Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson 29DH79J, ICC9/352R EU - Nieskuteczne sterowanie pilotem

17 Jun 2013 10:49 2574 8
  • Level 9  
    Witam, mam problem z naprawą telewizora Thomson 29DH79J, który nie reaguje na sterowanie pilotem. Bezpośrednio na porcie procesora ST9293 (nóżka 36) pojawiają się impulsy w następstwie naciskania klawiszy pilota. Magistrala I2C pracuje (obecne przebiegi paczki impulsów prostokątnych o prawidłowych poziomach). Klawiatura lokalna telewizora funkcjonuje. Bez przekonania wymieniłem kwarc procesora - bez zmian (co prawda zamiast 22,00 wstawiłem bardziej dostępny 22,11 MHz, ale chyba nie powinno przeszkadzać?). Wydaje się, że ST9293 poza tym pilotem pracuje prawidłowo. Czy uważacie, że możliwe jest takie specyficzne uszkodzenie procesora, że nie działa ten port od odbiornika podczerwieni? Proszę o podpowiedzi.
  • Level 43  
    Wszystko jest możliwe. To, że pilot wysyła nieprawidłowe komendy również.

Jak się szuka dziwnego uszkodzenia, to nie podstawia się elementów innych, niż dokładnie o oryginalnych parametrach. Bo można zgłupieć przy wyciaganiu wniosków, a uszkodzenia nie znaleźć.
  • Level 9  
    mirex, dziękuję Ci za surową uwagę dot. tego kwarca - problem ze zdobyciem dokładnie takiego. Jeśli chodzi o pilota, to w jaki sposób do tego tematu podejść? Pilot jest nowy - chociaż kupiony jako zamiennik oryginalnego (to nie jest pilot uniwersalny). Pilot od tego telewizora ma działajace tylko dwa przyciski - pilot RCT3004, działają tylko te za przydymianą szybką.
  • Level 43  
    Skoro na starym coś działa, a na nowym nic, to ....?
    A może - mimo wszystko - wystarczy napięcie zasilające odbiornik podczerwieni doprowadzić do porządku?
  • Level 43  
    Piloty do niego to TC20 , TC99, COM3002 , COM3853, RCT3003, RCT3002, RCT 3004 . Wygląda, że powinien działać.
  • Level 43  
    A skąd wiesz jaki ma ten zastępczy?
    Na razie podał tylko model starego.
    Przynajmniej ja tak to rozumiem.
    adamp_ wrote:
    Pilot od tego telewizora ma działajace tylko dwa przyciski - pilot RCT3004, działają tylko te za przydymianą szybką.

Spokojnie, do końca tygodnia sporo czasu. ;)
    Kiedyś się w końcu dogadamy.
  • Level 43  
    mirex wrote:
    A skąd wiesz jaki ma ten zastępczy?
    Na razie podał tylko model starego.
    Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Quote:
    Pilot od tego telewizora ma działajace tylko dwa przyciski - pilot RCT3004
    No chiba ma tego?
  • Level 9  
    Na wstępie powiem, że to jednak pilot - mirex, dzięki za inspirację. Stary pilot (RCT3004, oryginalny kupiony niegdyś wraz z telewizorem) miał działające dwa przyciski, po rozebraniu i przemyciu działają wszystkie - oprócz dwóch (w tym niestety nie działa ten, na którym najbardziej mi zależy czyli czerwony OFF). Wygląda na to, że starta jest warstwa przewodzącej gumy pod przyciskiem - nie wiem, czy to można jakoś regenerować.

Dla wyjaśnienia nowy pilot kupiony jakiś 1 mies. temu w sklepie internetowym jakich wiele, ma na sobie napis RCT3004. Napis taki sam, jak na pilocie oryginalnym. Wygląda na to, że jego podobieństwa do oryginalnego w tym miejscu się kończą. Naprawdę nie podejrzewałem, że problem może być z nowo zakupionym pilotem. Kolejna nauczka - uwaga na badziewie sprzedawane w internecie.

Jeszcze raz dziękuję za wsparcie.
  • Level 9  
    Witam , ja też nabyłem pilot (RCT3003) nie działający.
    Po rozebraniu okazało się że chińczyk zamontował nieprawidłowy kwarc 432k, po wymianie na 455k, pilot zadziałał.