Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy - technik informatyk 2013 czerwiec

testyh 21 Cze 2013 12:04 224043 1740
  • #1621 21 Cze 2013 12:04
    ona19op
    Poziom 9  

D-SUB było cały czas od początku, nikt nic nie zmieniał w kluczu.

• Relpol
  • #1622 21 Cze 2013 12:04
    Calvex
    Poziom 9  

ona19op napisał:
    chodzi o to, że w zadaniu 4 nie było poprawnej odpowiedzi.
    Prawidłową odpowiedzią byłby port COM ( bo to pokazywał rysunek), jednak takiej odpowiedzi nie było.
    D-SUB wygląda nieco inaczej.

Wiem, ze nie było - ale trzeba to brać na logikę.

HDMI - każdy wie jak to wygląda

Firewiere - wygląda zupełnie inaczej, takie male wyglada troszkę jak usb

DVI - jest zbyt szerokie

Wiec pozostal d-sub ktory najbardziej jest podobny.

//

Zresztą ja tam egzamin mogę pisać jeszcze raz, mimo ze teorie zdałem, ale % jakie uzyskałem mnie nie jarają bo zawsze teorie pisałem na +70%

• #1623 21 Cze 2013 12:06
    peterrek
    Poziom 10  

dobra nie chodzi mi o to czy ktoś zaznaczył złe czy dobrze ale tak jak mówi ona19op ze żadna odpowiedz nie była prawidłowa o to się rozchodzi cale halo bo równie dobrze mógłbym powiedzieć ze jest to złącze rs323 które również jest d-subem jeśli tak chcemy wnikać ba nawet wejście VGA jest portem d-sub bo to jedna rodzina a pytanie odnosiło się do gniazda nie do rodziny wiec tu jest problem w zle sformułowanym pytaniu

Dodano po 1 [minuty]:

http://pl.wikipedia.org/wiki/D-Sub

• #1624 21 Cze 2013 12:08
    youmound
    Warunkowo odblokowany

peterrek napisał:
    dobra nie chodzi mi o to czy ktoś zaznaczył złe czy dobrze ale tak jak mówi ona19op ze żadna odpowiedz nie była prawidłowa o to się rozchodzi cale halo bo równie dobrze mógłbym powiedzieć ze jest to złącze rs323 które również jest d-subem jeśli tak chcemy wnikać ba nawet wejście VGA jest portem d-sub bo to jedna rodzina a pytanie odnosiło się do gniazda nie do rodziny wiec tu jest problem w zle sformułowanym pytaniu

Dodano po 1 [minuty]:

http://pl.wikipedia.org/wiki/D-Sub

Koleś z OKE przyznał mi rację, nawet screena z jego odpowiedzi (2-3 strony temu) więc na pewno to zadanie anulują

• #1625 21 Cze 2013 12:14
    JamPuszekOkruszek
    Poziom 9  

JamPuszekOkruszek napisał:
    Witam wszystkich.

Śledzę sobie wątek i śledzę.

Mam do was pytanie (w szczególności do osób które pisały zadanie numer 2).

Rozchodzi mi się o "Wyloguj" z Menu Start.
    Czy wy musieliście Wyłączyć w gpedit.msc "Usuń opcję wyloguj z Menu Start" ?
    Czy musieliście włączyć "Opcje pokaż..." ??

Proszę o odpowiedzi tych którzy sprawdzili w M.Start że Wyloguj już widać.

Prosiłbym o odpowiedź.

Pozdrawiam.

• Relpol
  • #1626 21 Cze 2013 12:18
    peterrek
    Poziom 10  

owszem trzeba było wejść w gpedit później w szablony administracyjne -> ustawienia paska start i menu i tam zaznaczyć na wyłączony

• #1627 21 Cze 2013 12:19
    Calvex
    Poziom 9  

Witam wszystkich.

Prosiłbym o odpowiedź.

Pozdrawiam.

gpedit.msc - konfiguracja uzytownika - szablony admin. - menu start i pasek zadan - USUN OPCJE WYLOGUJ Z MENU START (dajesz wlaczone).

O to chodziło ? Bo ja to zrobilem w parę sekund.

• #1628 21 Cze 2013 12:23
    peterrek
    Poziom 10  

oczywiście przy opcji usuń przycisk wyloguj się

Dodano po 3 [minuty]:

Calvex napisał:
    Witam wszystkich.

Prosiłbym o odpowiedź.

Pozdrawiam.

gpedit.msc - konfiguracja uzytownika - szablony admin. - menu start i pasek zadan - USUN OPCJE WYLOGUJ Z MENU START (dajesz wlaczone).

raczej wyłączone :) pierwotna konfiguracja była nie zdefiniowano przy wgrywaniu usterki trzeba było zmienić na włączone, a żeby przycisk się pojawił trzeba było zmienić na wyłączone

• #1629 21 Cze 2013 12:23
    JamPuszekOkruszek
    Poziom 9  

Calvex napisał:
    Witam wszystkich.

Prosiłbym o odpowiedź.

Pozdrawiam.

O to chodzi, dokładnie o to co daliście Włączone/Wyłączone.

Z tego co pamiętam powinno być Wyłączone, bo w końcu opcja jest usuń opcje Wyloguj z Menu Start (czyli jak usuń to wyłącz aby się pokazało).

Zgadza się?

peterrek napisał:
    oczywiście przy opcji usuń przycisk wyloguj się

Dodano po 3 [minuty]:

Calvex napisał:
    Witam wszystkich.

Prosiłbym o odpowiedź.

Pozdrawiam.

raczej wyłączone :) pierwotna konfiguracja była nie zdefiniowano przy wgrywaniu usterki trzeba było zmienić na włączone, a żeby przycisk się pojawił trzeba było zmienić na wyłączone

Dokładnie (ponieważ przy opcji Włączone - przycisk wtedy się usuwał, a miał się ujawnić czyli opcja Usuń).

Ja dałem screena tylko z gpedit.msc z opcją Wyłącz, nie dałem z Menu Start że się pokazało (a jak opcja była Wyłącz to się pokazało) powinni normalnie to uznać, w końcu w tym był problem?

• #1631 21 Cze 2013 12:33
    JamPuszekOkruszek
    Poziom 9  

Zrobiłem tylko w gpedit.msc "Usuń opcje Wyloguj z Menu Start" zmieniłem na "Wyłączone" wtedy opcja Wyloguj się ujawniła w M.Start, ale screen jest tylko jak zmieniam na Wyłączone + drugi screen z gpedit.msc jak widnieją opcję i przestawione jest.

Tutaj się zastanawiam, bo wiadomo w czym tkwił problem (przełączeniu na Wyłączone), więc egzaminator powinien uznać rozwiązanie ustarki - fakt że nie zrobiłem z M.Start screena, ale usterki się pozbyłem i pokazałem jak.

Dokładnie tak to zrobiłem:

Wyłączałem "Usuń opcję wyloguj z Menu Start"

Wyłączyłem "Usuń opcję wyloguj z Menu Start"

• #1632 21 Cze 2013 12:53
    youmound
    Warunkowo odblokowany

Jak zaliczy to zaliczy, jak nie to nie, to po co się tym przejmować ?

• #1633 21 Cze 2013 14:29
    JamPuszekOkruszek
    Poziom 9  

youmound napisał:

Pytam z czystej ciekawości.

W zasadzie, to w jakim celu dążysz do pisania do CKE/OKE ? Ta sama odpowiedź zostawią pytania to zostawią, nie to zmienią.

• #1634 21 Cze 2013 14:31
    youmound
    Warunkowo odblokowany

youmound napisał:

Pytam z czystej ciekawości.

W zasadzie, to w jakim celu dążysz do pisania do CKE/OKE ? Ta sama odpowiedź zostawią pytania to zostawią, nie to zmienią.

Są nie ścisłości, więc trzeba walczyć o swoje ;)

• #1635 21 Cze 2013 14:34
    JamPuszekOkruszek
    Poziom 9  

Niektóre te Twoje nieścisłości to aż nadciągnięcia, no ale przyznam rację "trzeba walczyć o swoje".

• #1636 21 Cze 2013 14:36
    youmound
    Warunkowo odblokowany

Niektóre te Twoje nieścisłości to aż nadciągnięcia, no ale przyznam rację "trzeba walczyć o swoje".

Które niby naciągane ? :)

• #1637 21 Cze 2013 14:42
    Matush5
    Poziom 14  

A wy dalej się sprzeczacie ! hehe nie wiem po co chłopaki naprawdę. Na pewno setki osób napisało do nich w tych sprawach i musimy po prostu poczekać kilka dni. Przecież to oczywiste jeżeli już oficjalne anulowali 1 pytanie a załóżmy zaznaczam "załóżmy" że jeszcze 2 anulują no to jednak będzie trzeba przygotowac jakiś plan działania, jakąś wypowiedź dlaczego tak się stało podejrzewam, że jeżeli by zaistniała taka sytuacja to by po dupskach mieli nieźle... Dlatego pewnie zanim wykonają jakieś ruch i dalej będą oficjalnie wszczynać postępowanie względem tego to minie pewnie z tydzień czasu... Dopatrzą się wszystkich błędów i przeanalizują wszystkie pytania od deski do deski żebyśmy nie mogli się przyczepić już do niczego i oficjalnie poinformują nas że np." 3 pytania zostały anulowane i przyznane za błędy przepraszamy ". Bo to nie ma sensu jak by mieli każdemu po kolei pisac meile i przepraszać że mozę jednak anulują, a może nie ? a jeszcze nie wiedzą. Na swojej stronie pewnie już gotowca umieszczą i bd. wszystko czarno na białym.

Ps. oczywiście, żeby nie było jakiś skoków na mnie, to jest moje zdanie indywidualne, kazdy może mieć swoje wyrażam tylko opinie. Również jestem na krawędzi jeżeli chodzi o teorie ale jestem pozytywnie nastawiony do tego co bd. i czekam cierpliwie. Pozdrawiam

• #1638 21 Cze 2013 14:44
    youmound
    Warunkowo odblokowany

Matush5 napisał:
    A wy dalej się sprzeczacie ! hehe nie wiem po co chłopaki naprawdę. Na pewno setki osób napisało do nich w tych sprawach i musimy po prostu poczekać kilka dni. Przecież to oczywiste jeżeli już oficjalne anulowali 1 pytanie a załóżmy zaznaczam "załóżmy" że jeszcze 2 anulują no to jednak będzie trzeba przygotowac jakiś plan działania, jakąś wypowiedź dlaczego tak się stało podejrzewam, że jeżeli by zaistniała taka sytuacja to by po dupskach mieli nieźle... Dlatego pewnie zanim wykonają jakieś ruch i dalej będą oficjalnie wszczynać postępowanie względem tego to minie pewnie z tydzień czasu... Dopatrzą się wszystkich błędów i przeanalizują wszystkie pytania od deski do deski żebyśmy nie mogli się przyczepić już do niczego i oficjalnie poinformują nas że np." 3 pytania zostały anulowane i przyznane za błędy przepraszamy ". Bo to nie ma sensu jak by mieli każdemu po kolei pisac meile i przepraszać że mozę jednak anulują, a może nie ? a jeszcze nie wiedzą. Na swojej stronie pewnie już gotowca umieszczą i bd. wszystko czarno na białym.

To dostaną jeszcze trochę maili ;) Nikt nie będzie czekał kolejnych dni w nie pewności co oni tam wymyślą .

• #1639 21 Cze 2013 14:46
    Matush5
    Poziom 14  

Ale zobaczysz, że oni tak zrobią bo co 2 dni anulując jakieś pytania, potem je przywracać spowrotem się tylko pogrążą... Tak mi się wydaje, że dadzą nam już finalną odpowiedź

• #1640 21 Cze 2013 14:47
    youmound
    Warunkowo odblokowany

Matush5 napisał:
    Ale zobaczysz, że oni tak zrobią bo co 2 dni anulując jakieś pytania, potem je przywracać spowrotem się tylko pogrążą... Tak mi się wydaje, że dadzą nam już finalną odpowiedź

Niby kiedy dadzą tą odpowiedź ?
    Dzisiaj zgłosiłem im sprawę z tą IrDą , jak już wcześniej mogłeś przeczytać poleciało także info do radia , i pewno jakieś gazety też podłapią temat, więc będzie rozgłos medialny wokół tej sprawy, krótko mówiąc : będzie ciekawie.

• #1641 21 Cze 2013 15:18
    Jacho17
    Poziom 10  

ja dostałem odpowiedź z oke w Łomży jak jedyni mi odpowiedzieli
    napisałem im w sprawie 48 i napisali mi że :
    Przekazaliśmy Pańską uwagę do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

• #1642 21 Cze 2013 15:33
    youmound
    Warunkowo odblokowany

Jacho17 napisał:
    ja dostałem odpowiedź z oke w Łomży jak jedyni mi odpowiedzieli
    napisałem im w sprawie 48 i napisali mi że :
    Przekazaliśmy Pańską uwagę do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Napisz do nich jeszcze w sprawie zadania z IrDą :)

• #1646 21 Cze 2013 16:15
    youmound
    Warunkowo odblokowany

Jacho17 napisał:
    Dobra napisałem do nich

Jak odpiszą daj znać, czy to również przekażą gdzie należy.

Dodano po 3 [minuty]:

A tak btw, dlaczego nikt z grupy piszącej zadanie nr7 nie chwali się, czy było trudne czy nie ?:D

• #1647 21 Cze 2013 16:15
    Jacho17
    Poziom 10  

a tu chodziło o to że w odp jest szeregowy a powinno być szeregowy + równoległy???

• #1648 21 Cze 2013 16:16
    youmound
    Warunkowo odblokowany

Jacho17 napisał:
    a tu chodziło o to że w odp jest szeregowy a powinno być szeregowy + równoległy???

Tak .

Dokładnie to szeregowo-równoległe powinno być, więc znów mamy do czynienia z tym, że nie ma poprawnej odpowiedzi .

• #1649 21 Cze 2013 16:24
    Matush5
    Poziom 14  

A przypadkiem IrDA nie może być szeregowe lub równoległe ? Wydaje mi się ze czerpanie wiedzy tylko z Wikipedii nie ma sensu lepiej zapytać się jakiegoś dobrego informatyka.

• #1650 21 Cze 2013 16:29
    youmound
    Warunkowo odblokowany

Matush5 napisał:
    A przypadkiem IrDA nie może być szeregowe lub równoległe ? Wydaje mi się ze czerpanie wiedzy tylko z Wikipedii nie ma sensu lepiej zapytać się jakiegoś dobrego informatyka.

W takim wypadku co byś wybrał :

Złącze IrDa do komunikacji bezprzewodowej jest :

A) do 100 metrów
    B) radiowa
    C) szeregowa
    D) równoległa

Szukaj w 5mln produktów