Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawka bluetooth MultiPoint parowanie z telefonem i laptopem

17 Cze 2013 12:30 4374 6
 • Poziom 9  
  Witam,
  Zastanawiam się nad zakupem słuchawki bluetooth do obsługi telefonu i laptopa. Czy słuchawki MultiPoint umożliwiają jednoczesne sparowanie z oboma urządzeniami, jeżeli tak, to jak w praktyce wygląda przełączanie między urządzeniami?
  Podstawowe pytanie brzmi jednak, czy kupowanie słuchawki MultiPoint ma w takim przypadku w ogóle sens?
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Można parować z komputerem i telefonem, lecz osobno. Jak sparujesz z komputerem, to telefon jej nie widzi i odwrotnie jak sparujesz z telefonem to komputer jej nie widzi.
 • Poziom 9  
  Dziękuję za konkretną odpowiedź.

  Reasumując, jeżeli dobrze zrozumiałem, słuchawki takie pamiętają dwa (a nie jedno w przeciwieństwie do zwykłych) konkretne urządzenia, z którymi nie jednocześnie, ale bez dodatkowych ustawień potrafią się parować.
 • Poziom 9  
  Cytat:
  Co za bzdury, jak ma multipoint to musi działać z dwoma urządzeniami jednocześnie

  Poza negacją poprzedniej odpowiedzi, brak jakiejkolwiek informacji, co oznacza określenie jednocześnie! :| :?:
  Przykład: oglądam na YouTube film i przychodzi połączenie telefoniczne:
  - słyszę wszystko razem?
  - jedno z urządzeń ma wyższy priorytet?
  Stąd pytanie: jaką funkcjonalną przewagę mają w takim przypadku, te słuchawki nad zwykłymi bluetooth i jak to działa w praktyce, bo cena jest znacznie wyższa?
 • Poziom 32  
  Nie wiem jak to jest z telefonem i laptopem, ale pierwszeństwo ma obecnie używany telefon, w słuchawce usłyszysz piknięcie że ktoś na drugi dzwoni i tyle. Przewaga jest taka że nie musisz na zmianę co chwile parować telefony, tylko wygodnie używasz. Bez tego musiałbyś wyłączyć słuchawkę, sparować drugi telefon żeby rozmawiać ale już wtedy nie zadziała na poprzednim i tak w kółko.
 • Poziom 9  
  iras napisał:
  Można parować z komputerem i telefonem, lecz osobno. Jak sparujesz z komputerem, to telefon jej nie widzi i odwrotnie jak sparujesz z telefonem to komputer jej nie widzi.

  To była prawidłowa odpowiedź. Słuchawki MultiPoint pamiętają dwa urządzenia, z którymi łączą bez ponownego procesu parowania, ale w danej chwili widzą tylko jedno urządzenie. Potwierdzone praktycznie.