Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubiquiti Bullet M2 -resetowanie

norbibak 17 Cze 2013 10:25 6141 16
  • #1 17 Cze 2013 10:25
    norbibak
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem z resetowaniem urządzenia Ubiquiti Bullet M2.
    Generalnie w normalnym trybie nie reaguje na przycisk reset. Przytrzymując go wciśniętego nawet na kilkadziesiąt sekund nic się nie dzieje. Diody nie zmieniają stanu.
    Jedyna sytuacja kiedy urządzenie reaguje to gdy przy odłączonym zasilaniu wcisnę "reset" i przytrzymując go podłaczę zasilanie. Reakcją urządzenia jest sekwencja zapalania się diod zasięgu:

żółta i zielona nr 1

następnie gasną obie i kolejno zapalają się:
    czerwona i żółta

a następnie diody mrugaja naprzemian:
    czerwona z zieloną nr1
    oraz żółta z zieloną nr2

Sytuacje przedstawiłem na krótkim filmie.

[film=450.370]https://filmy.elektroda.pl/35_1371457254.flv[/film]
    Moim celem jest reset urządzenia do ustawień fabrycznych. Niestety po tej procedurze tak się nie dzieje.
    Czy ktoś może pomóc? Czy coś robię źle? Czy może urządzenie jest uszkodzone?

0 16
  • #2 17 Cze 2013 11:40
    piterus99
    Poziom 43  

Jak resetujesz w drugi sposób, urządzenie czeka na nowe firmware po TFTP.
    Rozumiem, że w klasyczny sposób nie możesz się do niego dostać?

0
  • #3 17 Cze 2013 14:24
    norbibak
    Poziom 8  

piterus99 napisał:
    Jak resetujesz w drugi sposób, urządzenie czeka na nowe firmware po TFTP.
    Rozumiem, że w klasyczny sposób nie możesz się do niego dostać?

Tak podejrzewałem że to tryb programowania.
    W klasyczny sposób nie znam hasła ani loginu.
    A czy jeśli zaimplementuję mu nowy soft to ustawienia też się zresetują? Oczywiście zależy mi najbardziej na loginie i haśle.
    Czy ktoś posiada do Ubiquiti Bullet M2 instrukcję, bo tego też nie mogę nigdzie znaleść?

0
  • #4 17 Cze 2013 18:30
    piterus99
    Poziom 43  

A jaki login i hasło próbujesz? Domyślne to ubnt/ubnt.

Szczerze mówiąc nie wiem, czy wskoczy po flashowaniu domyślna konfiguracja, w każdym razie przy resetowaniu ubnt do domyślnych ustawień powinny zaświecić się wszystkie diody, ale też możliwe jest programowe wyłączenie tego przycisku.

0
  • #5 17 Cze 2013 18:50
    norbibak
    Poziom 8  

piterus99 napisał:
    A jaki login i hasło próbujesz? Domyślne to ubnt/ubnt.

Szczerze mówiąc nie wiem, czy wskoczy po flashowaniu domyślna konfiguracja, w każdym razie przy resetowaniu ubnt do domyślnych ustawień powinny zaświecić się wszystkie diody, ale też możliwe jest programowe wyłączenie tego przycisku.

Tak próbowałem tej kombinacji.

Jeśli poprzedni administrator rzeczywiście wyłączył tą funkcję programowo, to jest to conajmniej nieuczciwe, ponieważ klient któremu próbuje to skonfigurować zapłacił za urządzenie poprzedniemu dostawcy internetu, a ja nie chcę go naciągać na kolejne urządzenie.

Może fleshowanie chociaż wyłączy tę blokadę. Kłopot w tym, że wszystko musze robić na czuja ponieważ nigdzie nie ma porządnej instrukcji do tego urządzenia.
    To duży minus dla UBNT
    Orientujesz się gdzie można taką instrukcję zdobyć?

0
  • #6 17 Cze 2013 20:20
    piterus99
    Poziom 43  

Blokada jest przydatna - czasem zbiera się woda w kablu i potrafi zewrzeć przewody odpowiedzialne za reset, trochę można uniknąć problemów.

Instrukcja jest raczej jedna do wszystkich urządzeń: http://dl.ubnt.com/guides/airOS/airOS_UG.pdf
    Do poszczególnych są tylko quick start i nota katalogowa.

0
  • #7 18 Cze 2013 08:40
    norbibak
    Poziom 8  

Sprawdziłem w ustawieniach innego egzemplarza tego urządzenia i nie znalazłem opcji wyłączenia możliwości resetowania przyciskiem.
    Czy napewno jest taka możliwość?
    Chcę się udać do poprzedniego administratora w celu przywrócenia urządzenia do ustawień fabrycznych i nie chcę wyjść na głupka jeśli nie ma możliwości wyłączenia przycisku "reset".

0
  • #8 18 Cze 2013 12:32
    piterus99
    Poziom 43  

Jeszcze się upewnię - podłączasz zasilanie, czekasz chwilę aż urządzenie wstanie, przytrzymujesz reset ok 15 sekund, aż lampki migną - czy tak? Jeśli tak, to urządzenie powinno się zresetować mimo wszystko.

0
  • #9 19 Cze 2013 08:29
    norbibak
    Poziom 8  

Tak dokładnie robię, z tym że lampki nie chcą mignąć i urządzenie się nie resetuje.

W sprawie wyłączenia tego przycisku to u mnie nie ma tej opcji. Obrazek który przytoczyłeś dotycz rocketa M5. W Bullet M2 (oproramowanie AirOS) nie ma tej opcji. Sprawdziłem jeszcze raz.

0
  • #10 19 Cze 2013 09:37
    piterus99
    Poziom 43  

Wszystkie mają ten sam soft, Bulleta M2 nigdzie nie mam, ale M5 to jest to samo: Ubiquiti Bullet M2 -resetowanie

Może po prostu masz za stary soft w tym, który masz.

0
  • #11 19 Cze 2013 10:46
    norbibak
    Poziom 8  

piterus99 napisał:
    Wszystkie mają ten sam soft, Bulleta M2 nigdzie nie mam, ale M5 to jest to samo: Ubiquiti Bullet M2 -resetowanie

Może po prostu masz za stary soft w tym, który masz.

Soft tego egzemparza który mam to 4.0.2. Na stronie jest już dostępny 4.0.3.
    Ubiquiti Bullet M2 -resetowanie Ubiquiti Bullet M2 -resetowanie

Urządzenie z którym mam problem nie było konfigurowane przez ostatnie 4 lata, co oczywiście nie oznacza że nie mam w nim najnowszego softu. Niestety nie mogę tego sprawdzić...

Będę jeszcze próbował fleszować (o ile telnet jest włączony). Jeśli nie to można będzie jedynie go smalcem posmarować i psu dać.

Dam znać co do efektów.

0
  • #12 19 Cze 2013 12:55
    piterus99
    Poziom 43  

Cały czas mówiłeś o BulletM2, a tutaj zrzuty z Bulleta2...

0
  • #13 19 Cze 2013 13:14
    norbibak
    Poziom 8  

a to nie to samo ???

0
  • #14 19 Cze 2013 19:35
    piterus99
    Poziom 43  

No jak widzisz, nie. Soft troszkę się różni, różni się też tryb N i jego brak w serii nie-M. Podstawową różnicą było wejście funkcji AirMax dopiero z serią M, gdzie soft do nie-M dopisano później.
    Skorzystaj z ubnt-discovery-tool i zweryfikuj jaką masz wersję.
    Nie wyrzucaj, bo na pewno da się to jakoś wskrzesić.

0
  • #15 25 Cze 2013 08:46
    norbibak
    Poziom 8  

Miałem urządzenie u znajomego kolegi radiowca. Urządzenie dało sie sfleszować do najnowszej wersji, ale niestety trzyma stare hasła i przyciskiem nadal nie ma mozliwości resetu.

Czy jeszcze jakies opcje zostały????

0
  • #16 25 Cze 2013 10:13
    piterus99
    Poziom 43  

Za krótko trzymałeś reset zanim urządzenie weszło w tryb zasysania oprogramowania. Przytrzymaj dłużej i wtedy pokasuje się wszystko.

I flashuj sam, jak masz Windows 7 to trzeba wyłączyć firewall i najlepiej mieć go wpiętego przez jakiś switch, bo windows nie zdąży podnieść karty sieciowej.

0
  • #17 28 Cze 2013 09:56
    norbibak
    Poziom 8  

Przepraszam że mnie tak długo nie było, ale dopiero urządzenie do mnie wróciło.

Urządzenie to jednak bullet M2

Nie bardzo rozumiem co robię źle z tym "za krótkim trzymaniem resetu".
    Musisz do mnie bardziej łopatologicznie :)

1