Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fabia Classic 1.4MPI - padła PODUSZKA

03 Mar 2005 20:10 1565 4
  • Poziom 37  
    Wiatm
    Prosze o pomoc i porade. W samochodzie nastąpiła awaria poduszki a raczej sterownik. Juz raz taka usterka wystąpiła i w serwisie wymieniuono cały sterownik poduszki - rzekomo tak twierdzili. Na desce rozdzielczej świci cały czas kontrolka poduszki. Moje pytanie to czy ktoś już to naprawiał i gdzie jest zamontowany ten sterownik. Jestem elektronikiem wiec niezbyt znam sie na autach ale już kilka razy naprawiałem cos w tej Fabii. Moiże ktoś dysponuje schematem tego sterownika lub schematem kabla oraz oprogramowanie i sposobem podłączenia do PC komputera pokładowego auta
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    o schemacie tego sterownika mozesz zapomnieć. Najlepiej było by jakbyś podłączył sobie vaga lub vasa i odczytał kody błedów zapisane w steroniku.Jak będziesz miał odczytane kody to daj znać.
  • Poziom 37  
    Mam jeszcze jedno pytanko gdyż jak wspomniałem nieznam sie na samochodach tylko na serwisie sprzetu wiec co to jets vaga, vasa i skąd wziąsć to urządzenie. Domyślam sie że chodzi o urządzenie podłączane do kompa pokładowego auta ale prosze o coś wicej. Z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 13  
    VAG 1551 lub VAS to urządzenie serwisiwe do odczytu kodu błedów i parametrów auta . możesz to zrobić pragramem na PC np. vag-com ale uważaj żebyś nie narobił więcej szkód niz jest teraz.
  • Poziom 37  
    bardzo dziekuje i poszukam sobie tego softu i dam znać jak coś bede wiedział bo na bnowy sterownik do poduszki mnie niestać a w serwiseie to testowali i stwierdzili ze padł sterownik. Pozdrawiam