Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-WA701ND - Brak połączenia z serwerem

16 Cze 2013 10:32 1998 23
  • Poziom 9  
    Proszę o radę co zrobić bo po pierwszym podłączeniu TL-WA701ND i wpisaniu żądanego adresu w przeglądarce otrzymuję info, że nie można uzyskać połączenia z serwerem.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 24  
    Witam.
    Musisz skonfigurować router. Poszukaj pełno identycznych tematów tutaj na forum.
  • Poziom 9  
    Router pracuje w sieci lokalnej lecz sygnał dochodzący do telewizora jest za słaby i ten modem ma spełniać rolę wzmacniacza sygnału wi-fi. Jeżeli zacznę coś zmieniać w konfiguracji routera to przypadkiem nie popsuję tego co działa??
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 24  
    Andy102 napisał:
    Router pracuje w sieci lokalnej

Andy102 napisał:
    Proszę o radę co zrobić bo po pierwszym podłączeniu TL-WA701ND i wpisaniu żądanego adresu w przeglądarce otrzymuję info, że nie można uzyskać połączenia z serwerem.

To on w końcu działa i spełnia swoją funkcje? ;)
    Skoro jest to sieć lokalna to i tak musisz go skonfigurować do pracy w danej sieci.
  • Poziom 9  
    Obecnie układ mam taki : router TD-8901G tworzy sieć domową i mogę telewizor połączyć z siecią. Jednak sygnał dochodzący do telewizora jest zbyt słaby i podany w tytule modem ma pracować jako wzmacniacz sygnału wi-fi. Jednak próby wejścia na stronę konfiguracji kończą się info że nie można połączyć się z serwerem i zabawa się kończy.
  • Poziom 24  
    TP-Linki mają przeważnie na spodzie zapisany adres do logowania. Możliwe, że adres logowania jest identyczny jak w "głównym" dlatego wyłącz wifi jeśli łączysz się z nim przez laptopa i podepnij go kablem. Jak już się zalogujesz to zmień mu od razu IP. Żeby Ci to działało to musisz podpiąć kabel dochodzący do niego w port WAN.
  • Poziom 9  
    Skonfigurowałem ten modem (AP) podłączając go do komputera kablem. Sprawdzałem potem w telewizorze dane obu sieci (tej istniejącej i tej utworzonej teraz. oba ustawienia (IP. Maska. Bramka . DNS) są dla obu sieci takie same. Czy tak powinno być ?
  • Poziom 9  
    to są parametry ustawienia sieci (chyba??) IP. Maska , Bramka i DNS odczytane w telewizorze w opcji 'Stan sieci'
  • Poziom 9  
    mam, tylko ,że wg mojego widzimisię trochę jest słaby sygnał (na dwa na pięć pasków) dlatego chciałem wzmosnić ten sygnał przy pomocy tego modemu ustawionemu jako Bridge&AC.
  • Poziom 9  
    Mówisz do mnie językiem , który nie bardzo rozumie. W sprawach sieci wi-fi jestem w kolorze zielonym.
  • Poziom 9  
    Już zrozumiałem, skonfiguruję jeszcze raz ale jako 'Reapeaer' a nie jako 'Bridge with AP' . Uważasz ,że powinno być lepiej ??
  • Poziom 9  
    jednak dalej nie wiem dlaczego przy ponownej próbie konfiguracji i wpisaniu wymaganego adresu pokazuje się informacje, że nie można połączyć się z serwerem.
  • Poziom 9  
    Postaram się opisać o co mi idzie. Aby zacząć konfigurację modemu (jak w tytule) należy go podłączyć do sieci a następnie w wyszukiwarce wpisać podany adres (192.168.0.254) i potem Enter. I po chwili wyświetlany jest komunikat, że nie można połączyć się z serwerem i koniec zabawy !!
  • Poziom 9  
    Bardzo dziękuję :