Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opony firmy SAVA - Nowe oznaczenia?

ggregorii 16 Cze 2013 22:20 3030 8
  • #1 16 Cze 2013 22:20
    ggregorii
    Poziom 17  

Witam mam Oponki marki SAVA. Kiedys były nr tygodnia i rok a u mnie jakieś liczby i litery. To jakieś nowe kodowanie???. W jaki sposób to odczytywać ?

Opony firmy SAVA - Nowe oznaczenia?

0 8
  • #3 16 Cze 2013 22:38
    Paweł Szeredi
    Poziom 17  

Nic się nie zmieniło. Na Twoich oponach brakuje daty produkcji. Na tej ostatniej elipsie powinny być jeszcze trzy lub cztery cyfry.

1
  • #4 16 Cze 2013 22:40
    ggregorii
    Poziom 17  

Czyli co mam szukać daty produkcji na drugiej stronie opony ???. Bo to podałeś nic w sumie nie rozwiązuje.

Hm nie ma daty produkcji?? to dziwne??. Jakis paradox :)

0
  • #6 16 Cze 2013 23:34
    ggregorii
    Poziom 17  

Hm no dobra ale ja mam 4 sztuki i to samo. I chyba względem innych marek jest DOT jakiś krzaczki i np 2709. A u mnie jest DOT jakiś krzaczki, jakieś krzaczki, i dopiero powinien być nr.

0
  • #7 16 Cze 2013 23:37
    krocze
    Poziom 25  

ggregorii napisał:
    Jakis paradox :)

Patrzysz na wewnętrzną stronę opony. Na zewnętrznej stronie opony znajdziesz również DOT, ale z datą produkcji. Opona jest kierunkowa, więc jej nie przekładaj, ponieważ rotacja jest zgodna z oznaczeniem opony, jeżeli to koło przednie, ale najzwyczajniej ta oponka lepiej czytelną dla ciebie byłaby na prawym kole, wówczas przeczytałbyś datę produkcji.

0
  • #8 16 Cze 2013 23:51
    ggregorii
    Poziom 17  

He no właśnie o tym samym pomyślałem bo fakt to są kierunkowe kapcie. Jutro zobaczę i z drugiej strony auta i od spodu na auta( od wewnątrz) na kapcie. Ciekawe będzie jak i tam nie będzie daty. Co wtedy ha ha

0
  • #9 17 Cze 2013 00:04
    krocze
    Poziom 25  

Będzie to znaczyło, że są z przyszłości.

1