Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

technik mechatronik - egzamin zawodowy czerwiec 2013

sssTOMEKsss 19 Cze 2013 22:55 59841 298
  • #241 19 Cze 2013 22:55
    maniek3991
    Poziom 2  

michal018m napisał:
    jak już ktoś napisał proponuje napisać wnioski, skargi, zażalenia do CKE. Od nas z klasy wszyscy napiszą jak również nauczyciele, wśród których są egzaminatorzy sprawdzający egzaminy zawodowe. Wiem że może to nic nie da ale mogą dać każdemu punkty tam gdzie były jakieś błędy.

Jak już będziecie mieli gotowe pismo to wrzuć na forum, ja z miłą chęcią też wyśle ; )

• SterControl
  • #242 19 Cze 2013 22:56
    bananowy15
    Poziom 9  

Jeśli chcecie mogę wam wrzucić program.. który zrobił mój brat... jest on do 1 zadania... obejmuje całą treść wiec więcej niż wymagało zadanie...

• #243 19 Cze 2013 22:59
    majlo93
    Poziom 13  

ciekawi mnie jak z interpretują, że większość pisała cały program
    @bananowy15 jak możesz to podrzuć program

• SterControl
  • #244 19 Cze 2013 23:03
    kamilostt
    Poziom 2  

Poprawka będzie ale za rok ;) nie wiem czy to prawda ale słyszałem, że zdawalność wynosiła 16% w ubiegłym roku, a dwa lata temu ok 30 %, więc założenia mojego nauczyciela przed egzaminem były takie, że w tym roku powinny one być łatwe, żeby podnieść tą zdawalność, ale widocznie CKE dąży do tego, żeby nikt tego egzaminu nie zdał, no chyba, że ktoś od razu po technikum pójdzie na studia i na 2. roku studiów mechatronicznych będzie zaliczał egzamin technika xD

• #245 19 Cze 2013 23:05
    majlo93
    Poziom 13  

w tamtym roku zdawalność była w okolicach 40-50%, na CKE jest raport to można sprawdzić

• #246 19 Cze 2013 23:06
    michal018m
    Poziom 10  

W moim technikum zdawalność była zawsze na ponad 90% z mechatroniki. Teraz będzie pewnie na poziomie 40%

• #247 19 Cze 2013 23:09
    majlo93
    Poziom 13  

u mnie zeszły rok 70% a w tym z tego co słyszałem to pełne rozwiązanie 3 osoby zrobiły, ilu zda zależy jak polecenie należy zinterpretować

• #248 19 Cze 2013 23:47
    bananowy15
    Poziom 9  

majlo93 napisał:
    ciekawi mnie jak z interpretują, że większość pisała cały program
    @bananowy15 jak możesz to podrzuć program

łapaj... program ma jeszcze pewną usterkę... ale w 90 % jest dobry...

technik mechatronik - egzamin zawodowy czerwiec 2013

• #249 19 Cze 2013 23:50
    zboj93
    Poziom 8  

Panowie,ale skoro Analizator jakości zgrzewu nie był potrzebny to po co mieliśmy uwzględniać jego wejścia w liście przyporządkowania?Tylko dla schematu elektrycznego?

W szkole jak robiliśmy zadania to zawsze musiałem użyć wszystkie operandy.

• #250 19 Cze 2013 23:54
    bananowy15
    Poziom 9  

zboj93 to pokazuje, że zadanie było źle skonstruowane...

• #251 20 Cze 2013 09:29
    dragonet
    Poziom 9  

Ja tak jak majlo93 kompresowałem sie kratka w kratke z pisaniem i została mi jedna strona. Byłem w grupie z zad 4. Zrobiłem wszystko oprócz zmian prędkości bo nawet nie zdążyłem pomyśleć nad tą częścią zadania.. Czasu było o wiele za mało

• #252 20 Cze 2013 10:12
    majlo93
    Poziom 13  

@bananowy15
    ja życzę powodzenia egzaminatorowi ,które to sprawdzi tylko na podstawie screenu, oni nie mają możliwości tego zasymulować a wątpie, że są aż takimi geniuszami

Dodano po 2 [minuty]:

121 elementów a połączeń pewnie 2 razy tyle, jakby program był jeszcze troszkę bardziej rozbudowany :D to byłaby trąba bo LOGO! ma chyba pamięć 150 bloczków

• #253 20 Cze 2013 12:41
    sssTOMEKsss
    Poziom 9  

zrobił ktos z was algorytm w formie schematu blokowego? do tego 4 zadania z wykrywaniem etykiet? ja coś tam zacząłem sklejać ale co z tego wyszło to też jeden wielki znak zapytania

• #254 20 Cze 2013 12:50
    dragonet
    Poziom 9  

Ja próbowałem grafcetem - ponoć mozna bo to odmiana blokowego - zrobiłem wszystko oprócz zmiany prędkości. Potem próbowałem wsadzić te zmiany prędkosci w algorytm - ale czasu było mało i słownie zapisałem ;p Też nie wiem co z tego wyjdzie.

• #255 20 Cze 2013 13:19
    ADRIAN CABRIO
    Poziom 8  

jak myślicie czy schemat połaczeń z plc jest dużo punktowany ? napisałem 7stron zapomniałem o nim całkowicie algorytm mam zrobiony do połowy, program ok
    ps: chętnie pomoge przy pisaniu odwołania . to jest już mój 2 egzamin praktyczny w tamtym roku kolega miał 56% napisał odwołanie i o ponowne sprawdzenie pracy przysłali mu technika i europass do domu z 56% zrobiło sie 78% ja sie pytam kto to sprawdza może ten Pan http://www.youtube.com/watch?v=XxoBaEQGMPo ??? powiem krótko to są jakieś jaja

• #256 20 Cze 2013 13:45
    Dzon Parowa
    Poziom 9  

Ciekawi mnie jak to będzie sprawdzane. Jeśli mam cały program dobry to również mam wymagany element myślicie że będzie za to max punktów za program ? Bo przecież w kluczu będą punkty za ten kawałek programu o który im chodziło chyba nie przewidzieli że ktoś zrobi cały ? Można dostawać jakieś punkty ujemne ? Resztę punktów projektu trzeba było zrobić do całości treści. Jak tego nie zdam to się zdenerwuje. Dowcipnisie.

• #257 20 Cze 2013 15:06
    maniek3991
    Poziom 2  

punktów ujemnych podobno nie można dostać, więc im więcej tym lepiej

• #258 20 Cze 2013 21:14
    skibixd
    Poziom 12  

Witam, pisał ktoś dziś po południu, test nr 6?
    Wydawał mi się łatwiejszy niż te wcześniejsze, które tu wstawialiście :D

• #259 20 Cze 2013 21:40
    błękit
    Poziom 2  

kolega z klasy dziś pisał numer 6 i powiedział : "ze strasznie popier******" arkusza nie widzialem, mógłby ktoś przeslać jesli ma? :D

• #260 20 Cze 2013 22:51
    majlo93
    Poziom 13  

Przyłączam się do prośby, porównamy z poprzednimi

• #261 21 Cze 2013 00:51
    szczodros
    Poziom 18  

ja miałem 4, również głupie i też chciałbym zobaczyć arkusz ponownie.

• #262 21 Cze 2013 01:51
    sssTOMEKsss
    Poziom 9  

ADRIAN CABRIO napisał:
    jak myślicie czy schemat połaczeń z plc jest dużo punktowany ? napisałem 7stron zapomniałem o nim całkowicie algorytm mam zrobiony do połowy, program ok
    ps: chętnie pomoge przy pisaniu odwołania . to jest już mój 2 egzamin praktyczny w tamtym roku kolega miał 56% napisał odwołanie i o ponowne sprawdzenie pracy przysłali mu technika i europass do domu z 56% zrobiło sie 78% ja sie pytam kto to sprawdza może ten Pan http://www.youtube.com/watch?v=XxoBaEQGMPo ??? powiem krótko to są jakieś jaja

możesz napisać coś więcej o tym odwołaniu? jak to zrobił? ja w tamtym roku pisałem praktyczny, egzamin mi poszedł elegancko, zrobiłem wszystko, bardziej obawiałem sie teoretycznego a tu zonk teoria zdana a z praktycznego 65% tez chciałem sie odwoływać ale jak zobaczyłem ze to trzeba jechać specjalnie do OKE i tam jakies papierki wypełniać i mieć możliwość tylko zobaczenia mojego egzaminu i nic wiecej to odpuściłem
    jak długo jest ważny teoretyczny egzamin?

• #263 21 Cze 2013 10:10
    pablo26_93
    Poziom 10  

Pytanie trochę nie związane z egzaminem, wybiera się ktoś na agh na mechatronikę?

• #264 21 Cze 2013 12:13
    majlo93
    Poziom 13  

pablo26_93 napisał:

Pytanie trochę nie związane z egzaminem, wybiera się ktoś na agh na mechatronikę?

chyba wszyscy po tym egzaminie mają po uszy mechatroniki, ja osobiście waham się pomiędzy agh (górnictwo i geoinzynieria) a pol. śląską (mechanika i budowa maszyn)

• #265 21 Cze 2013 13:27
    szczodros
    Poziom 18  

majlo93 napisał:
    pablo26_93 napisał:

chyba wszyscy po tym egzaminie mają po uszy mechatroniki, ja osobiście waham się pomiędzy agh (górnictwo i geoinzynieria) a pol. śląską (mechanika i budowa maszyn)

Ja wybieram Automatykę i Robotykę na UMK w Toruniu. W miarę sensowny kierunek blisko mojego miejsca zamieszkania. Mechatronika jest na UTP w Bydgoszczy. Po egzaminie nawet przez myśl mi nie przechodzi by tam iść :D

• #266 21 Cze 2013 22:00
    pablo26_93
    Poziom 10  

szczodros napisał:
    majlo93 napisał:
    pablo26_93 napisał:

Ja wybieram Automatykę i Robotykę na UMK w Toruniu. W miarę sensowny kierunek blisko mojego miejsca zamieszkania. Mechatronika jest na UTP w Bydgoszczy. Po egzaminie nawet przez myśl mi nie przechodzi by tam iść :D

Słyszysz słowo "Mechatronika" po egzaminie i masz już dość a tak na prawdę to automatyka i robotyka nie wiele się różni od mechatroniki, tak że to samo ale pod inną nazwą.

• #267 21 Cze 2013 22:26
    majlo93
    Poziom 13  

Jeden egzamin i jak wszystkich zniechęcili :)

• #268 22 Cze 2013 08:44
    lukasz193
    Poziom 2  

Mam jedną niejasność do zadania 1, jeśli ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyć to będę naprawdę wdzięczny

"początkowo czas zgrzewania ustawiony jest na wartość minimalną (2s) oraz przyjmuje sie, że czas zgrzewania nie bł zmieniany"

czyli poprostu początkowo jest ustawiony czas grzewania na 2s, chyba dobrze zrozumiałem

"stan Ng na wyjściu anlizatora powoduje zmniejszenie czasu grzania, ...."

niby ok, pojawia sie stan Ng to zmniejszam czas grzania

"Wynik sprawdzania jakości, który wystawiany jest na wyjściach Bk, WH analizatora A1, sterownik PLC odczytuje w momencie zakończenia grzania przez płytę grzejną"

i tu sie pjawia niejasność, bo skoro sprawdenie stanu jakoci następuje po wyłączeniu grzałki po jakimś tam ustawionym czasie, to korekcja poprzez odjęcie czasu jest niemożliwa, chyba że ktoś potrafi cofnąć się w czasie.

przez chwile myslalem ze to ma byc korygowane o te 0.5s na bierząco przy zmanie stanow (reakcje na różne zbocza) ale ostatni cytat z zadania który przytoczyłem to wyklucza.

Jeszcze jedną możliwością bylo korygowanie czasu co jakiś czas, ale w zadaniu nie jest podany okres próbkowania ani nic z tych rzeczy.

Ostatnią mocno naciąganą interpretacją było użycie tych dwóch sekund jako wzorzec, czyli grzejemy 2s, sprawdzenie stanów i korekcja następnych 2s o odpowiednią wartość +0.5s lub -0.5s, i tak do 6s, które są maksymalnym czasem. No ale tak jak wspominałem z treści zadania ciężko by było wywnioskować takie rozwiązanie i jesli ktoś wykonuje zadanie zgodnie z opisem a nie domyslem to ta opcja rowniez odpada.

Za każdy pomysł będę wdzięczny :)

• #269 22 Cze 2013 11:51
    majlo93
    Poziom 13  

@lukasz193
    interpretacji moze być na kilka sposobów z tego co widzisz, ilu zdających tyle pomysłów było, za dużo niejasności, które doprowadzą do cieniutkich wyników w tym roku

• #270 22 Cze 2013 14:05
    lukasz193
    Poziom 2  

to sa akurat wszystkie pomysly jakie zasugerowali ludzie z mojej grupy egzaminacyjnej, liczylem na to ze ktomus udalo sie to rozgryść w prawidlowy sposob aby wszystko gralo i buczalo :P na tym wlasnie mi najbardziej zalezy, bo spotkalem sie juz z parma agentami ktorzy postanowili do upadlego pracowac nad tym zadaniem juz po fakcie i nadal nie ma rezultatow, zawsze sa jakies niejasnosci i niedogrania.

Najgorsze w tym wszystkim że i tak komisja nie bedzie brala tego co masz w zalozeniach bo analizujac program punkty sa naliczane za pojedyncze elementy zgodnie z kluczem, czyli mozna liczyc tylko na szczescie przy tylu niejasnosciach opisu