Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowe diody prostownicze od firmy Vishay

jacu007 17 Jun 2013 01:46 1674 0
 • Nowe diody prostownicze od firmy Vishay Firma Vishay Intertechnology zaprezentowała grupę 10 diod prostowniczych FRED Pt Hyperfast i Ultrafast, przystosowanych do lutowania. Jest wśród nich m. in. pierwsza w branży dioda o prądzie 3A w obudowie SMA. Połączenie niezwykłej szybkości, miękkiej charakterystyki ustalania się prądu wstecznego, niskiego napięcia polaryzacji i małego prądu upływu sprawia, że nowe diody doskonale redukują straty przełączania w urządzeniach konsumenckich jak telewizory LCD, zasilacze impulsowe czy stateczniki elektroniczne oświetlenia.

  Zaprezentowana oferta daje projektantom możliwość wyboru odpowiedniej wartości prądu przewodzenia, obudów oraz szybkości przełączania w celu jak najlepszego zoptymalizowania układu. Wartości maksymalne prądu przewodzenia wynoszą do 3A w obudowie SMA, 4A w SMB oraz 5A w SMC, gwarantując uproszczenie układów oraz zmniejszenie kosztów. Produkty oznaczone, jako Ultrafast charakteryzują się niższym napięciem przewodzenia, podczas gdy oznaczone, jako Hyperfast mają mniejszy ładunek przełączania.

  Diody prostownicze FRED Pt, przeznaczone są do stosowania w układach korekcji współczynnika mocy (PFC), przetwornicach podwyższających napięcie z trybem pracy z nieciągłym prądem dławika (DCM) lub trybie pracy ciągłej (CRM) oraz jako diody zwrotne w zasilaczach impulsowych. Układy cechują się strukturą planarną i zostały pokryte platynową warstwą ochronną gwarantującą doskonałą wytrzymałość i niezawodność.

  Temperatura robocza złącza sięga 175oC. Dostępne są dostępne zarówno jako próbki oraz w ciągłej sprzedaży. Ceny zaczynają się od $0.13.

  http://www.ecnmag.com/product-releases/2013/0...umer-products-and-electronic-ballast-lighting

  Cool! Ranking DIY
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  About Author
  jacu007
  Level 22  
  Offline 
  Has specialization in: systemy mikroprocesorowe, raspberry pi
  jacu007 wrote 688 posts with rating 74, helped 0 times. Live in city Dąbrowa Górnicza. Been with us since 2007 year.