Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy - technik informatyk 2013 czerwiec

testyh 20 Cze 2013 19:33 226449 1740
  • Relpol
  • #1442 20 Cze 2013 19:35
    wjeziorko
    Poziom 13  

youmound napisał:
    wjeziorko napisał:
    są, ale oryginalna wersja xp nie ma;)

A tamte to co nie orginalne ? :P Sterowniki od firm trzecich, ale to nie ważne na upartego wszystko się da :)

na upartego tak. mam oryginalna instalke xp home edition z 2005 roku z SP2 i nie ma sterów SATA. sprawdzałem;)

• Relpol
  • #1443 20 Cze 2013 19:38
    youmound
    Warunkowo odblokowany

Dobra już nic . // na stronie http://www.egzaminzawodowy.info/technik-informatyk

Nie dali egzaminów z dzisiejszego dnia w ogóle ! A dzisiaj była 5 i 6 co dopiero się skończyła. Ale dziwne, że nie wstawili.

No ale już Cię poprawiając, bardzo podobne , nie identyczne

Dodano po 1 [minuty]:

wjeziorko napisał:
    youmound napisał:
    wjeziorko napisał:
    są, ale oryginalna wersja xp nie ma;)

A tamte to co nie orginalne ? :P Sterowniki od firm trzecich, ale to nie ważne na upartego wszystko się da :)

na upartego tak. mam oryginalna instalke xp home edition z 2005 roku z SP2 i nie ma sterów SATA. sprawdzałem;)

No niestety ale XP to stary system i na dobrą sprawę nie powinno się już z niego korzystać .

• #1444 20 Cze 2013 19:39
    TraneOne
    Poziom 12  

niwet napisał:
    Narzekać na praktyczny to już przesada, arkusz nr 5 był wręcz banalny, jeżeli ktoś nie umiał ustawić grup, zdjąc admina, nie mówie już o najprostszych jak kursor klawiatury czy zmiana nazwy komputera. No prosze was :)

Tez dzisiaj pisałem nr. 5, osobiście największy problem miałem z tym plikiem z worda, ale i z tym sobie poradziłem. :D

• #1445 20 Cze 2013 19:41
    niwet
    Poziom 9  

TraneOne napisał:
    niwet napisał:
    Narzekać na praktyczny to już przesada, arkusz nr 5 był wręcz banalny, jeżeli ktoś nie umiał ustawić grup, zdjąc admina, nie mówie już o najprostszych jak kursor klawiatury czy zmiana nazwy komputera. No prosze was :)

Tez dzisiaj pisałem nr. 5, osobiście największy problem miałem z tym plikiem z worda, ale i z tym sobie poradziłem. :D

w jaki sposób poradziłeś sobie?

• #1446 20 Cze 2013 19:53
    TraneOne
    Poziom 12  

Musiałem pokombinować na koncie Projektant2 bo tylko on miał uprawnienie do jego otwierania. Nie wiem tylko czy zdobiłem dobry zrzut ekranu, bo mam tak: otwarty ten plik i kliknąłem na pasek start żeby pokazała się nazwa konta Projektant1.

• #1447 20 Cze 2013 19:57
    Krzysiek99
    Poziom 27  

youmound napisał:
    Krzysiek99 napisał:
    youmound napisał:
    marta933 napisał:
    Ale podobno były dwie poprawne.

Niby jaka inna poprawna ?

Zworka nie, mamy system na jednym dysku nie między systemami więc nie ustawiamy zwrotek.
    Uszkodzenie nie, bo system windows 7 działał .
    Bootowanie jest dopiero po zainstalowanym systemie ustawiane - nie ma nic do rzeczy, jedyna poprawna odpowiedź to : BRAK STEROWNIKÓW .

Ale przecież to proste, Windows XP nie posiada sterowników sata :)

YYYY jak nie ma sterowników SATA na XP ?!

http://en.kioskea.net/forum/affich-29801-i-need-sata-driver-to-install-xp
    na wszystko są sposoby , na tym forum też opisywane były te problemy
    też mialem dysk SATA-II na XP i działało mi ...

Dodano po 45 [sekundy]:

Andrew525 napisał:
    Wrzuci ktoś wersje 4,5 i 6 ?

Wersja 5 co dopiero się skończyła ...
    Wersja 6 jest pisana jutro o 9:00

Wersje 1-4 : http://www.egzaminzawodowy.info/technik-informatyk

Na egzaminie używamy oryginalnych kopi systemów, nawet jak są nagrane na cd

Mam oryginalny XP i nie zainstaluje się na dysku sata. Co innego prefabrykowane obrazy z dołączonymi sterownikami.

• #1448 20 Cze 2013 20:00
    youmound
    Warunkowo odblokowany

Krzysiek99 napisał:

Mam oryginalny XP i nie zainstaluje się na dysku sata. Co innego prefabrykowane obrazy z dołączonymi sterownikami.

Może i masz rację :)

• #1449 20 Cze 2013 20:04
    bialy693206
    Poziom 15  

Ten dzisiejszy praktyczny z godziny 9:00 Uwierzcie był banalny bo jeśli nawet ja go zrobiłem to banalny ale ale co z tego że łatwy wszystko pięknie wiadomo że się wie co i jak ale wiadomo jak to jest ja dziś wylosowałem stanowisko pierwsze zaraz przy tych babach co wpadly z CKE nic się nie stresowałem nic ale gdy te głupie kur.... za przeproszeniem zaczęły gadać to już mnie to denerwowało i już wiem że zle zrobiłem zadanie np z nazwą komputera nie wiem co mnie podkusiło ale wiecie co ja zrobiłem zmieniłem nazwe komputera ale

Panel sterowania ---- system Nazwa Komputera i zmień nazwę Niby banalne ale to jest zle bo trzeba było wejsc na konta użytkowników i tam zmienić ;/

Dodano po 3 [minuty]:

Do tego dużo zadań zrobiłem tak że nie udokumentowałem tego tylko skany jak co zrobić wiadomo polecą punkty ale jestem dobrej myśli bo wiem że to zrobiłem co miałem zrobić.

Kolega mi mówił on np nie robił tak że np miał zmienić pamięc wirtualną to wszedł w
    Mój Komputer prawym własciwosci zaawansowane i tam zmienił te pamięc wirtualną 500 i 1000 zrobił tego screen i tyle nie robił żadnego screena czy działa czy nie i on twierdzi ze po mimo tego i tak zda więc zobaczymy jak to będzie

• #1450 20 Cze 2013 20:05
    youmound
    Warunkowo odblokowany

bialy693206 napisał:
    Ten dzisiejszy praktyczny z godziny 9:00 Uwierzcie był banalny bo jeśli nawet ja go zrobiłem to banalny ale ale co z tego że łatwy wszystko pięknie wiadomo że się wie co i jak ale wiadomo jak to jest ja dziś wylosowałem stanowisko pierwsze zaraz przy tych babach co wpadli z CKE nic się nie stresowałem nic ale gdy te głupie kur.... za przeproszeniem zaczęły gadać to już mnie to denerwowało i już wiem że zle zrobiłem zadanie np z nazwą komputera nie wiem co mnie podkusiło ale wiecie co ja zrobiłem zmieniłem nazwe komputera ale

Panel sterowania ---- system Nazwa Komputera i zmień nazwę Niby banalne ale to jest zle bo trzeba było wejsc na konta użytkowników i tam zmienić ;/

Czemu na konta użytkowników i tam zmieniasz ? Co Ty za bzdury gadasz .

Nazwa kompa / nazwa netbiosowa zmieniasz >> PPM > Mój komputer > i tam to jest

• #1452 20 Cze 2013 20:07
    bialy693206
    Poziom 15  

youmound napisał:
    bialy693206 napisał:
    Ten dzisiejszy praktyczny z godziny 9:00 Uwierzcie był banalny bo jeśli nawet ja go zrobiłem to banalny ale ale co z tego że łatwy wszystko pięknie wiadomo że się wie co i jak ale wiadomo jak to jest ja dziś wylosowałem stanowisko pierwsze zaraz przy tych babach co wpadli z CKE nic się nie stresowałem nic ale gdy te głupie kur.... za przeproszeniem zaczęły gadać to już mnie to denerwowało i już wiem że zle zrobiłem zadanie np z nazwą komputera nie wiem co mnie podkusiło ale wiecie co ja zrobiłem zmieniłem nazwe komputera ale

Poważnie??

Hehehe mi debile mówili że robili tak Panel sterowania Konta uzytkowników i tam zmień nazwę coś mi to było nie tak bo to tylko zmieni nazwę dla danego uzytkownika a nie w systemie czyli co dobrze miałem?

• #1453 20 Cze 2013 20:08
    youmound
    Warunkowo odblokowany

bialy693206 napisał:
    youmound napisał:
    bialy693206 napisał:

Poważnie??

Hehehe mi debile mówili że robili tak Panel sterowania Konta uzytkowników i tam zmień nazwę coś mi to było nie tak bo to tylko zmieni nazwę dla danego uzytkownika a nie w systemie czyli co dobrze miałem?

A jakie było dokładnie polecenie ? Masz arkusz ?

• #1454 20 Cze 2013 20:08
    Matush5
    Poziom 14  

Chłopaki, ja nie wiem dlaczego niektórzy z was tak się unoszą ? Nie oszukujmy się, najwięcej winy za to ponoszą szkoły, które nam organizowały te testy. Przeczytałem wiele komentarzy i jestem w tym temacie od 2 dni więc praktycznie problem kazdego z was to po prostu złe przygotowanie komputera. Zakładam, że błędy były robione na "odświeżonym" Windowsie tj. usunięte, gry, programy itp. i wgrana płytka z błędami z CKE :) Bo no... sorry ale nie uwierze, że na " świeżych " czystych Windowsach było by tyle wersji i każdy (mówie tu w mojej szkole) miał nieco inne wersje, niektórzy mieli już zrobione niektóre błędy ja również (kliknięcia myszą) inni mieli widocznego Admina itp. itd. Więc czyja to wina ? Nasza ? bo sie nie uczymy right ?

• #1456 20 Cze 2013 20:10
    bialy693206
    Poziom 15  

youmound napisał:
    bialy693206 napisał:
    youmound napisał:
    bialy693206 napisał:

Poważnie??

Zmień nazwę komputera na "pelny"

• #1457 20 Cze 2013 20:11
    youmound
    Warunkowo odblokowany

bialy693206 napisał:
    youmound napisał:
    bialy693206 napisał:
    youmound napisał:
    bialy693206 napisał:

Poważnie??

Start > mój komputer / komputer [[zależne od wersji systemu]] > nazwa komputera > zmień nazwę komputera [[[zatwierdź reset]]] działa .

• #1458 20 Cze 2013 20:13
    bialy693206
    Poziom 15  

lord22 napisał:

W tym zadaniu co miał problem w przeglądarcie Explorer by przetrzymywało co 30 dni itp to w przeglądarce narzędzia itp?

Jak to trzeba było udokumentować bo właśnie tego nie udokumentowałem tylko zrobiłem screen z ustawienie.

EDit.

AHa panowie jak na 1 z screenow w paincie zaznaczyłem czerwonym obramowaniem ze coś tu sie zmienia to uznaja taki skan czy nie wolno było nic modyfikować?

Dodano po 47 [sekundy]:

youmound napisał:
    bialy693206 napisał:
    youmound napisał:
    bialy693206 napisał:
    youmound napisał:
    bialy693206 napisał:

Poważnie??

Start > mój komputer / komputer [[zależne od wersji systemu]] > nazwa komputera > zmień nazwę komputera [[[zatwierdź reset]]] działa .

To tak to własnie zrobiłem to tłuki mi mówili że inaczej haha.

• #1459 20 Cze 2013 20:15
    youmound
    Warunkowo odblokowany

bialy693206 napisał:

AHa panowie jak na 1 z screenow w paincie zaznaczyłem czerwonym obramowaniem ze coś tu sie zmienia to uznaja taki skan czy nie wolno było nic modyfikować?

Wydruk miałeś kolorowy czy czarno-biały ? I zaznaczanie nie było wymagane, zaznaczyłeś nic się nie dzieje :)

• #1460 20 Cze 2013 20:18
    bialy693206
    Poziom 15  

youmound napisał:
    bialy693206 napisał:

Wydruk miałeś kolorowy czy czarno-biały ? I zaznaczanie nie było wymagane, zaznaczyłeś nic się nie dzieje :)

własnie nie pamiętam ale chyba czarno biały bo zaznaczyłem w opcji w zadaniu z ta przegladarką co miał problem Explorer ze była taka opcja

"usuń historię przeglądanych stron zaraz po wyłączeniu przegladarki"

A tam wyraznie było w zadaniu że uzytkownik chce mieć tak ze po wpisaniu kawałka nazwy by mu sie wyswietlała strona co z niej korzystał osttanio.

• #1461 20 Cze 2013 20:18
    lord22
    Poziom 8  

bialy693206 napisał:
    W tym zadaniu co miał problem w przeglądarcie Explorer by przetrzymywało co 30 dni itp to w przeglądarce narzędzia itp?

Normalnie robisz screena zmienionej wartości na 15 czy tam 30 dni w zależności od wersji :D

• #1462 20 Cze 2013 20:20
    youmound
    Warunkowo odblokowany

bialy693206 napisał:
    youmound napisał:
    bialy693206 napisał:

własnie nie pamiętam ale chyba czarno biały bo zaznaczyłem w opcji w zadaniu z ta przegladarką co miał problem Explorer ze była taka opcja

A tam wyraznie było w zadaniu że uzytkownik chce mieć tak ze po wpisaniu kawałka nazwy by mu sie wyswietlała strona co z niej korzystał osttanio.

Na czarno białym nie ma czerwonego koloru czy coś się zmieniło ? :D

• #1463 20 Cze 2013 20:21
    bialy693206
    Poziom 15  

lord22 napisał:
    bialy693206 napisał:

Normalnie robisz screena zmienionej wartości na 15 czy tam 30 dni w zależności od wersji :D

wystarczyło coś takiego http://fotoo.pl//out.php?i=562183_screeem.bmp

Dodano po 53 [sekundy]:

youmound napisał:
    bialy693206 napisał:
    youmound napisał:
    bialy693206 napisał:

Na czarno białym nie ma czerwonego koloru czy coś się zmieniło ? :D

chodziło mi głównie że ogólnie coś modyfikowałem w skanie

(ogólnie dziś u mnie idioci podrabiali skany w paincie) hehe

• #1465 20 Cze 2013 20:23
    youmound
    Warunkowo odblokowany

bialy693206 napisał:
    lord22 napisał:
    bialy693206 napisał:

wystarczyło coś takiego http://fotoo.pl//out.php?i=562183_screeem.bmp

No wystarczy bo inaczej tego nie udowodnisz.

A niech sobie podrabiają, jak wykryją taką próbą to cały egzamin unieważniają i delikwęt pisze za rok ;)

• #1466 20 Cze 2013 20:23
    wjeziorko
    Poziom 13  

bialy693206 napisał:

jak im to dobrze wyszło i nic im nikt nie udowodni to tylko plus dla nich

• #1467 20 Cze 2013 20:25
    bialy693206
    Poziom 15  

lord22 napisał:
    bialy693206 napisał:

Właśnie :D

To git bo na prawde dużo rzeczy nie dało się aż tak udokumentować

np z tą konfiguracją klawiatury jak??

Chyba że zrzut z wysuniętym paskiem start że to kierownik i ten zrzut z ustawieniem.

Ja zrobiłem bez mało tego na koncie administrator:D:D

Polecą punkty na takim czyms zapewne;/ Bo skąd te tłuki będą wiedzieli że to na koncie jak w tresci zadania

Dodano po 1 [minuty]:

wjeziorko napisał:
    bialy693206 napisał:

jak im to dobrze wyszło i nic im nikt nie udowodni to tylko plus dla nich

Sorki przy tak prostym teście takie rzeczy??

Nie trzeba było nic wielkiego robić ludzie ja przyniosłem arkusz do domu moj błodszy brat co ma 13 lat pokazał wszystkie gdzie sie robi z tym że on od małego na kompie itp ale to naprawdę było proste.

• #1468 20 Cze 2013 20:26
    wjeziorko
    Poziom 13  

jak ja miałem włączyć opcje zamykania systemu jednemu użytkownikowi to machnąłem screena z włączonym menu start;) jest nazwa konta i widać włączoną opcje;p

• #1469 20 Cze 2013 20:28
    bialy693206
    Poziom 15  

wjeziorko napisał:
    jak ja miałem włączyć opcje zamykania systemu jednemu użytkownikowi to machnąłem screena z włączonym menu start;) jest nazwa konta i widać włączoną opcje;p

Tak zaliczą ale jak za zadanie masz 4 pkty przykładowo to 2 ci odetną chyba, nie wiem jedni mówi tak inni tak już nie wiem.

Rok temu znajomy tez wszystko na odpierdziel robil ani pół screena nie miał udokumentowanego w stylu tak się to robi tu screen czy działa czy nie nie obchodzi mnie to pokazywał tylko jak sie to robi malo tego nie zrobił wszystkiego i co? Miał 86% z tego zawodowego nauczyciele nie mogli się nadziwić że taki tłuk zaliczył co na próbnych miał po 30-40% wpadł na końcowy i zdał

• #1470 20 Cze 2013 20:32
    youmound
    Warunkowo odblokowany

bialy693206 napisał:
    wjeziorko napisał:

Tak zaliczą ale jak za zadanie masz 4 pkty przykładowo to 2 ci odetną chyba, nie wiem jedni mówi tak inni tak już nie wiem.

Rok temu znajomy tez wszystko na odpierdziel robil ani pół screena nie miał udokumentowanego w stylu tak się to robi tu screen czy działa czy nie nie obchodzi mnie to pokazywał tylko jak sie to robi malo tego nie zrobił wszystkiego i co? Miał 86% z tego zawodowego nauczyciele nie mogli się nadziwić że taki tłuk zaliczył co na próbnych miał po 30-40% wpadł na końcowy i zdał

No bo z tym egz. to są inne realia, niż próbne i szkoła ;)