Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pad Xbox 360 - Pad Xbox 360, PC go nie rozpoznaje.

17 Cze 2013 16:18 4458 12
  • Poziom 10  
    Witam.
    Niedawno zakupiłem nowego pada (Xbox 360 Controller for Windows).
    Było wszystko OK, ale po 2 miesiącach, gdy grałem w grę na chwilę przestał reagować, zaraz potem zaczął działać, zrobił tak 2,3 razy i przestał kompletnie działać. Odłączyłem go i podłączyłem ponownie, ale Windows wyświetlił komunikat (dymek) "Nie rozpoznano urządzenia USB", a pad zaświecił się na chwilę i zgasł. Robi tak za każdym razem, gdy próbuje go podłączyć. Sterowniki mam zainstalowane. Na gwarancję raczej go nie oddam, bo musiałbym odsyłać do Wielkiej Brytanii ;/. Proszę o pomoc. Posiadam Windows'a 7 Ultimate x64.
  • Spec od komputerów
    Sprawdziłeś pad'a na innym komputerze?
  • Poziom 10  
    Tak, sprawdzałem na wszystkich wejściach mojego komputera i na innym komputerze też.
  • Spec od komputerów
    No i jaki wniosek?
  • Poziom 10  
    Dokładnie to samo ;/
  • Spec od komputerów
    W pierwszej kolejności do sprawdzenia ciągłość poszczególnych żył w przewodzie.
  • Poziom 10  
    A mógłbyś mi dokładniej wytłumaczyć jak to zrobić?
    Mam rozcinać gumową osłonkę od kabla?
  • Spec od komputerów
    Masz miernik? Potrafisz się nim posługiwać?
  • Poziom 10  
    Niestety, nie posiadam :/
    Da się jakoś inaczej?
  • Spec od komputerów
    Czy podczas poruszania przewodem przy wejściu do pad'a lub przy wtyku USB jest jakaś reakcja?
  • Poziom 10  
    Nie, żadnej.

Jeśli to coś pomoże, to w menedżerze urządzeń w rubryce stan urządzenia jest napisane "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)"
  • Spec od komputerów
    Bez wykonania pomiarów, o których pisałem powyżej nie da się nic więcej powiedzieć.
  • Poziom 10  
    Przepraszam, że odkopuję temat, ale postanowiłem jeszcze raz rozkręcić pada, przeczyścić go i podociskać wszystkie kabelki itp. Po podłączeniu do USB (nie zakładałem obudowy), kontroler został prawidłowo znaleziony, zainstalowałem sterowniki i wszystko było ok. Postanowiłem go złożyć (prawdopodobnie w tym momencie urwał mi się czerwony kabelek od wibracji). Po podłączeni znów nie działał, tylko komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB". Czy pad powinien zadziałać z urwanym kabelkiem i to nie jego wina, tylko jakieś inne nie do końca stykają i dlatego nie działa? Proszę o jak najszybszą odpowiedź :D

Dołączam zdjęcie z urwanym kabelkiem, aby każdy wiedział o który dokładnie chodzi ;)

Pad Xbox 360 - Pad Xbox 360, PC go nie rozpoznaje.