Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariva Ferguson 220 Combo a podział TNK Smart HD

franek18 16 Cze 2013 17:09 3105 1
  • #1 16 Cze 2013 17:09
    franek18
    Poziom 2  

Witam Wszystkich Forumowiczów!!!

Mam problem z moją instalacją SAT, Raczej z podziałem uprawnień z karty Smart HD dawnej TNK (przeszedłem na nową ofertę). Mam dwa odbiorniki satelitarne jeden to Ariva ferguson 250 combo (z tym jest ok) i Ariva Ferguson 220 Combo. Do tego zakupiłem kartę TNK i oczywiście spliter, który miał umożliwiać podział TNK i Smart HD po przejściu na tą ofertę.

Kanały niekodowane i DVB-T chodzą bez problemów na obu tunerach tylko kodowane przycinają się na Ariva Ferguson 220 Combo. Zawieszają się i obraz stoi w miejscu, po próbie przełączenia na inny kodowany kanał wyświetla się napis z informacją, że zakodowany. Dopiero po restarcie tunera kanał zaczyna odbierać, ale różnie bywa z czasem do następnego zawieszenia. :-(
    Ariva Ferguson 250 Combo chodzi bez najmniejszych problemów.
    Kombinowałem już na wszystkie znane mi strony.
    1. Wgrałem najnowsze softy do obu tunerów
    2. Włożyłem nową kartę przekazująca uprawnienia do Fergusona 220 Combo (myślałem, że może została uszkodzona)
    3. Podłączyłem ten wadliwy tuner i telewizor pod UPS od mojego komputera, by wykluczyć spadki napięcia, które mogły by powodować takowe problemy.
    4. Podłączyłem wadliwy tuner (220 Combo) bez splitera i jak na razie działa, ale nie oto mi przecież chodziło.

Co to może być za czort, bo ja jako domorosły instalator nie mam pojęcia?
    Czekam na sugestię co mam zrobić, bo jakoś nie palę się do płacenia podwójnego abonamentu.

• #2 19 Cze 2013 11:52
    franek18
    Poziom 2  

Witam Ponownie!!

Muszę sam sobie odpowiedzieć, jeszcze nie jestem pewny czy jest to dobra odpowiedź.

Muszę zaznaczyć, że pomógł mi sprzedawca od którego kupiłem splitter (Nicram Sat).

Więc tak trzeba było wejść w ustawienia obu tunerów zakładka system potem w inne i tam odszukać częstotliwość taktowania karty (Card initial clok) i zmienić z 6 na 3,6 MHz.
    Jestem w trakcie testowania oba odbiorniki są włączone, jak coś będzie nie tak to dam wam znać.

Kiedyś czytałem na temat potrzeby zmiany tej częstotliwości, ale było to przy próbie podłączenia przez sieć lub przez Multiroom. Wcześniej na zwykłym TNK nie miałem tego problemu, dopiero po przejściu na Smart hd to się zaczęło dlatego nie skojarzyłem faktów.

Może komuś przyda się taka informacja.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME