Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 1.6+lpg - Dziwne zachowanie wspomagania kierownicy

Kabat_C4 16 Cze 2013 12:43 3258 4
  • #1 16 Cze 2013 12:43
    Kabat_C4
    Poziom 2  

Witam, śledzę już prze różne strony i fora internetowe w poszukiwaniu podobnej usterki aczkolwiek nic nie znalazłem. Zazwyczaj komuś wspomaganie działa albo nie, natomiast ja mam problem tego typu, że po uruchomieniu samochodu wspomaganie działa dobrze (chociaż mój wujaszek w leone też ma elektryczne wspomaganie i mówi, że mi chodzi ciężko) i tak może działać 3/4 dni po czym się wyłączy. Czasami na nierównej drodze np kostka brukowa albo jak wpadnę w dziurę to się uruchomi ale i na to niema reguły. Reasumując, wspomaganie raz działa raz nie, czasami chodzi kilka dni, a czasami kilka dni nie chodzi.

Mam 3d Citroena C4 1.6 110KM + lpg z 2005r. i proszę o pomoc bo czy coś może być prawie zepsute albo czasem zepsute, a czasem nie?

Pozdrawiam

0 4
  • #2 16 Cze 2013 13:01
    kybernetes
    Poziom 39  

Kabat_C4 napisał:
    proszę o pomoc bo czy coś może być prawie zepsute albo czasem zepsute, a czasem nie?

Oczywiście, że może tak być, im bardziej skomplikowany system tym więcej może w nim wystąpić usterek, które objawiają się tylko w pewnych warunkach a w innych nie.

0
  • #3 16 Cze 2013 13:21
    Kabat_C4
    Poziom 2  

Z tym, że borykam się już z tym problemem nieco ponad miesiąc próbując (chyba na daremnie) dopatrzeć się w tej awarii jakiejś reguły, kiedy się wyłącza, a kiedy nie. Póki jadę po prostym to problemu niema, na parkingach wyciskam z siebie siódme poty aby zaparkować ale to też do przeżycia, problem w tym, że kilka razy wspomaganie włączyło mi się na zakresie i do póki jadę 30/50 km/h to niema w tym nic złego ale ostatnio przy 120 km/h na ekspresie coś się mu zachciało włączyć i zrobiło się niebezpiecznie. Dodam, że w chwili gdy wspomaganie się zaczyna wyłączać przy delikatnym skręceniu zaczyna szarpać kierownicą, tak jakby jeszcze walczyła o to żeby jednak wspomaganie działało. Taki stan trwa jakieś 3 do 5 sek po czym albo załapie albo padnie. Natomiast na prostej drodze wyłączaniu towarzyszą takie jakby szybkie stuki.

0
  • #4 16 Cze 2013 13:41
    kybernetes
    Poziom 39  

Kabat_C4 napisał:
    borykam się już z tym problemem nieco ponad miesiąc

Kabat_C4 napisał:
    ostatnio przy 120 km/h na ekspresie coś się mu zachciało włączyć i zrobiło się niebezpiecznie

Na twoim miejscu nie szarżowałbym swoim zdrowiem i życiem i odstawiłbym auto do mechanika.

0
  • #5 20 Wrz 2014 12:08
    aron82
    Poziom 2  

Kolego Kabat, trochę czasu minęło, wiec pewnie rozwiązałeś problem.
    Podziel się informacją co było przyczyną, mam dokładnie taki sam problem. Stawiam na pompę, ale zanim wydam te kilka stówek dobrze zasięgnąć opinii innych.

3