Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iOS 7 jeszcze przed premierą zdobył 0,22% rynku amerykańskiego

panlis2010 16 Cze 2013 16:54 4440 16
  • iOS 7 jeszcze przed premierą zdobył 0,22% rynku amerykańskiego Chociaż do premiery nowej wersji systemu operacyjnego przeznaczonego na urządzenia mobilne produkowane przez Apple przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy, iOS 7 już w tej chwili może się poszczycić udziałem w rynku USA wynoszącym 0,22%. Dane te podała agencja reklamowa Chitika, która policzyła, ile kompatybilnych urządzeń ma już zainstalowany nowy system.

Dostęp do wersji beta iOS 7 mają na razie deweloperzy i producenci, którym oddano ją do użytku w celu ułatwienia procesu tworzenia aplikacji. Jak informuje Chitika, zainteresowanie nową odsłoną systemu operacyjnego Apple jest bardzo duże. Popularność bety nie zaskakuje jednak, biorąc pod uwagę czas, jaki minął od ostatniego gruntownego przeglądu i zmiany wyglądu interfejsu, w tym dodania nowych ciekawych funkcji. Miało to miejsce 5 lat temu.

Głównym powodem pozostaje jednak chęć deweloperów jak najlepszej optymalizacji tworzonych przez siebie aplikacji w dniu premiery nowego systemu.

Źródło: Link

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    panlis2010
    Poziom 20  
    Specjalizuje się w: tłumaczenia, copywriting
    panlis2010 napisał 518 postów o ocenie 12, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2010 roku.
    luki56
    Poziom 39  
    Najśmieszniejsze jest to ze w wielu rzeczach to skopiowany Windows Phone.
    sundayman
    Poziom 24  
    Oczywiście, bo w ogóle Apple OS to skopiowane Windowsy, a myszkę wynalazł Microsoft.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    luki56
    Poziom 39  
    sundayman napisał:
    Oczywiście, bo w ogóle Apple OS to skopiowane Windowsy, a myszkę wynalazł Microsoft.
    Porównaj sobie jak wygląda jeden i drugi. I co? Nadal twierdzisz że apple nic nie skopiowało?
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    sundayman napisał:

Prototyp mechanicznej myszy komputerowej istniał zanim powstały Microsoft i Apple, ale dopiero ta druga firma skomercjalizowała mechaniczną mysz kulkową, jaką znamy do dzisiaj.

luki56 napisał:
    Porównaj sobie jak wygląda jeden i drugi. I co? Nadal twierdzisz że apple nic nie skopiowało?

Wygląd UI wszystkich mobilnych systemów operacyjnych wyewoluował w okresie ostatnich lat w stronę płaskiego i dwuwymiarowego. iOS najpóźniej dołączył do tej grupy.
    luki56
    Poziom 39  
    Radzę sobie otworzyć obok siebie IOS7 i WP8, podobieństwo do jest ogromne. Ale cóż fanboye tego nie widza.
    sundayman
    Poziom 24  
    Jestem ciekaw, czy "fanboye" microsoftu widzą , do czego są coraz bardziej podobne Windowsy... Jakoś nie zauważyłem wyrzutów pod adresem pana Billa, że od lat próbuje dorównać estetyce Apple OS. Ostatnio to już nawet rzeczywiście zaczyna przypominać pierwowzór... Wizualnie, bo do komfortu jeszcze daleko, ale może i to się kiedyś uda.
    luki56
    Poziom 39  
    Ciekaw jestem w czym? Nie zauważyłem by MS cokolwiek skopiował od Apple, a co do konfortu, to chyba nie korzystałes z WP8.
    sundayman
    Poziom 24  
    Cytat:
    Nie zauważyłem by MS cokolwiek skopiował od Apple

Domyślam się, że nie zauważyłeś. Zapewne dlatego, że OSX widziałeś jak sądzę w sklepie przechodząc przed wystawą. Ja natomiast używam Apple i PC równolegle od 20 ponad lat, i dlatego dość wyraźnie "zauważyłem".

A co do WP8 - masz rację, tego akurat badziewia, jako jedynego od pana Billa, nie używałem, i mam nadzieję nie używać.

Jedyne co mogę (w miarę) dobrego powiedzieć, to że Windows 7 jest chyba pierwszym systemem tandeciarzy z Microsoftu, który zachowuje się w miarę sensownie. Bo to co było wcześniej to dramat i nieporozumienie...Oczywiście najmniejsze nieporozumienie to był XP, ale do tego, czym powinien być OS, to hoho, i jeszcze dalej...

A teraz czekam na wywody o nieumiejętności instalacji, konserwacji, konfiguracji i "fanboyach" :D
    sirpingus
    Poziom 2  
    @przedmówcy:

Co z tego że jakiś pomysł jest skopiowany? Co to zmienia?
    Jeżeli pomysłodawca by poczułby stratę z powodu powielenia jego pomysłu, to chyba by dał o sobie znać.

Problem Apple, Microsoft i wielu innych firm jest wszczynanie bójek (jeżeli nie wojen) prawnych nawet o pierdół do których nie posiadają praw.

Jak widzę dyskusje na temat kto co ukradł przy samych ogólnikach, to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
    luki56
    Poziom 39  
    sundayman napisał:
    Cytat:
    Nie zauważyłem by MS cokolwiek skopiował od Apple

Domyślam się, że nie zauważyłeś. Zapewne dlatego, że OSX widziałeś jak sądzę w sklepie przechodząc przed wystawą. Ja natomiast używam Apple i PC równolegle od 20 ponad lat, i dlatego dość wyraźnie "zauważyłem".

A co do WP8 - masz rację, tego akurat badziewia, jako jedynego od pana Billa, nie używałem, i mam nadzieję nie używać.

Jedyne co mogę (w miarę) dobrego powiedzieć, to że Windows 7 jest chyba pierwszym systemem tandeciarzy z Microsoftu, który zachowuje się w miarę sensownie. Bo to co było wcześniej to dramat i nieporozumienie...Oczywiście najmniejsze nieporozumienie to był XP, ale do tego, czym powinien być OS, to hoho, i jeszcze dalej...

A teraz czekam na wywody o nieumiejętności instalacji, konserwacji, konfiguracji i "fanboyach" :D
    napisze jedno, jak nie korzystałes z Wp8 to nawet go nie komentuj. Ja uważam Macki za badziewie, nie zamierzam dać 10x wartości sprzętu tylko dla tego że jest na nim jabłko.
    przecin11
    Poziom 14  
    Piszesz, że Mac to badziewie - pewnie. Po co kupować Aston Martina DB7 jak VW golf też samochód i też jeździ i kosztuje 10x mniej? Właśnie czytając od kilku lat komentarze "tu i tam" wielu Polaków nie stać na Apple i nie mając tego w rękach twierdzą, że to badziewie za duże pieniądze. Odkąd przeszedłem kilka lat temu na firmę Apple - uwierzcie bądź nie - Aston Martin vs VW Golf.
    luki56
    Poziom 39  
    Miałem doczynienia z MACami, po pierwsze uwazam że jest za drogi jak na to co oferuje, po drugie nie podoba mi się. Z porównaniem nie trafiłeś, żadnego z tych samochodów bym nie wybrał ;)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    luki56
    Poziom 39  
    giepetto napisał:
    przecin11 napisał:
    Odkąd przeszedłem kilka lat temu na firmę Apple - uwierzcie bądź nie - Aston Martin vs VW Golf.
    Chyba chłopcze pozłacany VW Polo vs. VW Golf :lol:
    Jedno i drugie gowniane.
    cefaloid
    Poziom 32  
    sundayman napisał:

Chłopie, powiedz mi, ale tak szczerze:
    1. Dlaczego tak szczerze nienawidzisz wszystkiego co nie pochodzi od Apple. Co najmniej jak by Bill Gates zgwałcił ci matkę. Nie używałeś WP8 to skąd wiesz że to badziewie i skąd uprzedzenie że nie zamierzasz używać? Tak zachowuje się obrażony dzieciak a nie dorosły facet. Ja też nie używałem wiec nie mam zdania o tym systemie. A Ty nie używałeś ale wiesz lepiej. Żałosne.

2. Dlaczego tak aktywnie nienawidzisz wszystkiego co jest inne jak Twój ukochany MacOS? NIKT tu nie obrzucił gnojem iOS a ty rozrzuciłeś dwie tony gnoju w kierunku Microsoft i jego klientów. Ochłoń.

3. I powiedz mi, skoro Windows taki nieużywalny a MacOS taki genialny, czemu, u diabła ma tak mizerny udział na rynku. Czemu w ogóle nie używa się go w istotnych przedsiębiorstwach (pomijam szeroko rozumiane firmy gdzie MacOS używają artyści lubiący być 'inni jak szary tłum' oraz 'cool')?

Dodano po 3 [minuty]:

sundayman napisał:

Poczytaj chwilkę od kogo zgapił okna i myszkę Apple a później ironizuj. Nie z Microsoft, ale też nie był to ich własny wynalazek i doskonale o tym wiesz.

Wracając do tematu życzę Apple by ich systemy się popularyzowały i rywalizowały z Windows i Android. Taka konkurencja wszystkim wyjdzie na dobre.