Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rezystor R93 pralki typu ews106410 W Elektrolux.

17 Cze 2013 15:55 2502 2
  • Poziom 9  
    Dzień Dobry
    Czy wie ktoś jaką wartość rezystancji R93 powinna być na płytce sterowniczej pralki typu ews106410 W. Mam problem z przetwornicą.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Rezystor zaznaczony na programatorze jako r93 jest to rezystor 3 watowy 47R.Przy jego uszkodzeniu uszkadza się też LNK304.
  • Poziom 9  
    rezystor R93 pralki typu ews106410 W Elektrolux. Znalazłem chwilę czasu aby odpisać. przetwornicy nie naprawiłem; po wstawieniu nowego układu LNK304 nie pomogło przetwornica działa pod warunkiem że nie miała obciążenia +12 i +5V - uwaga na +5V - jest podłączone z fazą. nowa płytka z serwisu to około 580zł ; w serwisie powiedzieli że płytek nie reperują i ciekawsza rzecz płytkę można dostać niezaprogramowaną:). Postanowiłem zrobić zasilacz schemat w załączniku; zasilacz zamontowałem w puszce hermetycznej - jak ktoś będzie chciał to niech rozmieści elementy ciaśniej. Do puszki idzie kabel 230V i kabel z 3 żyłowy na +12 i +5V uwaga te +5V jest podpięto do fazy.

Dodano po 7 [minuty]:

jak dotąd działa przeszło miesiąc - i chyba jakby płytka padła to bardziej opłaca się nową pralkę kupić - taki schajs teraz robią - a te podpięcie do fazy +5V wynika z konstrukcji płytki po prostu tak jest skonstruowana.