Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośników w kolumnach samoróbkach

rafalk555 16 Cze 2013 22:02 1308 10
  • #1 16 Cze 2013 22:02
    rafalk555
    Poziom 8  

Witam. Nie dawno dostałem od wujka 2 kolumny.
    W jednej w głośniku średnio tonowym rozerwało się zawieszenie górne, i głośnik nisko tonowy szwankuje przy większym basie
    W drugiej kolumnie niskotonowy przestał grać całkowicie, czasami tylko charczał przy szturchaniu go. I tutaj pytania:
    1.Czy opłaca się je regenerować? czy po prostu kupić nowe?
    2. w środku znajdują się jakieś rezystory, więc czy ma znaczenie ilu watowe głośniki dokupię?
    (tak nawiasem mówiąc nie wydaje mi się aby te średnio tonowe głośniki posiadały 150W. jak jest napisane na nich z tyłu :P)

• #3 16 Cze 2013 22:32
    rafalk555
    Poziom 8  

Jakie informacje są jeszcze potrzebne?

• #4 16 Cze 2013 23:49
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

rafalk555 napisał:

Jakie informacje są jeszcze potrzebne?

Co to za zestawy, jakie to przetworniki, schemat zwrotnicy i objętość obudowy.

• #5 09 Lip 2013 15:33
    rafalk555
    Poziom 8  

Wybaczcie, że teraz, ale nie miałem czasu się tym zająć. Praca, rodzina itd ;) jedyne czym mogę poratować, to zdjęcia z tego co jest w środku. wymiaryobudowy to 127cm x 36cm x 26cm.
    Wymiana głośników w kolumnach samoróbkach Wymiana głośników w kolumnach samoróbkach Wymiana głośników w kolumnach samoróbkach Wymiana głośników w kolumnach samoróbkach Wymiana głośników w kolumnach samoróbkach Wymiana głośników w kolumnach samoróbkach Wymiana głośników w kolumnach samoróbkach Wymiana głośników w kolumnach samoróbkach Wymiana głośników w kolumnach samoróbkach

• #6 09 Lip 2013 22:04
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Daj jeszcze zdjęcie całych kolumn (obudów).

• #7 10 Lip 2013 15:47
    rafalk555
    Poziom 8  

Wybaczcie, ale nie wiem czemu nie mogę zrobić lepszego zdjęcia. Po lewej taki sam głośnik
    Wymiana głośników w kolumnach samoróbkach Wymiana głośników w kolumnach samoróbkach Wymiana głośników w kolumnach samoróbkach

• #8 10 Lip 2013 21:33
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Podaj średnicę głośników basowych jak i średnio tonowych.
    Jaki przedział cenowy wchodzi w grę?.

• #9 11 Lip 2013 11:58
    rafalk555
    Poziom 8  

niskotonowy 22CM średnio tonowy 16cm. Cd. ceny to hmm żeby dobrze grało, i szybko się nie rozpadło, ale żeby i nie przepłacić ;)

• #10 11 Lip 2013 12:25
    wariato
    Poziom 43  

Tu trzeba byłoby wszystko przeprojektować. Te głośniki na śmietnik razem ze zwrotnicami. Od biedy może by się pudła dało wykorzystać o ile byś podał litraż na niskotonowca chyba że nie ma tam żadnych komór w środku.
    Najtaniej to na używanych tonsilach albo nowych STX.

• #11 26 Lip 2013 18:00
    rafalk555
    Poziom 8  

Czyli czeka mnie zmiana zwrotnicy i zakup nowych głośnikó, tak? mogę od kogoś Konkret co i jak porobić?:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME