Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja internetu AERO2 w telefonie nokia asha 302

16 Cze 2013 14:25 6042 1
  • Poziom 9  
    Przeglądając różne strony tak na prawdę nigdzie nie pisze co trzeba zrobić by darmowy internet działał na naszej aśce 302. Można znaleźć opisy do androidów, bady, symbianów, a do niej nie. Samemu kombinowałem jak to skonfigurować i mi się w końcu udało. Zaznaczam, że nasze aśki 302 spełniałą wymogi kożystania z darmowego internetu - prędkość 14,2 kbs.
    Żeby skonfigurować internet w naszych aśkach musimy w ustawieniach mieć zaznaczone dwie opcje: pierwsza to podwójny zakres sieci, a druga to włączone hsdpa. Gdy już to zrobimy, najlepiej ustawić wybór sieci na ręczny. Potem wchodzimy w ustawienia>konfiguracja>własne ustawienia i z opcji -dodaj nowy- dodajemy wszystko co tam jest, za każdym razem zmieniając wszędzie nazwę na darmowy. Potem cofamy się do -domyślnych ustawień konfiguracji- i zanaczamy -własne konfiguracje- jako domyślne. Potem znowu się cofamy do -domyślne we wszystkich aplikacjach- i zatwierdzamy. W -preferowanych punktach dostępu- pozycję -darmowy- wybieramy jako punkt dostępu. Teraz najlepiej wyłączyć i włączyć telefon i już powinien nam śmigać internet od aero2.
    Myślę, że się komuś przyda.
  • Admin grupy GSM
    Dla jasności, w tej nokii jak też w innych telefonach do poprawnego działania Aero2 wystarczy wpisać APN - darmowy a resztę pozostawić bez zmian, nazwę sieci można sobie wpisać dla ułatwienia, np. Aero2. ;)