Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT 10410W - Rozpoczyna program, nie kończy, nie odprowadza wody.

17 Cze 2013 10:14 5469 4
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem ze swoja pralką Electrolux EWT 10410W :cry: . Wczoraj pralka pokazała podczas wirowania komunikat E20 ( w instrukcji opisany jako
    "Przyczyny"
     filtr na odpływie wody jest zatkany,
     wąż odpływowy jest przygnieciony lub zgięty,
     wąż odpływowy jest za wysoko (patrz rozdział
    “Instalacja”),
     pompa odpływowa jest zatkana,
     syfon w instalacji jest zatkany.)
    i zatrzymała program. Pierwszym co zrobiłam było wyjęcie prania. Na dnie zalegała woda. Po jej wylaniu ( ręcznie, kubeczkiem) wyjęłam to sitko z dna bębna, dokładnie umyłam ciepła wodą. Włączyłam wirowanie ( podczas którego poprzednio pojawił się błąd). Teraz nie wyskakuje E20. Po włączeniu programu pralka wykonuje standardowe czynności jak podczas "załączania" programu, czyli kilka obrotów bębnem, po czym ciągle odmierza czas ale wydaje się jakby nic się nie działo. Woda nie jest pompowana ani odprowadzana, a bęben nie wiruje. Drugim problemem takim "przy okazji" jest to, że w pralce zalega cs jak błoto, które strasznie śmierdzi.

Bardzo proszę o odpowiedź i zaproponowanie jakiegoś rozwiązania. Prosiłabym tez żebyście napisali to "na chłopski rozum" gdyż na terminologii mechanicznej się nie znam, a w domu brak jakiegos meżczyzny, który mógłby robić za tłumacza ( dlatego też pralkę muszę naprawic sama)
  • Poziom 41  
    Witam.
    Zacznij, od sprawdzenia/przeczyszczenia węża odpływowego wody brudnej, od pompki brudnej wody,aż do końca.Można to zrobić,kładąc waż odpływowy,do miednicy- powinna wypływać woda,albo jeszcze lepiej przeciągając drut z uwiązanym kawałkiem szmaty przez ten wąż( w takim przypadku , musi być odpięty od pompki brudnej wody).
  • Poziom 2  
    Dziękuję, będzie to kolejna rzecz którą zrobię od razu po powrocie do domu. Napiszę jakie to dało efekty.
  • Poziom 1  
    Witam,

mam ten sam problem... woda stoi w pralce i wyświetla się błąd e20.

Wąż odpływowy sprawdziłem i jest drożny.
    Więc prawdopodobnie pompa odpływowa albo filtr na odpływie jest zatkany.
    Wiecie może jak się dostać do tej pompy/filtra i w jaki sposób można to przeczyścić?
    Dodam że niestety w pralce jest jeszcze woda, a zakładam że ta pompka/filtr są przy wężu odpływowym czyli na samym dole pralki. Czy jest jakaś metoda innego wypompowania wody z pralki żeby nie zalać mieszkania?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 41  
    kajetan89 napisał:
    Czy jest jakaś metoda innego wypompowania wody z pralki żeby nie zalać mieszkania?

Odłączyć wąż od kanalizacji i położyć w miednicy/ wiadrze. Oczywiście jeśli jest przykręcony górą do pralki to go trzeba odkręcić, a jeśli w tej pralce (nie wiem?)jest wyprowadzony górą pralki to nie da się tej czynności tak zrobić.