Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Audi Navigation BNS - Rozładowuje akumulator

szatz 16 Cze 2013 14:13 5034 13
  • #1 16 Cze 2013 14:13
    szatz
    Poziom 25  

»Radio po wyłączeniu pobiera 0,7A. Taki prąd pobierany jest na stole i w aucie. Kupiłem drugie identyczne radio i równierz ten sam problem. Próbowałem obejść temat dając zasilanie na stałe tylko na:SAFE a na UB+ po stacyjce ale po dłuższym czasie i tak pyta o kod ( do minuty trzyma ). Ze względu na brak schematu zostało mi tylko wyłączenie na stałe kodu - jak to zrobić ? Oczywiście znam kody do obu radii.

0 13
  • #2 16 Cze 2013 18:34
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Jaki dokładnie model navi ?

RNS no dx , RNS-D czy RNS-E ?

0
  • #3 16 Cze 2013 18:58
    szatz
    Poziom 25  

Oba modele na nalepce mają:identyczne numery 8E0 035 192 S oraz 7 612 002 092. Jedno jest BLAUPUNKT a drugie BOSCH. Wyświetlacz monochromatyczny czerwony.

0
  • #4 16 Cze 2013 19:05
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

To jest BNS .

Oczekujesz pomocy a nie umiesz nawet podać prawidłowej informacji jakie radio masz.

Masz płytę z mapą do navi ?

0
  • #5 16 Cze 2013 19:19
    szatz
    Poziom 25  

Nie mam płyty do nawigacji - czy to może być problemem poboru prądu ? Radio się wyłącza (gaśnie wyświetlacz ) ale napięcia na płycie są w pełnej gotowości tak jakby na coś czekało lub dalej coś robiło.
    Dodatkowa wskazówka - radio zaraz po podpięciu zasilania nie bierze takiego prądu. Zaraz po pojawieniu się zasilania (nie włączamy radia) pojawia się pobór 0.7A ale po 5 sek. pobór spada do 0.01A. Po włączeniu i wyłączeniu zaczyna pobierać 0,7A i tak już zostaje.
    W pierwszym radiu które było zamontowane w aucie nie działała nawigacja (z taką informacją było kupione w niemczech) ale nie było problemu z rozładowaniem akumulatora w drugim nie wiem jak wygląda sytuacja z nawigacją.

0
  • #6 16 Cze 2013 19:27
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

To jest BNS - RNS ma kolorowy wyświetlacz.

Masz w tej A4 instalację oryginalną pod navi czy radio dokładane ?

Can podłączony ?

0
  • #7 16 Cze 2013 19:37
    szatz
    Poziom 25  

Tego niewiem właściciel podrzucił mi tylko radio.Can jest podłączony - a komputer nie pokazuje błędów (autoboss) .W kraju radio nie było zmieniane przez właściciela i nie było problemu z poborem pradu aż do tegorocznej zimy.

Dzwoniłem do właściciela - ma płytę do nawigacji kupioną razem z autem ale przy zakupie w niemczech był poinformowany że nawigacja nie działa ( dlaczego nie działała nie wie ). Nawigacja jest mu praktycznie zbędna.

0
  • #8 16 Cze 2013 20:22
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Włóż płytę z mapą - zmień język np. z angielskiego na niemiecki i z powrotem .

Po tym zabiegu sprawdź pobór prądu.

0
  • #9 16 Cze 2013 20:34
    szatz
    Poziom 25  

Dziękuję za informacje. Poprosiłem właściciela o podrzucenie płyty - sprawdzę i potwierdzę czy zadziałało. Czy czynność tę mam wykonać w aucie czy mogę na stole ?

Po wrzuceniu płyty nawigacyjnej (oryginalnej) i zmianie języka z angielskiego na niemiecki i z powrotem w poborze prądu nic się nie zmieniło. Dla drugiego dokupionego radia po wrzuceniu płyty rozpoczął się proces aktualizacji w trakcie którego pobór spadał nawet do 0,5 A, również wykonałem zmianę języka z angielskiego na niemiecki i odwrotnie ale to również nic nie zmieniło. Zmiany te robiłem na stole (poza autem)- czy to ma znaczenie ?

Dzisiaj wykonałem powyższą czynność równierz w aucie - niestety z negatywnym skutkiem. Wszystkie gniazda w aucie są obsadzone oprócz zmieniarki - czy to może mieć znaczenie ?

Czy nikt nie ma więcej pomysłów ?

0
  • #10 03 Paź 2014 07:59
    Jamrug
    Poziom 15  

Odgrzebuje stary temat ale mam identyczny problem z tym radiem. Również w spoczynku pobiera 0.7A. Moze kolega rozwiązał problem albo ktoś podpowie coś konkretnego.

1
  • #11 20 Kwi 2015 21:04
    dhany
    Poziom 9  

Odgrzebuje stary temat. Właśnie w moim aucie pojawił się taki sam problem. Po wyłączeniu radia pobór prądu 0.3A, po wyjęciu bezpiecznika 37 spada do 0.00
    Czy ktoś już wie co jest przyczyną owego poboru

3
  • #12 05 Mar 2018 15:56
    majlet
    Poziom 9  

Sory za odkopywanie ale mam identyczny problem i nie wiem czy to radio padło czy gdzie jest problem ?

0
  • #13 13 Paź 2018 21:37
    szatz
    Poziom 25  

Tak udało mi się rozwiązać problem.
    To radio tak ma. Po wyłączeniu radia do 5 minut pobiera zwiększony prąd - na magistrali lecą jakieś informacje. Po dłuższym czasie prąd spada do małej wartości.
    Problem się rozwiązał gdy właściciel stwierdził że bez radia też pada akumulator. Problem był w alternatorze.

0
  • #14 14 Paź 2018 09:39
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Zamykam, temat rozwiązany.

0
  Szukaj w 5mln produktów