Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy - technik informatyk 2013 czerwiec

testyh 19 Cze 2013 16:17 227739 1740
    Andrew525
    Poziom 18  
    youmound napisał:
    wjeziorko napisał:
    pewnie wystarczy screen ze zmienionymi ustawieniami

Powinni anulować zadanie z odebraniem admina, a nie ten syf .

A czemu mieli by je anulować? Przecież nic prostszego już być nie mogło :)
  • Computer Controls
    youmound
    Warunkowo odblokowany
    Andrew525 napisał:
    youmound napisał:
    wjeziorko napisał:

No bo było połączone z bugiem, więc albo je anulować albo zaakceptować każde rozwiązanie ;)
    wjeziorko
    Poziom 13  
    ktoś pisał, że zainstalował drukarkę i coś druknął i niby przeszło. specjalnie odpaliłem xp, dodałem jakąś pierwszą lepsza drukarkę samsunga odpaliłem jakiś plik z pulpitu i od 5 min drukowanie wisi w kolejce/buforze wydruku i ani nie drgnie...
    Andrew525
    Poziom 18  
    youmound napisał:
    Andrew525 napisał:
    youmound napisał:
    wjeziorko napisał:

No bo było połączone z bugiem, więc albo je anulować albo zaakceptować każde rozwiązanie ;)

To mogłeś zrobić nowe konto ograniczone o takiej samej nazwie a tamte usunąć. I zrobić screena.
  • Computer Controls
    youmound
    Warunkowo odblokowany
    wjeziorko napisał:
    ktoś pisał, że zainstalował drukarkę i coś druknął i niby przeszło. specjalnie odpaliłem xp, dodałem jakąś pierwszą lepsza drukarkę samsunga odpaliłem jakiś plik z pulpitu i od 5 min drukowanie wisi w kolejce/buforze wydruku i ani nie drgnie...

U mnie tam poszło i zniknęło z kolejki , szybko znikało, tak , więc się nagimnastykowałem aby złapać to na screenie ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Andrew525 napisał:
    youmound napisał:
    Andrew525 napisał:
    youmound napisał:
    wjeziorko napisał:

To mogłeś zrobić nowe konto ograniczone o takiej samej nazwie a tamte usunąć. I zrobić screena.

Wątpię aby dało się usunąc konto admina jak nie chciało odebrać jemu uprawnień (traktowało jego jako tego głownego admina) a nie powinno . . . Dlatego powinni albo anulować, albo każde rozwiązanie, bo tu było ewidentnie coś schrzanione.
    Andrew525
    Poziom 18  
    youmound napisał:
    wjeziorko napisał:

U mnie tam poszło i zniknęło z kolejki , szybko znikało, tak , więc się nagimnastykowałem aby złapać to na screenie ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Andrew525 napisał:
    youmound napisał:
    Andrew525 napisał:
    youmound napisał:
    wjeziorko napisał:

Wątpię aby dało się usunąc konto admina jak nie chciało odebrać jemu uprawnień (traktowało jego jako tego głownego admina) a nie powinno . . . Dlatego powinni albo anulować, albo każde rozwiązanie, bo tu było ewidentnie coś schrzanione.

A próbowałeś je tu usunąć? http://www.iv.pl/images/31644302205812515330.jpg
    youmound
    Warunkowo odblokowany
    wjeziorko napisał:
    jakie ustawienia dałeś tej drukarce?

dostępna zawsze

zmieniłem z czasówki na to i tyle, oczywiście opisałem że wykonałem taką czynność, dałem screena i screen, że działa , jak - już opisałem wyżej .

Dodano po 2 [minuty]:

Andrew525 napisał:
    youmound napisał:
    wjeziorko napisał:

Dodano po 1 [minuty]:

Andrew525 napisał:
    youmound napisał:
    Andrew525 napisał:
    youmound napisał:
    wjeziorko napisał:

A próbowałeś je tu usunąć? http://www.iv.pl/images/31644302205812515330.jpg

Nie, nie pomyślałem o tym. No ale dobra tam, najwyżej stracę 1/2 pkt :D za to jedno ,chyba że zaliczą no bo zrobiłem o co proszono, proszono o odebranie temu kolesiowi admina i to zrobiłem - mam na dowodzie, że on nie ma już admina, a że przy tym dodałem dodatkowe konto, to już inna kwestia, a mogłem jeszcze inaczej, dać stażyście admina, tamtemu odebrać , dać screena i przywrócić :D
    wjeziorko
    Poziom 13  
    nie mam pojęcia co oni zrobili tej drukarce, że system drukował bez podłączonej drukarki... normalnie to się nawet nie da zainstalować drukarki (sterownika producenta) jeśli urządzenie nie jest podłączone do kompa
    dedikk
    Poziom 9  
    Pany ja jutro takze mam egzamin jeśli chodzi screeny w wordzie w nagłówku należy wpisać tylko swój pesel a w stopce nr strony czy trzeba pisać coś np

zadania 4.

i wtedy screeny czy tylko wklejać screeny i opisywać i nic więcej?

Dodano po 1 [minuty]:

aa i np można mieszać np 1 strona skan z antywirusem i bazą 2 strona np skan z zaporą włączoną kolejny skan to dodawanie kont kolejny to uprawnienia plików itp itp?
    Andrew525
    Poziom 18  
    W nagłówku pesel. W arkuszu nie pisało nic o numerowaniu stron w Word.

Czy można mieszać :) ? Pewnie i tak po wydrukowaniu tyle stron się im pomiesza.
    youmound
    Warunkowo odblokowany
    dedikk napisał:
    Pany ja jutro takze mam egzamin jeśli chodzi screeny w wordzie w nagłówku należy wpisać tylko swój pesel a w stopce nr strony czy trzeba pisać coś np

zadania 4.

Naglówek : NR PESEL
    Stopka : nr strony (nie obowiązkowe, ale ułatwi Ci układanie)

W treści :

wklejasz rzut, podpisujesz

itd .

Dodano po 54 [sekundy]:

dedikk napisał:

aa i np można mieszać np 1 strona skan z antywirusem i bazą 2 strona np skan z zaporą włączoną kolejny skan to dodawanie kont kolejny to uprawnienia plików itp itp?

A jak chcesz inaczej zrobić, aby zachować ciągłość , oraz zachować wymagania 2 zdjęcia 1 strona ? :)
    dedikk
    Poziom 9  
    Andrew525 napisał:

Ale potem nic więcej nie trzeba pisać tylko np chce dać skan z instalacją antywirusa to skan opis Instalacja antywirusa takiego i takiego kolejny skan z bazą i opis

Kolejna strona np podpunkt 6 założenie kont systemowych kolejny np skan z wył zaporą i tylko tyle czy trzeba np

zadanie 5 screeny takie i takie i wtedy screeny

Dodano po 1 [minuty]:

youmound napisał:
    dedikk napisał:

zadania 4.

W treści :

itd .

Dodano po 54 [sekundy]:

dedikk napisał:

A jak chcesz inaczej zrobić, aby zachować ciągłość , oraz zachować wymagania 2 zdjęcia 1 strona ? :)

luuz , nie bo coś piszecie z zadanie 5 i 6 nie wiem ocbg wogole jakie 6?

aha i z momentem kiedy napiszemy ostatni podpunkt z wskazaniami użytkownika odkładamy długopisy i to co robimy na kompie juz nic nie piszemy na kartce?
    Krzysiek99
    Poziom 27  
    youmound napisał:
    Andrew525 napisał:
    http://natablicy.pl/kolejne-bledy-na-egzamini...kul.html?material_id=51c1815416f1da427a7e745b

Jak myślicie anulują to zadania z drukarką? Ciężko naprawić drukarkę bez drukarki...

W takim zadaniu powinni napisać, dodatkowo, że drukarka działa np od 12:01 do 13:00...

Naprawiłem, puściłem druk i dałem screena z kolejki jako dowód ;]

Dodano po 34 [sekundy]:

Krzysiek99 napisał:
    youmound napisał:
    Krzysiek99 napisał:
    Ja mówię o egzaminie, piszą że można edytować a to nie prawda.

Robiłem to u siebie na 7mce więc nie pierdol że się listy nie edytuje .

Ogranicz słownictwo bo nie jesteś u siebie w domu publicznym.

W takim razie wytłumacz jak edytujesz listę w siudemce ? Oświeć nas.

Normalnie , zaznaczam wpis naciskam usuń i git . - działa jeżeli jest więcej niż 1 wpis .

A co ja napisałem ? Napisałem dokładnie to samo. Tylko tyle że w xp można było dodawać wpisy a tutaj nie.
    youmound
    Warunkowo odblokowany
    dedikk napisał:
    Andrew525 napisał:

Ale potem nic więcej nie trzeba pisać tylko np chce dać skan z instalacją antywirusa to skan opis Instalacja antywirusa takiego i takiego kolejny skan z bazą i opis

Kolejna strona np podpunkt 6 założenie kont systemowych kolejny np skan z wył zaporą i tylko tyle czy trzeba np

Dodano po 1 [minuty]:

youmound napisał:
    dedikk napisał:

zadania 4.

W treści :

itd .

Dodano po 54 [sekundy]:

dedikk napisał:

aha i z momentem kiedy napiszemy ostatni podpunkt z wskazaniami użytkownika odkładamy długopisy i to co robimy na kompie juz nic nie piszemy na kartce?

Ty jutro piszesz egzamin a w ogóle nie jestes do niego przygotowany, brak Ci elementarnej wiedzy. Co Ty robiłeś 4 lata w technikum ?! Nie mieliście próbnych ?!

Dodano po 1 [minuty]:

Krzysiek99 napisał:
    youmound napisał:
    Andrew525 napisał:
    http://natablicy.pl/kolejne-bledy-na-egzamini...kul.html?material_id=51c1815416f1da427a7e745b

Jak myślicie anulują to zadania z drukarką? Ciężko naprawić drukarkę bez drukarki...

W takim zadaniu powinni napisać, dodatkowo, że drukarka działa np od 12:01 do 13:00...

Naprawiłem, puściłem druk i dałem screena z kolejki jako dowód ;]

Dodano po 34 [sekundy]:

Krzysiek99 napisał:
    youmound napisał:
    Krzysiek99 napisał:
    Ja mówię o egzaminie, piszą że można edytować a to nie prawda.

Robiłem to u siebie na 7mce więc nie pierdol że się listy nie edytuje .

Ogranicz słownictwo bo nie jesteś u siebie w domu publicznym.

W takim razie wytłumacz jak edytujesz listę w siudemce ? Oświeć nas.

Normalnie , zaznaczam wpis naciskam usuń i git . - działa jeżeli jest więcej niż 1 wpis .

A co ja napisałem ? Napisałem dokładnie to samo. Tylko tyle że w xp można było dodawać wpisy a tutaj nie.

No u mnie tak na 7mce działa to : ale tej domowej nie egzaminacyjnej - ja mam w domu Ultimate 64B i na początku miałem stary wpis do XP z drugiego dysku to go normalnie wywalilem bez niczego ;) Zaznaczyłem, nacisnąłem usuń i git .
    dedikk
    Poziom 9  
    youmound napisał:
    dedikk napisał:
    Andrew525 napisał:

Dodano po 1 [minuty]:

youmound napisał:
    dedikk napisał:

zadania 4.

W treści :

itd .

Dodano po 54 [sekundy]:

dedikk napisał:

Ty jutro piszesz egzamin a w ogóle nie jestes do niego przygotowany, brak Ci elementarnej wiedzy. Co Ty robiłeś 4 lata w technikum ?! Nie mieliście próbnych ?!

yyy problem w tym że ja powinienem zdać egzamin rok temu zdałem teoretyczny na 88% a w tym samym jeszcze dniu miałem wypadek na motorze i przerwa we wszystkim mieliśmy ale nie mam aż tak dobrej pamięci
    youmound
    Warunkowo odblokowany
    dedikk napisał:

yyy problem w tym że ja powinienem zdać egzamin rok temu zdałem teoretyczny na 88% a w tym samym jeszcze dniu miałem wypadek na motorze i przerwa we wszystkim mieliśmy ale nie mam aż tak dobrej pamięci

To chociaż czytaj ze zrozumieniem, wczorajsza nie prawość która na dziś sie przeniosła dotyczy ilość punktów jakie piszemy w zeszycie pracy.

I to nie ma wspólnego nic z tym co mamy w wordzie.

Specjalnie dla Ciebie przykład, w załączniku.
    dedikk
    Poziom 9  
    youmound napisał:
    dedikk napisał:

To chociaż czytaj ze zrozumieniem, wczorajsza nie prawość która na dziś sie przeniosła dotyczy ilość punktów jakie piszemy w zeszycie pracy.

I to nie ma wspólnego nic z tym co mamy w wordzie.

Specjalnie dla Ciebie przykład, w załączniku.

spoko wiem już o co chodzi dzięki za wpis rok temu gdybym zdawał byłem przygotowany dobrze ale jak mogłem mieć na głowie potem to gdy walczyłem o życie więc się nie dziw :)

Pozdrawiam.

Michał
    dedikk
    Poziom 9  
    Andrew525 napisał:
    Tu masz poradnik jak pisać prace. Jak piszesz na Win7 to mogę ci podesłać mój poradnik na PW jak rozwiązywać zadania.

nie, piszę w xp dzięki:)

Dodano po 1 [minuty]:

dobra idę się jeszcze pobawić z zasadami Grup.

Panowie 3majcie się
    youmound
    Warunkowo odblokowany
    dedikk napisał:
    Andrew525 napisał:
    Tu masz poradnik jak pisać prace. Jak piszesz na Win7 to mogę ci podesłać mój poradnik na PW jak rozwiązywać zadania.

nie, piszę w xp dzięki:)

Dodano po 1 [minuty]:

dobra idę się jeszcze pobawić z zasadami Grup.

Panowie 3majcie się

Jeszcze się załapałeś :) Za rok już nie mógłbyś pisać w XP.
    youmound
    Warunkowo odblokowany
    A , zrobiliście screena, że wymuszenie zmiany hasła za 30 dni działa ? xD
    Michal20y
    Poziom 10  
    Witam. Jestem nowy na forum. No ale co do tematu...

Co jeżeli mój komputer w pracowni jak i inne komputery były podłączone do domeny serwera w szkole i serwer miał ustawione zasady grupy... na blokadę wygaszania hasła + organizowania zaplanowanych zadań?
    Mam zgłosić to do dyrektora i anulować egzamin?
    Czy zgłosić do nauczyciela aby podjął adnotację, żeby Ci którzy testowali zatwierdzili screeny które wskazują na zablokowany dostęp?

Drugie pytanko:
    Była inna możliwość dla ustawienia uprawnień dla "ksiegowego" niż "control userpassword2"?

Proszę o odpowiedź.
    wjeziorko
    Poziom 13  
    komputer ma być odłączony od sieci... więc jakim cudem był podpięty do domeny?
    youmound
    Warunkowo odblokowany
    wjeziorko napisał:
    komputer ma być odłączony od sieci... więc jakim cudem był podpięty do domeny?

Jak to teleinformatyk to może mieć Internet, ba musi .
    Ale jak informatyk to w żadnym wypadku - w takim przypadku - unieważnienie egzaminu i napisanie w terminie dodatkowym (o ile takie są dla egz zawodowych) w innym przypadku za rok - i to cała klasa, a nauczyciel traci pracę za takie zaniedbanie.
    wjeziorko
    Poziom 13  
    pisze w tym temacie to raczej informatyk, nie teleinformatyk
    Michal20y
    Poziom 10  
    Informatyk.
    Możliwe jest to, że komputer zachował ustawienia sieci pomimo, że nie był podłączony do sieci?
    Bo przy każdym restarcie miałem pół minuty ładowania DHCP... I ładowało coś tam intela... :<
    wjeziorko
    Poziom 13  
    chyba, że te komputery nie mają fizycznie dysków twardych. przy pracy w domenie jest taka opcja

Dodano po 1 [minuty]:

komputery na egzamin są specjalnie przygotowywane... tzn instalowany jest system i odpalane są pliczki dane przez CKE bodajże.to wszystko powinno być robione bez sieci
    Michal20y
    Poziom 10  
    Miały, każdy miał dysk i własny dysk twardy.
    Codziennie komputery służąc uczniom i dlatego były poblokowane wszelkie ustawienia w domenie... Pewnie zachowały ustawienia o braku możliwości zmian przez administratora... Smutne to. Jutro jadę do szkoły wyjaśniać sprawę, jak trzeba będzie to niech anulują... Bo i tak nie zdam przez to [2 zadania przez to nie zrobiłem, wymieniłem jakie]

Dodane:
    Moim zdaniem to pewnie zbyt ważne rzeczy są i pewnie tylko czyszczono wszystko... bo wykryłem np. firewalla ... zapiski z 2006 roku. No przy reinstalacji takich informacji w logu by nie było...