Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Egzamin zawodowy - technik informatyk 2013 czerwiec

testyh 18 Jun 2013 21:32 235857 1740
    User removed account
    Level 1  
  • Multimetr Fluke
    kuma85
    Level 12  
    Krzysiek99 wrote:
    Przecież to nie twoja wina. U mnie też się skończył tusz i wymieniali toner, i też mam czarno białe przez co nie widać czerwonych strzałek na screenach. Ja się będę kłócił jak czegoś nie uznają.

Nie wiem co wy mieliście z drukarką bo u mnie była po prostu zablokowana w panelu na godzinę 22 do 23

Bo tak było ;) A co zaznaczałeś na screenach na czerwono? :)

wyszło mi 49 screenów lecz wcale nie robiłem step by step :) do każdej operacji dawałem 2 screeny (przed i po naprawie usterki) + kilka screenów np z trybu awaryjnego, msconfig, aktualizacje automatyczne, backup itp i jakoś się uzbierało :)

U mnie w szkole mówili że wyniki będą 30 sierpnia.

W arkuszu było jasno napisane co ma zawierać praca tak więc:
    Tytuł
    1. Założenia do projektu...
    2. Lista prawdopodobnych przyczyn...
    3. Wykaz działań prowadzących do usunięcia...
    4. Wskazówki dla użytkowników...

Także pkt. powinno być 4
  • Multimetr Fluke
    djlimak92
    Level 10  
    Na arkuszu pisało że 5. pkt to jest dokumentacja z wykonywanych prac plus zrzuty, to ja juz nie wiem o co chodzi, zreszta nie będe sie przejmował poczekam na wynik bo i tak każdy pisze co innego i nie wiadomo kto ma racje.

Dodano po 4 [minuty]:

Już wiem w czym błąd poprostu tytuł nie był numerowany, dopiero założenia były jako pkt 1. pogubiłem się już.
    kuma85
    Level 12  
    djlimak92 wrote:
    Na arkuszu pisało że 5. pkt to jest dokumentacja z wykonywanych prac plus zrzuty, to ja juz nie wiem o co chodzi, zreszta nie będe sie przejmował poczekam na wynik bo i tak każdy pisze co innego i nie wiadomo kto ma racje.

screeny są traktowane jako załącznik. Nas uczyli że jak zakończymy pisanie, po wydrukowaniu screenów (z podpisem i nr pod każdym zdjęciem) mamy w pkt 3 (lista czynności...) przy każdym myślniku napisać który screen to dokumentuje.

Dodatkowo plik z screenami miał znajdować się w katalogu którego nazwą jest nasz nr pesel. Z kolei w dokumencie w prawym górnym rogu (nagłówku) powinien być nr pesel a na dole w stopce strona ... z...
    User removed account
    Level 1  
    kuma85
    Level 12  
    youmound wrote:
    Zobaczcie :

co? nic nie wstawiłeś :)
    User removed account
    Level 1  
    kuma85
    Level 12  
    djlimak92 wrote:
    Strone ...z... napisałem ale zapomniałem o peslu. ojoj chyba pozdawane. Peslu zapomniał.

Mimo iż na zajęciach napisaliśmy 2 projekty to oprócz mnie nikt nie wpisał nr pesel. Jednak komisja była tak dobra że im przypomniała i dopisywali go ręcznie ;)
    User removed account
    Level 1  
    Matush5
    Level 14  
    youmound wrote:
    Zobaczcie :
    w załączniku

Klucz do testu z tamtego roku pod V jest : ZALECENIA DLA UŻYTKOWNIKA.
    Czyli jest dobrze V to mają być zalecenia !

No a jak inaczej ? Ja tak się uczyłem już od dawana, zrzuty są dodatkiem do pracy i nie powinny być numerowane... Nie wiem to albo nauczyciele w mojej szkole nie mieli o tym pojęcia albo faktycznie tak jest. Poza tym nie wiemy jak będą nas oceniać. Spotkałem się z przypadkami, że nawet tytuł nie był liczony jako 1 punkt (tak samo jak zrzuty) no ale ja zrobiłem tak jak uczono mnie 4 lata. Co będzie to bedzie.
    kuma85
    Level 12  
    youmound wrote:
    Matush5 wrote:
    co mamy zobaczyć ?

Już dodało, zobacz na klucz , to jest z tamtego roku i zobacz, że rubryka V to są ZALECENIA ! , a arkusz rok temu też miał taką samą budowę jak w tym roku .

Pewnie będzie dobrze, nie będą się czepiać numeracji ale tak z ciekawości zapytam ;) Przy temacie projektu postawiłeś 1 ? ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Matush5 wrote:
    youmound wrote:
    Zobaczcie :
    w załączniku

Klucz do testu z tamtego roku pod V jest : ZALECENIA DLA UŻYTKOWNIKA.
    Czyli jest dobrze V to mają być zalecenia !

No a jak inaczej ? Ja tak się uczyłem już od dawana, zrzuty są dodatkiem do pracy i nie powinny być numerowane... Nie wiem to albo nauczyciele w mojej szkole nie mieli o tym pojęcia albo faktycznie tak jest. Poza tym nie wiemy jak będą nas oceniać. Spotkałem się z przypadkami, że nawet tytuł nie był liczony jako 1 punkt (tak samo jak zrzuty) no ale ja zrobiłem tak jak uczono mnie 4 lata. Co będzie to bedzie.

Spójrz na klucz który jest w załączniku wyżej. Pozycja 51 :
    51 prawidłowe podpisy zrzutów 2
    User removed account
    Level 1  
    Matush5
    Level 14  
    Tak, zrobiłem tak:

1. tytuł
    2. założenia
    3. prawdopodobne przyczyny
    4. opisujemy co wykonujemy
    5. zalecenia dla użytkownika

Zrobiłem tak bo tak nam kazał nauczyciel.
    User removed account
    Level 1  
    LuziQx
    Level 12  
    Widać w zeszłym roku tak było. Ale wystarczy czytać ze zrozumieniem. Przeczytaj zatem ten klucz jeszcze raz. Ile masz punktów? 6! A punkt 6-ty brzmi:

Quote:
    Rejestr kolejno wykonywanych czynności w postaci opisanych zrzutów z ekranu,
    prezentujących wykonywane działania w systemie, zmierzające do lokalizacji
    i usunięcia usterek [...]

Ale podkreślam. Tak było w zeszłym roku. A nie dzisiaj.
    User removed account
    Level 1  
    Matush5
    Level 14  
    A tak w ogóle możecie mi powiedzieć, po jaką cholerę są założenia ? Przecież to wszystko z góry do dołu wystarczy przepisać załącznika oczywiście odpowiednio przekształcając zdania. Tylko wydłużanie czasu nie potrzebnie. Oczywiście moim zdaniem.
    User removed account
    Level 1  
    LuziQx
    Level 12  
    youmound wrote:
    Ten rejestr to są SCREENY i tego się nie pisze ...

Czy wiesz co znaczy opisanych. Jeśli opisem dla Ciebie jest "Rysunek 1" "Rysunek 2" to macie świetnych nauczycieli...
    Matush5
    Level 14  
    LuziQx wrote:
    Widać w zeszłym roku tak było. Ale wystarczy czytać ze zrozumieniem. Przeczytaj zatem ten klucz jeszcze raz. Ile masz punktów? 6! A punkt 6-ty brzmi:

Quote:
    Rejestr kolejno wykonywanych czynności w postaci opisanych zrzutów z ekranu,
    prezentujących wykonywane działania w systemie, zmierzające do lokalizacji
    i usunięcia usterek [...]

Ale podkreślam. Tak było w zeszłym roku. A nie dzisiaj.

Ale nawet z tej wypowiedzi wynika, że to mają być zrzuty a ten REJESTR to jest właściwie " KROK PO KROKU " żebyś wszystko po kolei wstawiał w postaci zrzutów ekranu. AAAAA opisane masz przecież je w wordzie prawda ? :) Wiec po co masz pisać na kartce jeszcze raz to samo ? Skoro są już opisane ?

Podpisywaliście zrzuty " Rysunek 1, Rysunek 2 " ? Nam kazano numerować zrzut z krótkim opisem co przedstawia dosłownie po 3,4 wyrazy (i właśnie to jest niby liczone jako ten 6 punkt, którego nie opisujemy)
    LuziQx
    Level 12  
    Czytamy niżej:

Quote:
    Rozdział VI Rejestr kolejno .... musi być potwierdzony zrzutami ekranowymi potwierdzającymi wykonanie opisanych czynności.

Rejestr (to co piszemy) ma być potwierdzone zrzutami. Czyli opis czynności + zrzut itd itd.
    gafcio1
    Level 9  
    To co jest na screenach jest tez w punkcie wykaz działań. A to po to że w wykazie można napisać Ustawiam Opcje folderów nie wiedząc gdzie to jest. Dlatego potrzebna dokumentacja Nie musi być krok po kroku ważne żeby był pokazany rezultat.
    User removed account
    Level 1  
    LuziQx
    Level 12  
    Matush5 wrote:
    Podpisywaliście zrzuty " Rysunek 1, Rysunek 2 " ? Nam kazano numerować zrzut z krótkim opisem co przedstawia dosłownie po 3,4 wyrazy (i właśnie to jest niby liczone jako ten 6 punkt, którego nie opisujemy)

Dokładnie! I oto cały czas się rozchodzi!

"Wykaz działań związanych ze zlokalizowaniem i usunięciem usterki komputera" to jest co BYM zrobił

A rejestr CO ROBIĘ TERAZ.

W projekcie nie piszesz co robię aktualnie, tylko co bym zrobił gdybym miał taki problem przed sobą.
    A w rejestrze już piszę to co aktualnie wykonuję.