Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Egzamin zawodowy - technik informatyk 2013 czerwiec

testyh 18 Jun 2013 22:00 234837 1740
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    User removed account
    Level 1  
    gafcio1
    Level 9  
    Na kartce jest tylko 5 pkt ostatni to wskazania dla użytkownika ale pkt. 4 ma sie pokrywać ze screenami.
    Matush5
    Level 14  
    youmound wrote:
    Matush5 wrote:
    LuziQx wrote:
    Widać w zeszłym roku tak było. Ale wystarczy czytać ze zrozumieniem. Przeczytaj zatem ten klucz jeszcze raz. Ile masz punktów? 6! A punkt 6-ty brzmi:

Quote:
    Rejestr kolejno wykonywanych czynności w postaci opisanych zrzutów z ekranu,
    prezentujących wykonywane działania w systemie, zmierzające do lokalizacji
    i usunięcia usterek [...]

Ale podkreślam. Tak było w zeszłym roku. A nie dzisiaj.

Ale nawet z tej wypowiedzi wynika, że to mają być zrzuty a ten REJESTR to jest właściwie " KROK PO KROKU " żebyś wszystko po kolei wstawiał w postaci zrzutów ekranu. AAAAA opisane masz przecież je w wordzie prawda ? :) Wiec po co masz pisać na kartce jeszcze raz to samo ? Skoro są już opisane ?

Podpisywaliście zrzuty " Rysunek 1, Rysunek 2 " ? Nam kazano numerować zrzut z krótkim opisem co przedstawia dosłownie po 3,4 wyrazy

Do cholery, na kartcce piszesz tylko 4 rzeczy (bo pierwsza jest wstawiona) .
    Nic więcej. W wordzie dajesz zdjęcie i krótki opis np. Zrzut1 - Instalacja programu antywirusowego .

I tyle. Nie ma żadnego dalszego wydziwiania, te dalsze punkty 6 i 7 są dla egzaminatora który sprawdza i ocenia naszą pracę (spójrz na klucz który załączyłem).

Ale przeciez ja powiedziałem dokładnie to samo xD
    LuziQx
    Level 12  
    Rejestr ma być prawie że tutorialem dla jełopa, tak aby jełop zrozumiał i to odtworzył u siebie na swoim komputerze.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    User removed account
    Level 1  
    kuma85
    Level 12  
    djlimak92 wrote:
    Też tak mysle, że to nie jest potrzebne. Jak ustawiliście maksymalny okres hasła i minimalny?
    Bo w zadaniu było, że po 30 dniach trzeba było zmienić hasło. Ja w maks. dałem 31dni a w min. 30.

Wystarczyło w opcji "Maksymalny okres ważności hasła" wpisać 30 :) Ale napewno tobie uznają.
    User removed account
    Level 1  
    LuziQx
    Level 12  
    Tak zgadza się. Tyle że nie PLIK a wydruk tego pliku. Do CKE nie idzie nic w formie elektronicznej!
    krzysio9222
    Level 9  
    Skąd kolego youmound masz te klucze odpowiedzi do praktycznego z 2012 r.?
    User removed account
    Level 1  
    kuma85
    Level 12  
    prawdą jest że nigdy jeszcze nie widziałem żeby ktoś przy tytule dawał 1. Zastanawiam się jak oddawaliście prace kontrolne? Nie chce się czepiać ale to nawet beznadziejnie wygląda nie mówiąc o poprawności. W każdym bądź razie dyskusja jest niepotrzebna ponieważ nie jest to matura z j. polskiego także i tak będzie zaliczone
    User removed account
    Level 1  
    djlimak92
    Level 10  
    Wogole wiecie dlaczego na karcie było podane konto administrator a przy logowaniu był tylko kierwonik i pracownik? w dodatku kierownikowi trzeba było ustwaić ograniczone konto, ja tego nie zrobiłem nawet bo bałem się że jak mu zmienie uprawnienia to nie będe mógł już nic zmienić.
    Matush5
    Level 14  
    kuma85 wrote:
    prawdą jest że nigdy jeszcze nie widziałem żeby ktoś przy tytule dawał 1. Zastanawiam się jak oddawaliście prace kontrolne? Nie chce się czepiać ale to nawet beznadziejnie wygląda nie mówiąc o poprawności. W każdym bądź razie dyskusja jest niepotrzebna ponieważ nie jest to matura z j. polskiego także i tak będzie zaliczone

U mnie robiono tak, jak nam kazano. Więc to tez jest kwestia dyskusyjna, na każdym próbnym, egzaminie TYTUŁ musieliśmy traktować jako punkt 1, a następnie założenia jako 2 itd.
    LuziQx
    Level 12  
    Tytuł to tytuł i zostawmy go w spokoju. Aczkolwiek jest traktowany przez CKE jako punkt pierwszy - patrz klucz.
    kuma85
    Level 12  
    djlimak92 wrote:
    Wogole wiecie dlaczego na karcie było podane konto administrator a przy logowaniu był tylko kierwonik i pracownik? w dodatku kierownikowi trzeba było ustwaić ograniczone konto, ja tego nie zrobiłem nawet bo bałem się że jak mu zmienie uprawnienia to nie będe mógł już nic zmienić.

Bo w systemie było też konto administratora. A co byś zrobił jakbyś w pierwszej kolejności zmienił konto kierownika z admina na konto z ograniczeniami i nie znałbyś hasła admina?
    User removed account
    Level 1  
    LuziQx
    Level 12  
    djlimak92 wrote:

A wiemy co to jest tryb awaryjny?
    Matush5
    Level 14  
    djlimak92 wrote:

To akurat było banalnie proste, wystarczyło wejść chociażby w trybie awaryjnym i już miałeś dostępne konto administratora i mogłeś się na nie zalogować, potem tylko gpedit.msc po restarcie kompa konto ADMINISTRATOR było już dostępne na koniec pracy miałem 4 konta na ekranie logowania :

- Administrator
    - Kierownik (z ograniczonymi)
    - Pracownik (z ograniczonymi)
    - Stażysta (z ograniczonymi)

Poza tym to nie jest ważne co gdzie jest bo oni właściwie nie sprawdzają co Ty zrobiłeś na komputerze i jak to zostawiłeś na końcu :) Ważne jest, że masz to opisane i w zrzucie.
    kuma85
    Level 12  
    LuziQx wrote:
    Tytuł to tytuł i zostawmy go w spokoju. Aczkolwiek jest traktowany przez CKE jako punkt pierwszy - patrz klucz.

Pkt 1 ale w kluczu. Bo niby jak mieli oznaczyć klucz? Napisałem w życiu kilkadziesiąt prac kontrolnych, kilka licencjackich i 2 mgr . Co prawda czasami mieli różne wymagania dot. odstępów między wyrazami czy interlinią albo czcionką i jej wielkością lecz takie rzeczy jak pkt, podpisy itp była zawsze taka sama.
    User removed account
    Level 1  
    paul p
    Level 2  
    Ale herezje tutaj głosicie.

1. Tytuł pracy egzaminacyjnej pisany odręcznie
    2. Założenia do projektu (wystarczyło przepisać cały załącznik) pisane odręcznie
    3. Lista prawdopodobnych przyczyn usterki pisana odręcznie
    4. Wykaz działań prowadzących do zlokalizowania usterki (czyli to co zamierzasz zrobić aby zlokalizować i naprawić usterki) pisane odręcznie
    5. Rejestr kolejno wykonanych czynności (czyli to co zrobiliśmy) podpisane screeny w Wordzie
    6. Wskazania dla użytkowników pisane odręcznie

Na zajęciach przerabialiśmy wszystkie egzaminy z poprzednich lat i wspólnie z wykładowcą sprawdzaliśmy według klucza, więc tak to powinno wyglądać.

Dorzucam bardzo fajny poradnik ze wskazówkami, który obrazuje proces pisania projektu realizacji prac.
    LuziQx
    Level 12  
    youmound wrote:
    U mnie te konta były odrazu widoczne ...

Powiem Ci że zależy od Win'a i SP. Na Win7 Pro czy też Win8 Pro (serdecznie polecam właśnie na nim siedzę) po włączeniu w compgmgmt.msc konta administratora pojawia się ono w ekranie logowania w normalnym trybie. nie tylko w awaryjnym. W XP Home Admin pojawia się tylko w awaryjnym. Co system i wersja to obyczaj.

paul p a co my z youmound'em staramy się wytłumaczyć? Dokładnie to samo.
    kuma85
    Level 12  
    Quote:

- Administrator
    - Kierownik (z ograniczonymi)
    - Pracownik (z ograniczonymi)
    - Stażysta (z ograniczonymi)

Poza tym to nie jest ważne co gdzie jest bo oni właściwie nie sprawdzają co Ty zrobiłeś na komputerze i jak to zostawiłeś na końcu :) Ważne jest, że masz to opisane i w zrzucie.

U mnie te konta były odrazu widoczne ...[/quote]

nawet stażysta ? Ciekawe :) Tylko nie pisz tego do CKE bo nam wszystkim anulują ;)
    kuma85
    Level 12  
    tak :) a Ty pewnie też ?
    Chyba muszę zmienić nick ;)