Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 2465 - ponowy pasek, czasem jest czasem nie.

17 Cze 2013 11:06 1908 7
  • Poziom 10  
    Szanowni Forumowicze,
    chciałem zapytać "co to może być".

Objawy: pojawia się pionowy pasek przez całą długość monitora, który składa się z pionowych pasków długości 5-10 pikseli (Zdjęcie nr. 1). Pojawia się to nie od razu, a po jakimś czasie od włączenia monitora. Charakter paska zależy od tego co jest wyświetlane na ekranie: jeśli ustawiłem tapetę w kolorze białym - wówczas jest on czarny, jeśli była czarna, to pasek składał się z białych pikseli, jeśli była szara (tzn #888888) to był całkowicie niewidoczny. Jeśli da się kolor, to przy zielonym i czerwonym nie dzieje się nic spektakularnego, ale dane niebieskiej tapety, powoduje, że pasek "eksploduje" na cały ekran i po 2 sekundach nie widać już nic.
    Ta samo jeśli włączy się jakąś grę (nawet taką, która nei jest niebieska).
    Co ciekawe, jeśli kliknę w okno kursorem myszki, okno które nie jest pod tym paskiem, a z drugiej strony monitora, pasek potrafi zniknąć dokładnie na czas kiedy trzymam wciśnięty klawisz myszki (zdjęcie 2).

Monitor podpięty do innego komputera zachowuje się tak samo (testowane na Linuxie, Windowsie, Mac OSX).

Jak już pisałem, włączywszy cokolwiek 3D lub stronę internetową gdzie jest niebiesko, monitor po 2 sek jest kompletnie czarny, więc w praktyce ciężko się go używa (wyłączenie i włączenie na sekundę przywraca obraz, ale na ogół pasek pojawia się po 3-10 sekundach od włączenia).

co do monitora:
    o co chodzi? :) Łączę się przez DVI, przez HDMI jest to samo.
  • Moderator
    Uszkodzona matryca, nie obędzie się bez wymiany.
  • Poziom 10  
    A to pytanie 2:
    po włączeniu cześć monitora jest wyraźnie ciemniejsza. Po 5 minutach jest już jednorodnie jasny. To oczywiste o co chodzi? Oczywiste byłoby jeśli cały czas część monitora byłaby ciemna...

W ogóle to póki kupowałem tanie monitory to nie miałem z nimi problemów...
  • Poziom 10  
    Jeśli dobrze rozumiem: podświetlenie działa ok, ale matryca generuje "ciemniejszy" obraz, w sensie bardziej je zasłania ? Dodam, że w przypadku różnicy jasności obszar o którym mówię to w zasadzie połowa powierzchnii ekranu.
  • Moderator
    lacekl napisał:
    podświetlenie działa ok, ale matryca generuje "ciemniejszy" obraz, w sensie bardziej je zasłania ?
    - dokładnie
  • Poziom 10  
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • Poziom 10  
    Nowa wieść w temacie: wyjechałem na wakacje, po powrocie włączyłem monitor od tego czasu (około miesiąc czasu) ani śladu jakichkolwiek negatywnych zachowań. Oczywiście nie ma gwarancji, że nie powrócą, natomiast wcześniej monitor był często włączony, teraz pracuję przede wszystkim na laptopie, a monitor włączam na góra pół nia.