Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

technik mechatronik - egzamin zawodowy czerwiec 2013

sssTOMEKsss 22 Cze 2013 14:39 60525 298
    majlo93
    Poziom 13  
    Założenia też będą ocenianie bo za dokumentacje masz 70 pkt czyli wydaje mi się, że 20 gdzieś będzie za założenia i 30 pkt masz za program. Teoretycznie jakbyś zrobił dokumentacje perfekcyjnie to program musisz tylko tknąć. Zobaczymy w sierpniu :D
  • IGE-XAO
    lukasz193
    Poziom 2  
    To jest właśnie ten ból, dopiero w sierpniu :)

Czas zacząć wakacje
    szczodros
    Poziom 18  
    Grupa 4 też chodziło tylko o klapę w odpowiedzi na czujnik.
  • IGE-XAO
    Glinczuk
    Poziom 7  
    Mam do was pytanie ta druga czesc egzaminu teoretycznego czego dotyczy jakiej dziedziny? Jak zwiekszyc swoje szanse aby w tej drugiej czesci miec np 100% dobrych odpowiedzi czytac ksiazki do przedsiębiorczosci? czy moze ekonomii? jest jakis podrecznik w programie mechatronika z ktorego biora te pytania?
    kmitus
    Poziom 10  
    Każdy podręcznik do przedsiębiorczości dla liceum/technikum się nada. Oczywiście jeśli będzie aktualny.
    marek37372
    Poziom 11  
    Witam. Kiedy i gdzie będę mógł odnaleźć wyniki?
    kmitus
    Poziom 10  
    Wyniki będziesz mógł znaleźć na stronie OKE 30 sierpnia po godzinie 12 oraz w placówce w której zdawałeś egzamin (przy odbiorze dyplomu)
    kmitus
    Poziom 10  
    Rozszyfruje ktoś może te ozanczenia e1, e2, e3, e4, e5, e6, e7, e8 w punktacji?

Co do punktów to Pisemny I - 84%, II - 75%, Praktyczny - 83% :D
    michal018m
    Poziom 10  
    Mi też się udało zdać :) niestety 4 osoby z naszej szkoły nie zdały ;/

@up Podaje poklei(e1,e2...)
    -Tytuł pracy egzaminacyjnej
    -Założenia do projektu realizacji prac
    -Wykaz działań związanych z montażem, oprogramowaniem i uruchomieniem mechanizmu sterowniczego urządzenia
    -Wykaz elementów, narzędzi i sprzętu kontrolno-pomiarowego, potrzebnych do montażu i oprogramowania mechanizmu sterowniczego
    -Algorytm działania mechanizmu sterowniczego w formie diagramu stanów lub schematu blokowego
    -Lista przyporządkowania oraz schemat połączeń elementów wejściowych i wyjściowych ze sterownikiem PLC
    -Dokumentacja z wykonania prac
    -Praca egzaminacyjna jako całość
    Dzon Parowa
    Poziom 10  
    też na szczęście zdane :D skąd macie szczegółową punktacje ?
    michal018m
    Poziom 10  
    @up Na stronie OKE kraków taka szczegółowa punktacja jest, nie wiem jak jest w innych OKE
    Boshi
    Poziom 12  
    I 47
    II 60
    praktyka 64

nie wiem jak oni to liczą, ale dla mnie to jakiś idiotyzm, całe to polecenie popier*** nie wiadomo, czy pisać kawałek programu czy cały, pozmieniane polecenia itd.. Stawiałem na 40% gdzieś a oni mi 64 wyliczyli ... te egzaminy z roku na rok są co raz bardziej popierdolone i kompletnie nie mają nic wspólnego z sprawdzeniem wiedzy...
    szczodros
    Poziom 18  
    egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe - sesja
    egzaminacyjna: T132
    nr dyplomu: T/******??/13 data wystawienia: 30
    sierpnia 2013 r.

311[50] Technik mechatronik
    Etap pisemny część pierwsza 76 %
    Etap pisemny część druga 70 %
    Etap praktyczny 81 %
    majlo93
    Poziom 13  
    A jednak się udało :)
    Etap pisemny część pierwsza 54%
    Etap pisemny część druga 55%
    Etap praktyczny 87%
    Romo324
    Poziom 10  
    Etap pisemny część pierwsza 92 %
    Etap pisemny część druga 65 %
    Etap praktyczny 71 %

No niestety nie popisałem się na końcowym egzaminie praktycznym, mimo iż poprzednie zadania egzaminacyjne rozwiązywałem bez problemów. Moim zdaniem technik powinien mieć czarno na białym napisane co ma zrealizować i jak ma działać program.

Pozdrawiam i gratuluję Technikom
    zboj93
    Poziom 8  
    Wy o wyniki dowiadywaliście się w szkole,czy każdy może swój w internecie zobaczyć?
    michal018m
    Poziom 10  
    Każdy może swój w internecie zobaczyć o ile ma się kod, a w szkole można odebrać dyplom.
    zboj93
    Poziom 8  
    Ten 14 cyfrowy? Teraz ostatnie pytanie, żeby forum nie zaśmiecać. Gdzie trzeba wpisać kod? Przekopałem całe oke.wroc.pl i nigdzie nie znalazłem miejsca na to.
    majlo93
    Poziom 13  
    Boshi napisał:
    I 47
    II 60
    praktyka 64

nie wiem jak oni to liczą, ale dla mnie to jakiś idiotyzm, całe to polecenie popier*** nie wiadomo, czy pisać kawałek programu czy cały, pozmieniane polecenia itd.. Stawiałem na 40% gdzieś a oni mi 64 wyliczyli ... te egzaminy z roku na rok są co raz bardziej popierdolone i kompletnie nie mają nic wspólnego z sprawdzeniem wiedzy...

Coś tu nie jest tak skoro za część pierwszą masz 47% z tego wynikałoby, że uzyskałeś 23,5/50 a to nie jest możliwe jak jest pytanie zamknięte.
    zboj93
    Poziom 8  
    Etap pisemny 1: 40%
    Etap pisemny 2:70%
    Etap praktyczny:75%

Ech.Oddałbym 40% z pisemnego 2 dla 10% z pisemnego 1. No nic trzeba tylko czekać do listopada na złożenie deklaracji a potem styczeń.
    dawid5055
    Poziom 10  
    zboj93 napisał:
    Etap pisemny 1: 40%
    Etap pisemny 2:70%

Ech.Oddałbym 40% z pisemnego 2 dla 10% z pisemnego 1. No nic trzeba tylko czekać do listopada na złożenie deklaracji a potem styczeń.

Ale masz przynajmniej etap praktyczny z głowy, a teorii na pewno się nauczysz. :)

To i ja się pochwalę może wynikami swoimi.
    Etap pisemny 1: 74%
    Etap pisemny 2:75%

Chyba część praktyczne była naciągana do tych 75% i dzięki za to sprawdzającemu.
    zboj93
    Poziom 8  
    dawid5055 napisał:

Chyba część praktyczne była naciągana do tych 75% i dzięki za to sprawdzającemu.

Też mi się tak wydaje.Nie wiedzieli sami jak to dokładnie ocenić,więc dawali pkt za źle zrobioną treść zadania.
    kmitus
    Poziom 10  
    Egzaminator też człowiek :) Dzieje się tu coś podobnego jak na maturze, wystarczy zobaczyć wykres wyników matury i widać że egzaminatorzy starają się naciągnąć gdy zbliża się próg punktowy. Oczywiście nie zawsze mają z czego naciągnąć a sami nie mogą dawać punktów za nic.
    Pawlak92
    Poziom 9  
    O dziwo udało mi się poprawić etap praktyczny po roku z 58% na 86%.
    Generalnie mając ograniczony dostęp do ćwiczeń na sterowniku PLC przerobiłem wszystkie testy jakie znalazłem w sieci i wykułem algorytm. Programu nawet nie wgrałem tylko wrzuciłem odpowiednie elementy i zrobiłem screenshota :D
    adi1525
    Poziom 14  
    Mam pytanie odnośnie tych osób, którzy napisali program tylko do tej płyty uchylnej, to wystarczyło i zdaliście egzamin ??