Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZELMER 13Z013 SUPREMO - Niska temperatura kawy, przerwany dźwięk pompki.

16 Cze 2013 09:05 3873 6
  • Poziom 28  
    Witam,
    Kupiłem miesiąc temu ekspres 13Z013, nie zdążyłem wypić żadnej kawy z niego już musiałem oddać do serwisu gwarancyjnego bo w ogóle pompka nie działa. Wymienili mi pompkę i po paru dni użytkowania dalej uważam, że chyba ekspres nie jest do końca sprawny, nie wiem czy mam rację i proszę o pomoc przed ponownym oddaniem tego wynalazku do serwisu.
    - Mam takie wrażenie, że podana kawa nie jest taka gorąca jak powinna i nie ma takiego smaku, aromatu jak zawsze doświadczyłem. Mierzyłem temperaturę kawy (czujnik temp. miernika przyłożyłem do kawy bezpośrednio pod kranikiem, z którego lecie "gorąca" kawa) i jest 79°C - 80°C. Czy tj normalna temp. parzenia kawy w ekspresie (wg danych producenta temperatura ma być 92°C- 95°C), jak nie to czy można podregulować/wymienić termostat/termistor czy lepiej oddać jeszcze raz do serwisu?
    - Drugi problem to w czasie podania kawy, pompka pompuje cyklicznie, tzn pompuje przez ok. 3 sek. - przerwa 1/2 sek i tak na zmianę (słychać cyklicznie przerwany dźwięk pompki), czy to normalnie tak ma pracować pompka?
    - Trzecia sprawa to po robieniu kilku filiżanek kawy już trzeba wylać wodę z tacki ociekowej.
    Proszę o fachowe porady.
  • MetalworkMetalwork
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Pompka w tym modelu pracuje prawidłowo - pulsacyjnie..
    Jezeli się nie mylę po kilku pulsacjach potem juz pracuje ciągle.. Ale nie jestem pewien czy to nie było w modelu 13Z012..
    To ze woda zapełnia tackę ociekową po kilku kawach jest rzeczą normlaną.. Baa.. Nawet świadczy o dobrym ciśnieniu pompy i prawidłowym działaniu elektrozaworu..
    Temperaturą steruje czujnik NTC - Szczerze? Zelmer to chińszczyzna.. Elektronika , która steruje w tym ekspresie jest niezwykle niedobracowana..
    Moja rada - Z kilkuletniego doświadczenia pracy przy tych ekspresach - Nie zostawiaj go właczonego do kontaktu na noc ani podczas nieobecnosci w domu..
    Wcale nie tak rzadko potrafi się zapalić przekaźnik na płytke elektronicznej.. ("zywym" ogniem)
    W serwisie mogą co najwyzej wymienić elektronikę na taką sama.. Po gwarancji radzę wymienić przekaźnik na lepszej jakośći..
    Ale do rzeczy.. - Tutaj co do temperatury nic nie zrobisz.. Nie ma mozliwosci kalibrowania..
    Zelmer wychodzi z załozenia - Kawa jest gorąca i jest okey ;)
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 28  
    Dzięki wielkie za konkretną odpowiedź! Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    nioop napisał:
    Pompka w tym modelu pracuje prawidłowo - pulsacyjnie..
    Jezeli się nie mylę po kilku pulsacjach potem juz pracuje ciągle.. Ale nie jestem pewien czy to nie było w modelu 13Z012..
    To ze woda zapełnia tackę ociekową po kilku kawach jest rzeczą normlaną.. Baa.. Nawet świadczy o dobrym ciśnieniu pompy i prawidłowym działaniu elektrozaworu..
    Temperaturą steruje czujnik NTC - Szczerze? Zelmer to chińszczyzna.. Elektronika , która steruje w tym ekspresie jest niezwykle niedobracowana..
    Moja rada - Z kilkuletniego doświadczenia pracy przy tych ekspresach - Nie zostawiaj go właczonego do kontaktu na noc ani podczas nieobecnosci w domu..
    Wcale nie tak rzadko potrafi się zapalić przekaźnik na płytke elektronicznej.. ("zywym" ogniem)
    W serwisie mogą co najwyzej wymienić elektronikę na taką sama.. Po gwarancji radzę wymienić przekaźnik na lepszej jakośći..
    Ale do rzeczy.. - Tutaj co do temperatury nic nie zrobisz.. Nie ma mozliwosci kalibrowania..
    Zelmer wychodzi z załozenia - Kawa jest gorąca i jest okey ;)

Nie mów, że Zelmer to Chińszczyzna gdyż niszczysz całą opinię firmy, a jeszcze kilka lat temu to była w 100% Polska, bardzo dobra firma, ale fakt od tego roku Bosch ją wykupił.

• Specjalista AGD
    Hmm..
    Przepraszam za ten post, jednak chciałbym wyprostować powyższe informacje..
    Zelmer od kilku dobrych lat prowadzi jedynie biuro sprzedazy.. Cała produkcję, projekty itp oddał chinom..
    Obecnie Zelmer jest najgorszą firmą na rynku względem jakośći..
    I proszę nie siać kłamstw.. Bo bosch nie wykupił nawet 1% udziałów Zlemera.. Choć ten (Zelmer) boryka się obecnie z duzymi problemami finansowymi..

Edit:

W takim razie przepraszam.. Nie słyszalem o takiej tranzakcji..
    Lecz w zaden sposób nie zmienia to mojego nastawienia do firmy..
    Częsci biore centralnie od producenta.. Przepraszam.. Brałem.. Gdyż kazda teoretycznie nowa częsci ulegała usterke w przeciągu miesiąca.. Szczególnie płytki elektroniczne..
  • Poziom 30  
    nioop napisał:
    Hmm..
    Przepraszam za ten post, jednak chciałbym wyprostować powyższe informacje..
    Zelmer od kilku dobrych lat prowadzi jedynie biuro sprzedazy.. Cała produkcję, projekty itp oddał chinom..
    Obecnie Zelmer jest najgorszą firmą na rynku względem jakośći..
    I proszę nie siać kłamstw.. Bo bosch nie wykupił nawet 1% udziałów Zlemera.. Choć ten (Zelmer) boryka się obecnie z duzymi problemami finansowymi..

Widać, że nie jesteś obeznany w temacie:
    http://www.stefczyk.info/wiadomosci/gospodarka/zelmer-sprzedany-koncernowi-bsh,7039524686

I 2/3 lata temu można było jeszcze kupić dobrej jakości sprzęt tej firmy, owszem, część produkowali w Chinach, ale były też Polskie sprzęty. Dobra koniec bo rozwiknie się kłótnia a ostrzeżeń nie potrzebuję.
  • Użytkownik usunął konto