Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iPhone 3G S - Przegrzewa się

ikkeim 16 Jun 2013 10:54 1338 2
 • #1
  ikkeim
  Level 9  
  Witam.
  Od miesiąca jestem posiadaczem iPhone'a 3gs. Telefon od początku miał problem z baterią (tak mi mówiono - telefon wyłączał się pod obciążeniem, ale po podłączeniu ładowarki problem znikał) i uszkodzoną taśmę HF (po wyłączeniu można było go włączyć jedynie ładowarką - przycisk power był uszkodzony). Baterie kupiłem (firmy bluestar - niby o zwiększonej pojemności) taśmę wymieniłem, a telefon jakby zaczął się przegrzewać. Nie potrzebne jest nawet obciążenie, w gorące dni potrafi wyłączyć się po podłączeniu słuchawek. Po wyłączeniu telefon wpada w bootloop'a (włącza się - widać jabłko - restartuje się lub pojawia się biały ekran i znowu reset) lub nie reaguje na przycisk power (reaguje dopiero po dłuższym przytrzymaniu power + home). Podłączenie ładowarki nic nie daje. Jedyne co mu pomaga to włożenie do lodówki lub przyłożenie do niego loda (przez ten telefon jem 5 Bigmilk'ów dziennie... ) - ogólnie, schłodzenie go.


  Co może być przyczyną i jak sobie z tym problemem poradzić?
 • #2
  marci4
  Level 31  
  Jaka masz wersje softu i czy masz Jailbreaka?

  Do iPhonie'ów montuje się oryginalne baterie bo z zamiennikami mogą być problemy.
  Czy jesteś w stanie stwierdzić faktyczne przegrzewanie się telefonu ? Tzn. Czy po pewnym czasie użytkowania tył staje się ciepły ?
 • #3
  ikkeim
  Level 9  
  Wersja iOS to 6.1.3 bez Jailbrake'a

  Zdecydowanie czuć jak telefon nagrzewa się tak z przodu jak i z tyłu. Gdy jest gorąco jak dziś, telefon się zawiesza, a na ekranie pojawiają się artefakty (kolorowe paski, kreski, kwadraty...). Czasem po sciśnięnciu telefonu w [dosłownie] losowych miejscach artefakty znikają, ale jedyne co można zrobić to Power + Home, bo telefon "wisi". Telefon rozkręciłem i docisnąłem wszystkie taśmy, ale na nic to się zdało.