Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik ABB ACS501 011 - Jak przywrócić do ustawień fabrycznych/zresetować?

wlazmen 17 Cze 2013 16:49 2520 6
  • #1 17 Cze 2013 16:49
    wlazmen
    Poziom 14  

Pytanie jak w temacie. Problem jest w tym, że silnik po podłączeniu do falownika piszczy. Wiem, że falownik jest już antykiem, ale jeśli dałoby się go zmusić do pracy to po co wyrzucać. Gdyby ktoś wiedział, byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam, Janusz.

0 6
  • #3 17 Cze 2013 21:20
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

wlazmen napisał:
    Problem jest w tym, że silnik po podłączeniu do falownika piszczy.

Czy to o falownik chodzi czy o silnik?

0
  • #4 18 Cze 2013 09:48
    wlazmen
    Poziom 14  

Pisk słychać z silnika, zwłaszcza gdy na falowniku ustawię częstotliwość 40Hz, a przy takiej częstotliwości ma ten silnik pracować. Gdy na falowniku ustawię 50 Hz to pisk zanika, ale nie do końca. Dodam jeszcze że silnik napędza wentylator wyciągowy w suszarni do zboża, a falownik ma zmniejszyć obroty.

1
  • #5 18 Cze 2013 15:31
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Przede wszystkim bym zajrzał do silnika i sprawdził silnik. Jeśli to będzie dobre podłącz inny silnik czy to samo się dzieje wyeliminujesz wtedy błędne decyzje.A co do nastaw to jest bardzo prosty falownik tam jest praca ręczna sterowanie z falownika ,wprowadzasz tylko podstawowe parametry (napięcie ,prąd silnika ,obroty ) i powinien hulać .

0
  • #6 18 Cze 2013 22:03
    atlantel
    Specjalista Automatyk

wlazmen napisał:
    Pisk słychać z silnika, zwłaszcza gdy na falowniku ustawię częstotliwość 40Hz, a przy takiej częstotliwości ma ten silnik pracować. Gdy na falowniku ustawię 50 Hz to pisk zanika, ale nie do końca. Dodam jeszcze że silnik napędza wentylator wyciągowy w suszarni do zboża, a falownik ma zmniejszyć obroty.

Taki pisk to normalne objawy silnika zasilanego z przetwornicy częstotliwości.

0
  • #7 19 Cze 2013 11:11
    wlazmen
    Poziom 14  

atlantel napisał:
    Taki pisk to normalne objawy silnika zasilanego z przetwornicy częstotliwości.

Nie wydaje mi się, mój brat ma identyczny silnik, też w suszarni, też pracuje na wentylatorze odciągowym, tyle że zasilany jest przez falownik WINNER (nie pamiętam symbolu). Żadnego pisku tam nie słychać, silnik pracuje poprawnie przy każdych obrotach. Zmieniałem też częstotliwość kluczowania, domyślnie ustawione jest na 3kHz a maksymalnie można ustawić 12kHz i to nie dało żadnego rezultatu. Może gdyby go zresetować (tylko jak) do ustawień fabrycznych to by poszło? Jutro spróbuję jeszcze na innym silniku. Jeśli będzie to samo to falownik pójdzie na złom.

0