Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy - technik informatyk 2013 czerwiec

testyh 18 Cze 2013 13:20 225147 1740
  • #571 18 Cze 2013 13:20
    bialy693206
    Poziom 15  

fabiansu napisał:
    Nie napiszesz w pół godziny, u mnie sam projekt to jest 6 stron A4 :D najwięcej jest tego pisania, skoro i tak założenia właściwie przepisujesz z arkusza. Zasadniczo nic specjalnego, mi zajęło trochę ponad 2 godziny, do tego 19 screenów.

19 tylko??

Ile mialeś screenów np z Instalacją Windowsa, i aktualizacją bazy wirusów?
    Ile z doddaniem kont użytkownika

itp?

Edit.

Po ile miałeś założeń Przyczyn i usterek i Wskazań tak mniej więcej?

• Mitronik
  • #572 18 Cze 2013 13:23
    fabiansu
    Poziom 9  

Masz nie reinstalować systemu, nie otwierać obudowy. Ja akurat robiłem po jednym, bo przecież nie będę robił screena w stylu "kilkam lpm na przycisk start", "przesuwam myszkę na napis panel sterowania", bo to by było bez sensu, jeden screen, że włączam secpol.msc, drugi, że już zmieniłem tą opcję. Powinno być ok, a załączonych płyt nawet nie użyłem, bo nie było raczej sensu, w założeniach było napisane, że komputer był skanowany i nie ma wirusa, a klient nie żądał zainstalowania niczego dodatkowego.

Edit.

Przyczyn usterek to wymyślałem na 2 strony chyba, np do drukarki podałem uszkodzony kabel, brak sterowników, nieumiejętna obsługa, zła konfiguracja, nieważne sterowniki, zacięty papier, brak tuszu, brak papieru wymyślałem co się dało i żeby to było w miarę wiarygodne.

• Mitronik
  • #573 18 Cze 2013 13:24
    bialy693206
    Poziom 15  

fabiansu napisał:
    Masz nie reinstalować systemu, nie otwierać obudowy. Ja akurat robiłem po jednym, bo przecież nie będę robił screena w stylu "kilkam lpm na przycisk start", "przesuwam myszkę na napis panel sterowania", bo to by było bez sensu, jeden screen, że włączam secpol.msc, drugi, że już zmieniłem tą opcję. Powinno być ok, a załączonych płyt nawet nie użyłem, bo nie było raczej sensu, w założeniach było napisane, że komputer był skanowany i nie ma wirusa, a klient nie żądał zainstalowania niczego dodatkowego.

aha czyli z płytek nic nie trzeba było instalować i nie trzeba było skanować????

• #574 18 Cze 2013 13:25
    Calvex
    Poziom 9  

U mnie gościu mówił ze Screena robimy jak już naprawimy daną rzecz.

Ja dziś o 15 stej startuje wiec gitarka bede pisal jak najwiecej i screeny bede robil wszyskiego defragemtacja, aktualizacja poprawek windows, aktualizacja bazy wirusow etc

• #575 18 Cze 2013 13:26
    ziomeczku92
    Poziom 2  

Panowie poratujcie arkuszami od 1 pytania zamulilem pale i nie spisalem ;/

• #576 18 Cze 2013 13:26
    fabiansu
    Poziom 9  

No tak wywnioskowałem, na płytkach miałem sterowniki, opis płyty głównej, pdf reader jakiś, avasta + bazę, sp3, office'a, no i windowsa.
    Ale skoro z założeń nic takiego nie wynikało to nie widziałem sensu instalować czegokolwiek, Office był, skanować był już niby skanowany więc nie wiem.

• #577 18 Cze 2013 13:28
    kapik24
    Poziom 9  

ale nie wiadomo czy byl przeskanowany aktualną bazą wirusów

• #578 18 Cze 2013 13:30
    fabiansu
    Poziom 9  

No niby i tak, najwyżej ten punkt/kilka w plecy. Bądź co bądź specjalnie trudny nie był i nie ma co się stresować. Najlepszy motyw chyba to jest jak komputer działa niestabilnie, wtedy na sam ten fakt można wymyśleć miliony przyczyn od zawirusowania, przez fragmentację dysku, po złe napięcia w gniazdku co prowadzi do spadków napięcia :D

• #579 18 Cze 2013 13:31
    ziomeczku92
    Poziom 2  

ostra lipa nikt nie ma arkuszy dla mechanika pojazdow samochodowych ;p wciaz jestem w niepewnosci

• #580 18 Cze 2013 13:33
    kapik24
    Poziom 9  

nie zapomnijcie na konec zrobic punku przywracania systemu po poprawnym skonfigorowaniu za to mogabyc jakies punkty:D

• #581 18 Cze 2013 13:33
    1229100
    Użytkownik usunął konto  
  • #582 18 Cze 2013 13:34
    pitekk92
    Poziom 8  

Jakie wrażenia? u nas był ten arkusz z drukarką ;D wyszło jakoś 5 stron + 20 ss'ów o wiele łatwiejsze niż teoretyczny.
    Jeszcze mam jedno pytanko kumpel nie zrobił w ogóle wykazu działań, w sensie napisał przyczyny usterki, ss z opisem, wskazania dla użytkowników, a wykazu działań pisemnie co naprawił itp nie napisał xD ma szanse zdać jak reszta pyknie dobrze?

• #583 18 Cze 2013 13:37
    danio2112
    Poziom 2  

zależy ile pkt jest przyznane na wykaz działań, jeśli mało to ma szanse a jak dużo to niech się modli xd

• #584 18 Cze 2013 13:39
    ziomeczku92
    Poziom 2  

PANOWIE PORATUJCIE ARKUSZEM OD 1 PYTANIA DLA MECHANIKA POJAZDOW SAMOCHODOWYCH MA KTOS? Ziomeczku92(malpa)wp.pl

• #585 18 Cze 2013 13:51
    Psychoodeella
    Poziom 8  

ZDAŁAM!!!!!! 25 i 15 pkt!!!! Yeaaa :D:D:D

• #586 18 Cze 2013 13:52
    Calvex
    Poziom 9  

Psychoodeella napisał:
    ZDAŁAM!!!!!! 25 i 15 pkt!!!! Yeaaa :D:D:D

Czyli nie tylko Ty miałaś 24 pkt :D Gratulacje - u mnie tak samo, wczoraj 24 pkt, dziś 25 :P

• #587 18 Cze 2013 13:53
    tobiasz256
    Poziom 12  

Ja także :) 41pkt i 14 :D jeszcze jutro praktyczny i koniec z egzaminami :D:D

• #588 18 Cze 2013 13:57
    XYZ1993
    Poziom 8  

Panowie i Panie.

Mam pytanie :>.

Co myślicie o tym, że jak dałem screena podglądu wydruku to mi zaliczą z tą drukarką?

• #589 18 Cze 2013 14:01
    tomek1122x
    Poziom 7  

A z jakiej racji mieli by ci zaliczyc podglada wydruku?

• #590 18 Cze 2013 14:01
    prawiczeklol
    Poziom 2  

XYZ1993 napisał:
    Panowie i Panie.

Mam pytanie :>.

Co myślicie o tym, że jak dałem screena podglądu wydruku to mi zaliczą z tą drukarką?

nie sondze

• #591 18 Cze 2013 14:03
    XYZ1993
    Poziom 8  

Jeżeli będzie przewidziane 2 pkt za to<jeden za napisanie, że to zrobiłem a drugi za screena> to jeden powinienem dostać no nie?

• #592 18 Cze 2013 14:03
    karol123pl
    Poziom 8  

Czy jutro będzie taki sam zestaw jak dziś?

• #593 18 Cze 2013 14:04
    pitekk92
    Poziom 8  

Na pewno nie :P
    //
    Jak to było z tą drukarka trzeba było tam w ustawieniach zrobić żeby nie działała w określonych godzinach tylko ciągle i coś jeszcze? ludzie mówią że coś było z portami i uprawieniami tylko że w zadaniu jest wyraźnie napisane że prawa są dobrze przyznane i sprzęt działa poprawnie.

• #594 18 Cze 2013 14:12
    afinedaytoexit
    Poziom 8  

Witam, mam pewne pytanie.
    Czy tak samo mieliście jak ja nieaktywne opcje np. gdzie zaznaczało się procentowo kosz, okres kiedy co hasło miało się zmieniać, jak i zablokowane dodawanie użytkowników?
    Jeżeli tak mógłby mi ktoś powiedzieć, jak to zrobić?

• #595 18 Cze 2013 14:16
    pitekk92
    Poziom 8  

afinedaytoexit napisał:
    Witam, mam pewne pytanie.
    Czy tak samo mieliście jak ja nieaktywne opcje np. gdzie zaznaczało się procentowo kosz, okres kiedy co hasło miało się zmieniać, jak i zablokowane dodawanie użytkowników?
    Jeżeli tak mógłbymi powiedzieć, jak to zrobić?

No w koszu trzeba było jakiegoś ptaszka zaznaczyć lub odznaczyć nie pamiętam już i wtedy tym paskiem można było przesunąć na te 10% a hasło było w narzędziach administracyjnych i dalej w usługi bodajże i tam wszystko było aktywne, dodawanie użytkowników robiłem z przystawki nie z apletu i też nic nie miałem zablokowane.

• #596 18 Cze 2013 14:17
    1229100
    Użytkownik usunął konto  
  • #597 18 Cze 2013 14:19
    afinedaytoexit
    Poziom 8  

pitekk92 napisał:

No w koszu trzeba było jakiegoś ptaszka zaznaczyć lub odznaczyć nie pamiętam już i wtedy tym paskiem można było przesunąć na te 10% a hasło było w narzędziach administracyjnych i dalej w usługi bodajże i tam wszystko było aktywne, dodawanie użytkowników robiłem z przystawki nie z apletu i też nic nie miałem zablokowane.

Ale czy standardowo jak dałeś właściwości kosza miałeś ten ptaszek na siwo nieaktywny czy mogłes nim poruszać? Bo większość opcji na siwo miałem, i w sumie pod koniec egzaminu nie wiedziałem czy to ma tak być czy z komputerem coś nie tak jest. Cholera, mogliby napisać, że administrator ma nieaktywne opcje czy tam prawa.. :/

• #598 18 Cze 2013 14:24
    pitekk92
    Poziom 8  

maciek7056 napisał:
    pitekk92 napisał:
    Jakie wrażenia? u nas był ten arkusz z drukarką ;D wyszło jakoś 5 stron + 20 ss'ów o wiele łatwiejsze niż teoretyczny.
    Jeszcze mam jedno pytanko kumpel nie zrobił w ogóle wykazu działań, w sensie napisał przyczyny usterki, ss z opisem, wskazania dla użytkowników, a wykazu działań pisemnie co naprawił itp nie napisał xD ma szanse zdać jak reszta pyknie dobrze?

Nie trzeba tego pisać ręcznie, wystarczy jak Wordzie pod screenem dodasz opis.

1. Rejestr kolejno wykonywanych czynności w postaci opisanych zrzutów z ekranu, obrazujących wykonywanie działania w systemie, zmierzające do lokalizacji i usunięcia usterek.

4. Wykaz działań prowadzących do usunięcia usterki systemu komputerowego.
    Screeny to oddzielny podpunkt, i to trzeba było pisać ręcznie pytaliśmy nauczyciela za to jest około 25pkt tak więc kolega nie zdał mówi się trudno.

Dodano po 2 [minuty]:

afinedaytoexit napisał:
    pitekk92 napisał:

Ale czy standardowo jak dałeś właściwości kosza miałeś ten ptaszek na siwo nieaktywny czy mogłes nim poruszać? Bo większość opcji na siwo miałem, i w sumie pod koniec egzaminu nie wiedziałem czy to ma tak być czy z komputerem coś nie tak jest. Cholera, mogliby napisać, że administrator ma nieaktywne opcje czy tam prawa.. :/

No raczej że mogłem zmieniać, kompy przygotowywali ludzie, a ludzie popełniają błędy powinieneś to zgłosić. No chyba że próbowałeś naprawiać błędy z konta bez uprawnień administratora ;D

• #599 18 Cze 2013 14:25
    afinedaytoexit
    Poziom 8  

Zgłosiłem, lecz nauczyciel pierw nie mógł mi odpowiedzieć na pytanie, a jak poprosiłem o sprawdzenie innego komputera to to samo gdyż jeden obraz z płytki był. Temu pytam się. Jeżeli ktoś również pisał, prosze opisać jak u niego ta sprawa wyglądała. Bardzo ważne to dla mnei ; )

• #600 18 Cze 2013 14:34
    Cairine
    Poziom 9  

bialy693206 napisał:
    A Pienka co zaznaczyła w tym zadaniu 24?? I Poprawną odp, proszę uwzględnij podaj wyliczenia, A zapomniałem że nie jesteśmy na T Przepraszam Panią.

Zaraz z kogoś tu będę miał beke. :D :D

Widzę że zaczynają szczekać osoby co za pewne nawet pewno 20 pkt-ów nie mieli.

Czemu niby jeśli jest ewidentny błąd w zadanie nie mamy walczyć co mało tego jest dużo osób co brakuje ten 1 mały punkt. Ja chyba i tak po mimo tego zadania będę miał te 25 pkt-ów ale nie jestem pewny.

Człowieku. Nigdzie nie napisałam, że zadanie jest napisane poprawnie. Odniosłam się tylko, do czyjejś wypowiedzi i stwierdziłam (ba nawet dałam przykład - liczyć za Ciebie nie będę... nie myśl sobie), że D jest na pewno złe, bo wystarczy sobie podstawić chociażby te dwie liczby.

Inna sprawa, że chociaż C nie jest do końca poprawne, ale jest najbardziej sensowne - wystarczy odrobina inteligencji, żeby się domyśleć o co chodziło tym, którzy układali test....

Nigdzie też nie pisałam, że masz się nie kłócić jeśli masz taką ochotę. Chcesz to pisz - masz prawo. Ja zaznaczyłam dobrą WG MNIE odpowiedź. I w kluczu jest uznana za poprawną, więc nikogo o nic się nie będę czepiać.

Także tego. Czytaj ze zrozumieniem zanim zaczniesz się na kimś wyładowywać za swoje źle zaznaczone odpowiedzi...

P.S.
    Bekę to ja mam z Ciebie, bo ja wyliczyłam sobie 40+15 punktów z egzaminu. Taki pewien jesteś, że nie zdam, a ktoś tu pisał o "chyba" 25?? Nie chciałabym trafić do takiego technika ;P Całe szczęście, że sama sobie wszystko zrobię, co potrzebuję i nie jestem skazana na przypadek, kiedy a nóż trafię na takie osoby. No chyba, że zamierzasz pracować gdzieś w serwisie, gdzie odpukać przyjdzie mi oddać kiedyś jakiś sprzęt na gwarancji. Wtedy to będę miała pecha.