Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault 19 - ogrzewanie, pokrętło

raker 03 Mar 2005 20:28 2343 3
    raker
    Level 17  
    Witam, mam pytanie - jak naprawic urwane pokretlo od ogrzewania (cieplo/zimno) w Renault 19?? Czy to jakos przykleic, czy mozna dostac gdzies nowy plastik w sklepie?? I mam pytanie, co steruje tym ogrzewaniem - czy to biale kolko ktore jest teraz widoczne, po urwaniu pokretla, czy ten srodek?? Najogolniej mowiac, co zrobic, zeby i wygladalo i dzialalo jak kiedys??
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    WoŹnY
    Level 28  
    Kiedys miałem okazję taka usterkę naprawiać. Z tego co pamietam to wykorzystałem jakąś gałkę od potencjometru. Uwaliło się "gniazdo" w gałce od tego białego, tak że kręcąc kombinerkami tym białym środkiem wszystko było ok. Naprawa polegała na nawierceniu wiekszego otworu zamiast gniazda i wklejeniu obszlifowanegej gałki potencjometru. Wszystko działa po dzień dzisiejszy u wujka w aucie i wyglada na oryginał. Jedyna wada to nienawiercenie idealnie w środku o ok 1mm. Niestety narazie nie mam z wujkiem kontaktu i nie szybciej niż w święta będę się widział, dlatego nie mam możliwości zaglądnięcia i przypomnienia co zrobiłem tam dokładnie. Najlepiej zrób zdjecia gałki i tego białego, a moge zaproponować sposób naprawy.
    lechos
    Level 18  
    Odwieczny problem w 19, niestety mam to samo i po kilku naprawach zawsze sie spowrotem ukreca. Samego pokretla niedostaniesz nawet na srotach nie sprzedaja tlumaczac sie ze przy wyciaganiu pekaja pokretla. Koszt w serwisie panelu nawiewu to okolo 430zl a na allegro juz dostaniesz za 80 zl.
    twingo
    Level 17  
    Kiedyś jeszcze w Twingo ( takie samo popaprane rozwiązanie ) wstawiałem kawałek rurki miedzianej ze spłaszczonym "bokiem". Pokombinuj.