Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zabytkowe kolumny Akai SR-SA3

wojciech.janas.jozef 16 Cze 2013 18:36 2952 4
 • #1 16 Cze 2013 18:36
  wojciech.janas.jozef
  Poziom 1  

  Jako, iż jest to mój pierwszy post, temat chciałbym się serdecznie przywitać ze wszystkimi użytkownikami forum elektrody :)

  Piszę do Was z zapytaniem, ewentualnym rozstrzygnięciem moich rozterek związanych z posiadanymi kolumnami trójdrożnymi, które już swoje w życiu przeszły. Jestem totalnym laikiem, jednak nie ukrywam, że sam fakt zrobienia czegoś samemu, co może jeszcze będzie grać jest dla mnie pociągającym wyzwaniem :) Chciałbym się dowiedzieć czy jest w ogóle sens wymiany głośników niskotonowych. Jeden z nich jest w stanie rozkładu, plastry może coś dawały, jednak rany już się raczej nie zagoją. Czy muszą to być głośniki od producenta, czy mógłbym tam wrzucić coś innego? Jeśli tak to jakie są Wasze propozycje. Dodam, że dźwięk, mimo, że swoje lata już mają jest bardzo miękki i niezwykle przyjemny dla ucha, a do niedawna, kiedy głośnik w jednej z kolumn nie był tak zerwany mógł dać do zrozumienia hałaśliwym sąsiadom, co to mocny bas :)

  Dodaję zdjęcia, specyfikację i czekam na Wasze sugestie, pomysły. Mam niestety ograniczony budżet (inaczej bym kupił po prostu nowe).  zabytkowe kolumny Akai SR-SA3 zabytkowe kolumny Akai SR-SA3 zabytkowe kolumny Akai SR-SA3 zabytkowe kolumny Akai SR-SA3 zabytkowe kolumny Akai SR-SA3 zabytkowe kolumny Akai SR-SA3

  Pozdrawiam

  0 4
 • #2 17 Cze 2013 08:58
  vanissh
  Poziom 22  

  Zregeneruj zawieszenia i po sprawie.

  0
 • #3 17 Cze 2013 21:57
  Michael19984
  Poziom 6  

  A jeżeli boisz się własnoręcznej regeneracji oddaj głośniki do fachowca i on ci zregeneruje. Oczywiście możesz kupić nowe głośniki, ale pamiętaj, że muszą to być oryginały, ponieważ obudowa została zaprojektowana specjalnie pod te głośniki. Nie warto więc kombinować z wstawianiem tam innych głośników.

  0
 • #4 17 Kwi 2015 18:51
  TonsilManiak
  Poziom 5  

  Wystarczy że zregenerujesz zawieszenia, dodasz jeszcze wygłuszenie w kolumnach i możesz słuchać sobie dowolnie :D

  0
 • #5 18 Kwi 2015 19:37
  Marek Ulaszek
  Poziom 22  

  Moja odpowiedź zapewnie rozczaruje autora, ale prawda jest taka, że te kolumny są warte warte może kilkanascie złotych... Nawet nie mają namiastki przyzwoitej zwrotnicy ( dwa kondensatory??). Szkoda cokolwiek kupować od nich, bo to zmarnowane pieniądze!
  Chyba, że ktos to robi dla idei, to nie wiedzę przeszkód...

  0