Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Magnum 480 dxi - Symbol akumulatora na komputerze. Brak ładowania ?

16 Cze 2013 13:27 4749 2
  • Poziom 11  
    Witam. Mam problemik z Magnumką prezesa-silnik Volvo 480 dxi. Wymieniliśmy w niej akumulatory ponieważ jeden z nich miał upalony słupek i nieszczelną obudowę. Na komputerze wyświetla się symbol akumulatora-na starych bateriach też się wyświetlał. Sprawdziliśmy mu ładowanie-po starcie nie osiąga pełnej mocy. Zaraz po uruchomieniu jest 26 V,po dodaniu gazu 28,4 V i tak już się utrzymuje na zapalonych światłach. Auto zrobiło trasę Warszawa-Garwolin i z powrotem bez problemów. Podnieśliśmy kabinę i sprawdziliśmy ładowanie bezpośrednio na alternatorze-wynik taki sam. Do wtyczki alternatora ktoś dolutował dodatkowy przewód do przewodu szarego z czarnym paskiem. Czy ktoś może podrzucić schemat tej wtyczki ? Wiem tylko tyle że powinna być tam masa, plus, plus po stacyjce a ten czwarty ? Czy to sygnał obrotomierza ? Szukać problemu w instalacji czy to może alternator pada?Od ładowania są bezpieczniki ? Co jeszcze mogę sprawdzić ? Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Możesz jeszcze sprawdzić zasilanie regulatora napięcia w magnum-kach dxi przewód od rozrusznika (cięki czerwony) lubi się przerywać zaraz przy rozruszniku