Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung 941MP - Kolorowe pasy widoczne na matrycy od początku

michalinvion 16 Jun 2013 15:45 2997 7
    michalinvion
    Level 15  
    Witam!
    Wpadł do mnie 19'' monitorek LCD wraz z odbiornikiem TV. No i z tym wszystkim byłoby idealnie, gdyby nie problem z dziwnymi paskami w różnych kolorach.

OPIS PROBLEMU:
    w prawym boku czy to jako monitor do PC, czy też na odbiorniku TV, pojawia się kilka kolorowych, cieniutkich paseczków w orientacji pionowej, jest to irytujące. Przedstawione poniżej:

Samsung 941MP - Kolorowe pasy widoczne na matrycy od początku Samsung 941MP - Kolorowe pasy widoczne na matrycy od początku

Nie ma znaczenia w jakim trybie jest monitor.

Miałem chwilkę czasu i go rozkręciłem. Lewy róg wydał mi się szczególnie interesujący gdyż miał inny kolor, a dodatkowo jak naciskam taśmę to ilośc pasków się zmienia na większą. Co z tym zrobić?
    Samsung 941MP - Kolorowe pasy widoczne na matrycy od początku Samsung 941MP - Kolorowe pasy widoczne na matrycy od początku

Czy znacie jakiś sposób, jakiś myk, wystarczy mi nawet opis problemu i rozwiązanie jakieś lub nazwa układu, za wszystko będę wdzięczny.
    btomko
    Level 34  
    michalinvion wrote:
    Czy znacie jakiś sposób, jakiś myk, wystarczy mi nawet opis problemu i rozwiązanie jakieś lub nazwa układu, za wszystko będę wdzięczny.

Znamy, wymiana matrycy.
    michalinvion
    Level 15  
    A jaki może byc koszt takiej matrycy i gdzie ją dostać, na alle[drogo] jakoś nie mogę znaleźć?
    btomko
    Level 34  
    Najpierw to trzeba wiedzieć jaką, podaj model matrycy.
    michalinvion
    Level 15  
    Na zdjęciu jest widoczny, LTM190ex-01 bodajże.
    dzimi
    Moderator
    Masz model matrycy - jaki więc problem odszukania jej w sieci.
    michalinvion
    Level 15  
    Wszystko wskazuje na archiwum allegro, albo sprzedaż z 2007 roku, gdzie już nie mają na składzie.
    michalinvion
    Level 15  
    Czy matryca 190ex-L01 będzie dobra, na naklejce w moim monitorze dokładnie jest 190ex-L21 i nie wiem do końca czym one się różnią i czy podejdzie?