Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SEAT TOLEDO II - Toledo II, 2002r, 1.6 16v, gaśnie silnik

17 Jun 2013 13:35 5040 9
  • Level 8  
    Witam. Bardzo proszę o pomoc i sugestie.
    Na wstępie zaznaczę że jakiekolwiek samodzielne naprawy mogą się skończyć źle dla samochodu :)
    W moim Toledo II podczas jazdy następuje gwałtowne szarpnięcie, tak jakby przez chwilę nie dostał paliwa, czasami podjeżdżając do świateł też potrafi zgasnąć. Nie jest to częste ale denerwujące zjawisko. Byłem u mechanika, u elektryka i nic. Robili test komputerem i nic nie wykryli.
    Proszę podpowiedzcie co może być tego przyczyną.
  • Level 27  
    a po stronie układu zasilania paliwem ? drożność , ciśnienie, filtry ?
  • Level 8  
    Wszystkie filtry regularnie wymieniam. Bardziej podejrzewałbym elektrykę.
  • Level 13  
    jaki silnik ? czy to jest 1.6 sr
  • Level 8  
    1598cm3/77kW 1M23KC lub KL
  • Level 13  
    kolego udaj sie na komputer . rozumiam że kontrolka silnika sie nie zapala?może być to tylko przepustnica czase wystarczy jał wymyć a potem wprowadzić nastawy podstawowe vagiem
  • Level 8  
    dzięki za sugestie, w przyszłym tygodniu będę u mechanika i zobaczymy czy coś pomogą. Jeśli ktoś wpadnie na nowy pomysł proszę pisać śmiało :)

Dodano po 1 [minuty]:

slawas969 wrote:
    dzięki za sugestie, w przyszłym tygodniu będę u mechanika i zobaczymy czy coś pomogą. Jeśli ktoś wpadnie na nowy pomysł proszę pisać śmiało :)
    Aha kontrolka rzeczywiście się nie zapala.
  • Level 10  
    Mam podobny problem, udało Ci się coś zdiagnozować?
  • Level 8  
    Niestety nie. Mam w tej chwili wiele innych rzeczy na głowie a samochód musi poczekać. Na pewno napiszę jeśli zlokalizuję przyczynę.
  • Level 8  
    Mogę podpowiedzieć wszystkim mającym takie problemy, że przyczyną takiego przerywania był czujnik położenia wału korbowego. Po wyjęciu i przeczyszczeniu problem ustąpił.