Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naziemna telewizja Cyfrowa - Tylko kanały TVP po zmianie lokalizacji telewizora

xarte 17 Jun 2013 15:30 4605 2
 • #1
  xarte
  Level 10  
  Witam,
  Ostatnio w związku z zakupem telewizora led przeniosłem telewizor crt (7 letni, więc z tych najnowszych crt) LG od starego domu.
  W nowym był podpięty do gniazdka w ścianie i odbierał wszystkie muxy.
  W starym jest podłączony przez 17metrowy kabel ktory biegnie po ścianie zew. budynku do tego samego gniazdka co wcześniej.
  Po przeniesieniu telewizor odbierał tylko kanały TVP. Nie zmieniałem ustawień na dekoderze. Tam gdzie kiedyś był np. TVN, pojawiał się komunikat o braku sygnału. Pomyślałem, że to kabel i wymieniłem na nowy, dobrej jakości kabel i nowe dobrej jakości "wtyczki".
  Po podłączeniu dekoder wykrył brakujące wcześniej kanały (puls, puls2, polsat, tvn, polo tv itp, z wyjątkiem polsar sport news) i kanały kodowane (tvp seriale, polsat film, polsat news, nickoledon itp).
  Problem w tym, że wszystkie kanały z wyjątkiem TVP są zakodowane, w tym polsat, tvp itp niekodowane kanały.
  W domu oprócz tego nowego telewizora led, mam jeszcze drugi telewizor crt (bardzo stary philipps) z dekoderem w sypialni. Tam wszystko działa bez zarzutu. Telewizor jest podpięty do tej samej anteny (instalacja w ścianie), więc to nie wina anteny.
  Macie jakieś pomysły? Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że ten kabel jednak jest za długi i gdzieś po drodze gubi sygnał, ale to z kolei nie odpowiada na pytanie dlaczego np. polast jest zakodowany.
  Proszę o pomoc,
  Pozdrawiam,
  Xarte
 • #2
  penknife
  Level 21  
  MOJA SZKLANA KULA:gdzieś po drodze jest zwarcie np. drucik z ekranu dotyka żyły głównej i MUX-4 odbierasz końcówką kabla lub kabel jest stary i dodatkowo łatany

  Napisz jakim dokładnie kablem(nadrukowany nań napis) i ile go jest(w metrach) oraz jak wygląda(jak nowy; jest łączony, miejscami jest czymś/taśmą/szmatą owinięty) i opisz najdokładniej jak umiesz swoją instalację antenową(AZART/AIZ -instalacja zbiorcza w bloku;jakaś lokalna kablówka(podaj nazwę kablówki/osiedla); inna opisz dokładnie)
 • #3
  xarte
  Level 10  
  Dom jednorodzinny z 2005 roku, instalacja w ścianach. Z nowego domu do starego domu kabel poprowadzony na zewnątrz. 15m.
  RG6 Coaxial cable 75 dhm
  Przedłużka 2m (już wenątrz).
  Cable h9 b2t kv11 888 Class A
  Dekoder LTC HD302
  Kable nowe, kupowane w zeszłym tygodniu.
  Końcówki kabli najdroższe jakie mieli. Metalowe dwuczęściowe. Ta część która wchodzi na kabel chyba miedziana (taki kolor przynajmniej ma). Ta część która wchodzi do gniazda w tv, zwykły stalowy kolor.
  O antenie nie mam pojęcia. Dom ma 3 11m wysokości i skośny dach. Nie mam nawet na niego jak wejść, żeby sprwadzić.
  W każdym razie, anetna była dobierana przez profesjonalistę w zeszłym roku. Przed zmianą lokalizacji telewizora wszystko odbierało na 100%. Zresztą nadal odbiera.
  Tak jak powiedziałem w domu mam drugi telewizor crt z dekoderem i wszystko działa, oraz telewizor led na którym też nie ma żadnych problemów.