Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile kolumn można podłączyć do powermixer alphard PFX.8D.

grubyyy 16 Cze 2013 18:37 1053 4
  • #1 16 Cze 2013 18:37
    grubyyy
    Poziom 8  

Witam serdecznie wszystkich z elektrody posiadam alpharda PFX 8.D i mam taki problem mianowicie posiada on z tyłu wyjścia na kolumny speaker outputs i jest tam kanał A prawy-lewy i B prawy-lewy mam podłączone dwie paczki 300w rms 8ohm pod kanał A oraz sekcje stereo 5/6 i nie wiem co z kanałem B czy można podpiąć po prostu tam jakieś kolumny nie mam żadnych konkretnych na myśli. Od góry ma dwie sekcje stereo CH 5/6 i Ch 7/8. Po prostu inaczej precyzując czy jest przewidziane podłączenie do niego 4 kolumn pod każde wyjście, czyli dwie na kanał A prawa i lewa i dwie na B prawa i lewa. Jeżeli tak to jak to zrobić, czy muszę puszczać dwa sygnały do sekcji stereo jeden do 5/6 i drugi do 7/8 i jednym kanałem steruje dwie kolumny i drugim też dwie bo nie mam pojęcia szukałem takiego tematu ale, bez skutku no i jest napisane że ma 2 x 200w przy 4 ohm więc pewnie dwie kolumny tylko po co wtedy drugi kanał i druga sekcja stereo? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję i mam świadomość, że napisałem to jakbym tłumaczył dwu latkowi :), ponieważ wiele osób wie pewnie po temacie o co mi chodzi, ale chciałem dokładnie to sprecyzować. Pozdrawiam serdecznie.

0 4
  • #2 16 Cze 2013 20:41
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

grubyyy napisał:

Witam serdecznie wszystkich z elektrody posiadam alpharda PFX 8.D i mam taki problem mianowicie posiada on z tyłu wyjścia na kolumny speaker outputs i jest tam kanał A prawy-lewy i B prawy-lewy
    Nie kanały a dwie pary wyjść.
    Teoretycznie możesz podłączyć do niego dwie pary zestawów, ale to nie ma sensu. Nie będzie ani głośniej ani lepiej.
    Po prostu te wyjścia są złączone albo równolegle albo szeregowo i umożliwiają podłączenie więcej niż 1 pary zestawów.

0
  • #3 16 Cze 2013 21:20
    grubyyy
    Poziom 8  

Rozumiem wszystko jasne tylko czemu służą dwie sekcje kanałów stereo bo jednym steruje funkcję trim, mid, low itd. to jest ta 5/6 a ta 7/8 (blizniacza) jest nie wykorzystana i pytanie jakie jest tego uzasadnienie? Tylko dla picu no na pewno nie po coś to musi być he he.

0
  • #4 16 Cze 2013 23:48
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

grubyyy napisał:
    czemu służą dwie sekcje kanałów stereo bo jednym steruje funkcję trim, mid, low itd. to jest ta 5/6 a ta 7/8 (blizniacza) jest nie wykorzystana i pytanie jakie jest tego uzasadnienie?
    Nie rozumiem pytania. Masz po prostu dwa wejścia stereo. W mixerach to raczej normalne. Co chcesz więcej od tego?

0
  • #5 17 Cze 2013 06:00
    grubyyy
    Poziom 8  

Ok nic juz nie chce od tego, podziękował telecaster1951.

0