Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Remont mieszkania jaki sprzęt?

woytekw 16 Jun 2013 09:34 2532 8
Bosch
    woytekw
    Level 10  
    Witam.
    Kuzynka szykuje się na kompleksowy remont mieszkania (kucie, wiercenie w ścianach, skuwanie płytek, wymiana drzwi i poprosiła o pomoc w wyborze sprzętu a że nie jestem fachowcem, może coś polecicie)?
    Poniżej propozycje:
    młot udarowy:
    HITACHI DH24PC3 Młotowiertarka
    Makita 780W 2,7J HR2470 Młotowiertarka
    BOSCH GBH 2-26 RE MLOTOWIERTARKA 800W
    CELMA Młotowiertarka 800W SDS+ RHD-263 młotek udar
    A może coś tańszego a wcale nie gorszego?
    Do tego porządna wkrętarka mająca służyć również jako wiertarka (ściany) - ja np mam einhella 14,4 v - jako wkrętarka służy mi bardzo dobrze (meble, wkręcanie kołków, płyty karton gips,) natomiast do wiercenia w ścianach zupełnie się nie nadaje:
    WKRĘTARKA AKUMULATOROWA SKIL 14,4 V 1002
    i do tego jeszcze jakaś trwała szlifierka kątowa 125 mm np;
    BOSCH Szlifierka kątowa GWS 850CE reg.obr.
    Sprzęt ma przetrwać remont i służyć później do zwykłego użytku domowego
    Ceny sprzętów powyżej są max. i jeśli polecicie coś tańszego, równie funkcjonalnego i trwałego będę wdzięczny.
    Pozdrawiam.
  • Bosch
    tomjed
    Level 28  
    woytekw wrote:
    http://allegro.pl/bosch-gbh-2-26-re-mlotowiertarka-800w-i3263111494.html

To nie ma kucia. Makita jest ok.
    pzdr
  • Bosch
    Mała_Migotka
    Level 2  
    My z mężem kupiliśmy szlifierkę kątową- co się okazało, zupełnie nam się nie przydała. Chcieliśmy zedrzeć starą farbę, niestety pogorszyliśmy sprawę- jednak trzeba się namachać ręcznie !:D
    trombson
    Level 12  
    WIERTARKO-WKRĘTARKA JEDNOBIEGOWA WAK-Li 14 DB od Celmy.
    Bajer, przez 6 miesięcy remontu poszły dwa inne sprzęty, a Celma przetrwała.
    Niżej macie konkretne foto:

Remont mieszkania jaki sprzęt?
    Łukasz_1995
    Level 15  
    Witam.

Jeśli chodzi o kwestię młotowiertarki to zarówno Makita HR2470 jak i Bosch GBH 2-26 DRE są rozsądnymi propozycjami w tym przedziale. Urządzenia praktycznie takie same i niezależnie które wybierzesz będzie to dobry wybór. Uważam, że na tym urządzeniu nie ma co oszczędzać, bo zostanie na inny remont i późniejsze okazje. Dziadostwo natomiast może remontu w ogóle nie przeżyć...
    Co do młotowiertarki Celma to nie wiem, bo nie używałem, więc się nie wypowiem, ale bardzo możliwe, że też jest w porządku.

Co do szlifierki kątowej to zależy czego potrzebujesz. Jeśli bez regulacji obrotów to znajdziesz taniej, bo takich jest dość dużo. Jeśli z regulacją to ten model może być.
    Sady
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Bosch GBH 2-26 jest już dużo gorszy jakościowo niż starszy model GBH 2-24.

W GBH 2-26 futerko (uchwyt) do wierteł jest dość krótkie przez to nie wygodne, uchwyt SDS plus też jest gorszy.
    Makita podobna, ale minimalnie lepsza w chwili obecnej jakościowo.
    trombson
    Level 12  
    A co powiecie na temat Celmy, którą wymieniłem? Nie wiem czy to kwestia konkretnego modelu, ale w moim przypadku te marki które wymieniacie średnio się sprawdziły. Sprzęt padał ;/
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    woytekw wrote:

Kuzynka szykuje się na kompleksowy remont mieszkania (kucie, wiercenie w ścianach, skuwanie płytek, wymiana drzwi i poprosiła o pomoc w wyborze sprzętu a że nie jestem fachowcem, może coś polecicie)?

Polecam Ci sprzęty i narzędzia kupione na rynku i w marketach na wyprzedażach. Nie ma żadnego sensu kupowanie markowych narzędzi do jednego remontu. To wyrzucanie pieniędzy w błoto!
    A wszystko co ten remont przetrwa, będzie czystym zyskiem!

Zgodnie z tą zasadą, kupiłem kiedyś w Tesco młotowiertarkę Einhell za całe 170 PLN. Miała przetrwać jedno zlecenie, bo na siebie wtedy zarobiła. No i służy mi już szósty rok! Te 3830 PLN różnicy (bo taka Makita kosztuje ok 4 tysięcy) to moje oszczędności albo zysk! Na jednej tylko sztuce!
    AlarmyCentrum_pl
    Level 10  
    Jeżeli ma to być sprzęt dobrej jakości to polecam Makita 780W 2. Sam posiadam i jak do tej pory się nie zawiodłem,co prawda jest droższa,ale w zamian masz wysoką jakość.