Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy - technik informatyk 2013 czerwiec

testyh 18 Cze 2013 22:19 232230 1740
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    kuma85
    Poziom 12  
    youmound napisał:
    kuma85 napisał:
    Cytat:

- Administrator
    - Kierownik (z ograniczonymi)
    - Pracownik (z ograniczonymi)
    - Stażysta (z ograniczonymi)

Poza tym to nie jest ważne co gdzie jest bo oni właściwie nie sprawdzają co Ty zrobiłeś na komputerze i jak to zostawiłeś na końcu :) Ważne jest, że masz to opisane i w zrzucie.

U mnie te konta były odrazu widoczne ...

nawet stażysta ? Ciekawe :) Tylko nie pisz tego do CKE bo nam wszystkim anulują ;)

stażysta nie, ale na XP widziałem odrazu i bez problemu Admin, kierownik i pracownik - i tak zgodnie z zadaniami, te konta istnieją w systemie.

A aby pozbyć się admina dla kierownik, to utworzyłem konto admin - opisałem to, że je tworzę, nadaję jemu prawnienia admina i zdejmuję kierownikowi - to jest w końcu jedno z rozwiązań, poleciałem na to szybkie bo mi pozostawało 40min do końca a trzeba bylo jeszcze zrobić coś innego, ale to też powinni zaliczyć - nie narzucili sposobu rozwiązania, a sposób przyniósł oczekiwany rezultat - kierownik ma ograniczone konto ( z czego dałem oczywiście screena ).[/quote]

A po co tworzyłeś nowe konto admina? Nie prościej było odrazu zmienić z admina na z ograniczeniami?
    Matush5
    Poziom 14  
    Podobna sytuacja była u nas, 3 osoby na 16 miały widoczne konto Administrator a reszta nie. Tak samo było z dwukrotnym kliknięciem myszy część miała ustawione poprawnie a część na jedno klikniecie. Ale ja i tak zapisałem, że przestawiłem ta opcję i zrobiłem zrzut, dla pewności nie wiem czy to wina organizacji czy tak po prostu było. No ale na karcie było napisane wyraźnie, że problem jest.
    LuziQx
    Poziom 11  
    kuma85 napisał:
    tak :) a Ty pewnie też ?
    Chyba muszę zmienić nick ;)

Nie nie, ja z Gdańska, ale egzamin zdawałem w Gdyńskim TEB'ie bo w Gda nam zamknęli kierunek z powodu małej ilości słuchaczy. A zobaczyłem po początku tablicy rejestracyjnej w profilu :P GWE xD
    rafi007121
    Poziom 11  
    djlimak92 napisał:
    Wogole wiecie dlaczego na karcie było podane konto administrator a przy logowaniu był tylko kierwonik i pracownik? w dodatku kierownikowi trzeba było ustwaić ograniczone konto, ja tego nie zrobiłem nawet bo bałem się że jak mu zmienie uprawnienia to nie będe mógł już nic zmienić.

To troche zawaliłeś kolego, bo wystarczyło przy tym ekranie wyboru kont kierownik, pracownik wcisnąc CTRL ALT DELETE i wyskakuje Ci okno normalnego logowania na którym z palca mozesz wklepac Administratora i jego hasło z tego co pamietam " qwer"
    kuma85
    Poziom 12  
    Matush5 napisał:
    Podobna sytuacja była u nas, 3 osoby na 16 miały widoczne konto Administrator a reszta nie. Tak samo było z dwukrotnym kliknięciem myszy część miała ustawione poprawnie a część na jedno klikniecie. Ale ja i tak zapisałem, że przestawiłem ta opcję i zrobiłem zrzut, dla pewności nie wiem czy to wina organizacji czy tak po prostu było. No ale na karcie było napisane wyraźnie, że problem jest.

Administrator dał ciała ;)
    Matush5
    Poziom 14  
    youmound napisał:
    kuma85 napisał:
    Cytat:

- Administrator

Poza tym to nie jest ważne co gdzie jest bo oni właściwie nie sprawdzają co Ty zrobiłeś na komputerze i jak to zostawiłeś na końcu :) Ważne jest, że masz to opisane i w zrzucie.

nawet stażysta ? Ciekawe :) Tylko nie pisz tego do CKE bo nam wszystkim anulują ;)

stażysta nie, ale na XP widziałem odrazu i bez problemu Admin, kierownik i pracownik - i tak zgodnie z zadaniami, te konta istnieją w systemie.

A aby pozbyć się admina dla kierownik, to utworzyłem konto admin - opisałem to, że je tworzę, nadaję jemu prawnienia admina i zdejmuję kierownikowi - to jest w końcu jedno z rozwiązań, poleciałem na to szybkie bo mi pozostawało 40min do końca a trzeba bylo jeszcze zrobić coś innego, ale to też powinni zaliczyć - nie narzucili sposobu rozwiązania, a sposób przyniósł oczekiwany rezultat - kierownik ma ograniczone konto ( z czego dałem oczywiście screena ).[/quote]

Przeciez trzeba było zrobić w późniejszym etapie konto stażysta i ustawić jemu prawa do otwierania folderu C:\Wymiana na tylko do odczytu
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    kuma85
    Poziom 12  
    rafi007121 napisał:
    djlimak92 napisał:
    Wogole wiecie dlaczego na karcie było podane konto administrator a przy logowaniu był tylko kierwonik i pracownik? w dodatku kierownikowi trzeba było ustwaić ograniczone konto, ja tego nie zrobiłem nawet bo bałem się że jak mu zmienie uprawnienia to nie będe mógł już nic zmienić.

To troche zawaliłeś kolego, bo wystarczyło przy tym ekranie wyboru kont kierownik, pracownik wcisnąc CTRL ALT DELETE i wyskakuje Ci okno normalnego logowania na którym z palca mozesz wklepac Administratora i jego hasło z tego co pamietam " qwer"

Z tym że nie musiał tego robić poniważ konto admina było widoczne i wystarczyło na nie kliknąć.
    LuziQx
    Poziom 11  
    kuma85 napisał:

Ano dał. Co system i konfiguracja to obyczaj. Może im się źle rejestr wpisał.
    Ludziska z CKE mają fajny jeden pliczek wsadowy, który wszystko zmienia w świeżym systemie. Świetna sprawa. Widziałem to w akcji u naszego prowadzącego na wirtualu.
    kuma85
    Poziom 12  
    youmound napisał:
    kuma85 napisał:
    youmound napisał:
    kuma85 napisał:
    Cytat:

- Administrator

A aby pozbyć się admina dla kierownik, to utworzyłem konto admin - opisałem to, że je tworzę, nadaję jemu prawnienia admina i zdejmuję kierownikowi - to jest w końcu jedno z rozwiązań, poleciałem na to szybkie bo mi pozostawało 40min do końca a trzeba bylo jeszcze zrobić coś innego, ale to też powinni zaliczyć - nie narzucili sposobu rozwiązania, a sposób przyniósł oczekiwany rezultat - kierownik ma ograniczone konto ( z czego dałem oczywiście screena ).

A po co tworzyłeś nowe konto admina? Nie prościej było odrazu zmienić z admina na z ograniczeniami?

Nie dało się, pisało, że w systemie musi istnieć co najmniej jedno konto administratorskie, dlatego utworzyłem konto o nazwie admin.[/quote]

Wystarczyło wejść do zarządzanie komputerem i tam zmienić ale ok ;)

Dodano po 1 [minuty]:

LuziQx napisał:
    kuma85 napisał:

Ano dał. Co system i konfiguracja to obyczaj. Może im się źle rejestr wpisał.
    Ludziska z CKE mają fajny jeden pliczek wsadowy, który wszystko zmienia w świeżym systemie. Świetna sprawa. Widziałem to w akcji u naszego prowadzącego na wirtualu.

Dokładnie, też kiedyś robiłem takie pliki. Jest to bardzo dobry sposób na makro ;)
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    LuziQx
    Poziom 11  
    youmound napisał:
    Przeciez trzeba było zrobić w późniejszym etapie konto stażysta i ustawić jemu prawa do otwierania folderu C:\Wymiana na tylko do odczytu

Robiłem wszystko po kolei to z odebraniem uprawnień kierownikowi było wcześniej, dopiero później (ostatni punkt) to uprawnienia do katalogu WYMIANA .

Ale ważne jest aby zrobić, a to w jakiej kolejności to już zależy od własnych preferencji. To nie matma, że musisz po kolei rozwiązywać podpunkty, bo jeden wiąże sie z poprzednim.
    Matush5
    Poziom 14  
    youmound napisał:
    Matush5 napisał:
    youmound napisał:
    kuma85 napisał:
    Cytat:

- Administrator

A aby pozbyć się admina dla kierownik, to utworzyłem konto admin - opisałem to, że je tworzę, nadaję jemu prawnienia admina i zdejmuję kierownikowi - to jest w końcu jedno z rozwiązań, poleciałem na to szybkie bo mi pozostawało 40min do końca a trzeba bylo jeszcze zrobić coś innego, ale to też powinni zaliczyć - nie narzucili sposobu rozwiązania, a sposób przyniósł oczekiwany rezultat - kierownik ma ograniczone konto ( z czego dałem oczywiście screena ).

Robiłem wszystko po kolei to z odebraniem uprawnień kierownikowi było wcześniej, dopiero później (ostatni punkt) to uprawnienia do katalogu WYMIANA .[/quote]

Dokładnie, te konto trzeba było utworzyć na końcu chyba bo ustawieniu wymuszenia zmiany hasła po 30 dniach. Bynajmniej my musieliśmy je utworzyć...
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Krzysiek99
    Poziom 27  
    kuma85 napisał:
    youmound napisał:
    kuma85 napisał:
    Cytat:

- Administrator

A po co tworzyłeś nowe konto admina? Nie prościej było odrazu zmienić z admina na z ograniczeniami?[/quote]

To ci nie zaliczą, trzeba było zalogować się na konto administrator i tylko ono powinno być w systemie z ta ranga a reszta ograniczone.
    rafi007121
    Poziom 11  
    djlimak92 napisał:
    No to super bo ja nie miałem widocznego konta admin przy oknie logowania tak asamo z myszką działała poprwanie na dwa kliknięcia a nie na jedną jak pisalo w zadaniu.
    Co to ma być na zrzucie napisałem, że myszka działa poprawnie.

Czytaj kolego dokładnie cały wątek.. bo przeczytasz kawałek i piszesz swoje teorie.. nie kazdy miał dostepne to konto stąd moja odpowiedz...
    LuziQx
    Poziom 11  
    rafi007121 napisał:
    djlimak92 napisał:
    No to super bo ja nie miałem widocznego konta admin przy oknie logowania tak asamo z myszką działała poprwanie na dwa kliknięcia a nie na jedną jak pisalo w zadaniu.
    Co to ma być na zrzucie napisałem, że myszka działa poprawnie.

Czytaj kolego dokładnie cały wątek.. bo przeczytasz kawałek i piszesz swoje teorie.. nie kazdy miał dostepne to konto stąd moja odpowiedz...

Takie są efekty czytania pierwszego i ostatniego posta w wątku ;)
    Ale to norma wśród młodzieży forumowej.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    LuziQx
    Poziom 11  
    youmound napisał:
    Krzysiek99 napisał:

To ci nie zaliczą

Dlaczego nie ? Przecież rozwiązałem kwestię - konto jest z ograniczeniami, przez inny sposób bo przez inny ale rozwiązałem.

Ważne jest aby efekt był pożądany. Komputera i tak nikt sprawdzać nie będzie i nie sprawdza, więc jaką metodą to osiągnąłeś to rybka. Równie dobrze mogłeś być zalogowany na koncie Administrator, a to że siedziałeś na nowym koncie z uprawnieniami admina to już nikogo nie obchodzi. Zarządzanie użytkownikiem wygląda tak samo.
    Matush5
    Poziom 14  
    Mi się wydaje, że na samym końcu pracy powinny być w systemie 4 konta jak pisałem wyżej:

- Administrator

nie było wzmianki o tym, żeby stworzyć nowe konto Admina bo po co ?
    Poza tym, żeby sprawdzić czy konto admina jest na komputerze są 2 proste sposoby:

1. Wejście w tryb awaryjny *ja tak zrobiłem)
    2. Zmienić okno logowania systemu na klasyczny i tam wpisać Administrator hasło qwer(również to sprawdzałem i działało)
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    kuma85
    Poziom 12  
    sposobów jest więcej... chociażby poprzez zarządzanie komputerem
    LuziQx
    Poziom 11  
    Matush5 napisał:
    Mi się wydaje, że na samym końcu pracy powinny być w systemie 4 konta jak pisałem wyżej:

- Administrator

nie było wzmianki o tym, żeby stworzyć nowe konto Admina bo po co ?
    Poza tym, żeby sprawdzić czy konto admina jest na komputerze są 2 proste sposoby:

1. Wejście w tryb awaryjny *ja tak zrobiłem)
    2. Zmienić okno logowania systemu na klasyczny i tam wpisać Administrator hasło qwer(również to sprawdzałem i działało)

Zgadza się. Ale nikt, powtarzam NIKT tego i tak nie sprawdzi. Na dobrą sprawę po zakończeniu egzaminu możesz sformatować cały dysk.
    Dla nich (CKE) liczy się tylko to co na papierze.

Dodano po 54 [sekundy]:

kuma85 napisał:
    sposobów jest więcej... chociażby poprzez zarządzanie komputerem

Albo mmc i dodawanie przystawek ;)
    Metod co nie miara.
    Krzysiek99
    Poziom 27  
    Twój błąd polega na tym że sam im napisałeś o tym koncie admin, bo same komputery są resetowane po teście danej grupy.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    kuma85
    Poziom 12  
    nie jest to bug tylko wymysł Microsoftu i jest to normalne dlatego należy zmienić to przez zarządzanie komputerem. Jednak myślę że tobie to zaliczą
    Matush5
    Poziom 14  
    Oczywiście, że tak ja tylko podałem te najprostsze jeżeli ktoś się nie orientuje. Tak samo tworzenie kont oraz nadawanie uprawnień dokonywałem z poziomu " Zarządzaj " na koncie administrator. Jeżeli takowego nie było wydaje mi się, że powinieneś to zgłosić.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1