Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF 4 ALH - Problem z regulacją ciśnienia do doładowania turbiny

16 Cze 2013 06:57 13701 3
 • Poziom 9  
  Witam. Może ktoś z kolegów wie jak prawidłowo wyregulować gruszkę regulującą ciśnienie doładowania? Znajomy niby mechanik rozkręcił sztangę, ustawił po swojemu i teraz mam problem z przeładowaniem.
  Zaworek wymieniony-ok, turbina wyczyszczona-ok, gruszka nowa, wężyki nowe a po rozpędzeniu auta na 5 biegu do 100-110km/h nagle traci moc (przekroczona górna granica regulacji).

  Cała historia zaczęła się od tego że gruszka od regulacji złapała nieszczelność, wymieniłem ją ustawiając długość sztangi identycznie jak w zdemontowanej (sprawdziłem zakres pracy cylinderka- taki sam) ale jeszcze coś było nie tak. Więc kolega przeregulował sztangę po swojemu bo podobno nie miała pełnego zakresu regulacji i od tamtego czasu wszyscy chcą wymieniać wężyki, zaworki i czyścić turbiny. Sprawdziłem podciśnienie -Turbo nie miało wystarczającego podciśnienia do utrzymania odpowiedniej regulacji. Okazało się że pompka "Vaku" nie daje odpowiedniej wartości bo przytkało zaworki brudem zaciągniętym z gruszki. Po wyczyszczeniu turbo chodzi ok ale powstał problem z regulacją sztangi który wcześniej nie występował.
  Czy np w VCDSie można w blokach pomiarowych silnika odczytać wartości jakie powinna generować turbina i porównać je z danymi uzyskanymi a następnie wyregulować? Jeśli tak to które bloki brać pod uwagę i jak regulować żeby nie przesadzić.
  Z góry dzięki za pomoc
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 26  
  W grupie 11 masz ciśnienia jakie powinno być i jakie generuje turbina.
 • Poziom 9  
  Regulacja zakończona pełnym sukcesem. Po kilku próbach udało się ustawić sztangę tak że turbina nie przeładowuje. Przy regulacji polecam delikatnie obchodzić się ze śrubą bo przekręcenie jej o jeden, dwa obroty za mocno sporo zmienia oraz obserwować wskazania grupy11- bez tego ciężko dojść co się dzieje.
  Bardzo dziękuje za pomoc.