Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung UE32F5500 - + kino domowe Samsung HT-E4550 + dekoder Philips PRV HD

anethka 16 Cze 2013 13:21 5853 8
  • #1 16 Cze 2013 13:21
    anethka
    Poziom 6  

Witojcie!
    W moim życiu nastąpiła zmiana i pojawiło się nowe kino domowe - stąd otwieram nowy temat.

I tak - potrzebuję podłączyć jak w temacie:
    TV Samsung UE32F5500 - + kino domowe Samsung HT-E4550 + dekoder Philips PRV HD, tak, aby dźwięk płynął do kina z tv. Czyli nieważne, czy oglądam kablówkę, czy coś z płytki, czy bezpośrednio z TV (np. przez internet) - wszystko ma być słyszane głośnikami.

Proszę o pomoc - jak wcześniej - z tłumaczeniem jak BABIE! ;)

0 8
  • #2 16 Cze 2013 14:21
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Proszę przeczytać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9767614#9767614
    I poprawić link/ załączniki!

0
  • Pomocny post
    #3 16 Cze 2013 15:49
    leszekpo59
    Poziom 26  

anethka napisał:
    Witojcie!
    W moim życiu nastąpiła zmiana i pojawiło się nowe kino domowe - stąd otwieram nowy temat.

I tak - potrzebuję podłączyć jak w temacie:
    TV Samsung UE32F5500 - + kino domowe Samsung HT-E4550 + dekoder Philips PRV HD, tak, aby dźwięk płynął do kina z tv. Czyli nieważne, czy oglądam kablówkę, czy coś z płytki, czy bezpośrednio z TV (np. przez internet) - wszystko ma być słyszane głośnikami.

Witaj. Z opisu, jaki podałaś, wynika, że źródłem sygnału do TV mają być : TV kablowa, TV satelitarna i materiał z płyt z kina domowego. Spróbuję pomóc Tobie to wszystko podłączyć. Sygnał z satelity wiadomo podłączamy pod wejście ( wej. Sat 1 )w dekoderze Philips PRV HD. Przewód z kablówki proponuję poprzez rozdzielacz sygnału antenowego podłączyć do TV oraz kina domowego pod wejście ANTENA FM ( aby odbierać sygnał radiowy poprzez kino domowe). Dekoder z kinem domowym łączymy poprzez Konwerter S/PDIF Coaxial-Optical ( to należy nabyć oddzielnie ) przewodem S/PDIF COAXIAL z jednej strony a z drugiej strony przewodem optycznym, gdyż dekoder ma wyjście SPDIF a kino ma wejście audio optyczne. Zapewni to odbiór dźwięku w formacie 5.1, z nadawanych programów satelitarnych z dekodera. O ile jednak nie chcesz poprzez wspomniany konwerter odbierać sygnału cyfrowego, to można wykorzystać w dekoderze wyjście analogowe audio oznaczone jako PRAWY i LEWY i podłączyć w kinie pod wejście oznaczone AUX IN ( wejście dodatkowe ). Sygnał Video z dekodera oraz z kina domowego do TV podajemy przewodami HDMI. Wyjście optyczne z TV oznaczone jako DIGITAL AUDIO OUT ( OPTICAL ), przewodem tego typu łączymy bezpośrednio pod wejście w kinie domowym, oznaczone jako OPTICAL DIGITAL AUDIO IN. Myślę, że zaproponowana konfiguracja połączeń pozwoli Tobie uzyskać to, czego oczekujesz. Powodzenia i pozdrawiam.

0
  • #4 16 Cze 2013 17:20
    anethka
    Poziom 6  

Piękne dzięki!

Jutro pędzę zakupić kabelki i konwerter!

Pisownia/ poprawiono!
    [_P_]

0
  • #5 28 Lip 2014 10:43
    nevaik
    Poziom 7  

Witam mam pytanie odnośnie dokładnie tego telewizora. Na stronie producenta nie ma wzmianki o ARC (Audio Return Channel) jednak na dwóch stronach w sieci znalazłem że posiada. Na trzech wejściach HDMI nie ma podpisu ARC.
    Chcę zakupić kino domowe Samsung HT-E355 (Posiada ARC) i nie wiem czy będzie działać.
    Nie chcę podłączać analogowo bo po to kupuje 5.1 a nie 2.1

Wejścia HDMI oznaczone są kolejno
    HDMI 1 STB
    HDMI 2 IN
    HDMI 3 DVI

Czy autor postu mógłby potwierdzić lub sprawdzić?

0
  • #6 28 Lip 2014 11:58
    grubs
    Poziom 32  

Post jest z 2013 więc możesz się nie doczekać.
    Możesz ewentualnie zadzwonić na infolinię Samsunga ale z dużym prawdopodobieństwem nie masz ARC. One w ledowych seriach były dokładane od modeli F6300. Może to co znalazłeś dotyczyło Plazmy F5500 - tam jest ARC.
    Zawsze pozostaje możliwość podłączenia kablem optycznym.

0
  • #7 28 Lip 2014 11:59
    nevaik
    Poziom 7  

Tak tylko że to kino domowe nie posiada optycznego wejścia audio.

0
  • #8 28 Lip 2014 12:07
    grubs
    Poziom 32  

No to pozostaje zakup kina z wejściem optycznym. E455 już ma wejście optyczne zdaje się.
    Inna sprawa że nie napisałeś co u Ciebie jest źródłem dźwięku.
    Bo jeżeli coś innego niż wew Tuner DVB to nawet wyjście optyczne w TV na niewiele się zda. Wtedy żeby uzyskać 5.1 w kinie źródło będziesz musiał bezpośrednio wpiąć do kina.
    Więc warto rozważyć zakup kina z wejściami HDMI, USB lub optycznymi w zależności od Twoich potrzeb.

0
  • #9 28 Lip 2014 12:16
    nevaik
    Poziom 7  

Kontaktówałem się z supportem i ten model nie posiada ARC.
    E455 kosztuje 2 razy więcej więc będę szukał zamiennika.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo