Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco EPC3212 Linksys WRT54GL - Modem restartuje sie co dany czas

17 Cze 2013 17:52 3867 15
  • Poziom 9  
    Mam modem cisco epc3212 z upc połączony do routera. Problem polega na tym, że co ok. 2, 3 godziny zrywa połączenie i restartuje się po czym powraca do normy. Nigdy nie jest to krócej niż 2 godziny, ani dłużej niż 3. Technik stwierdził, że urządzenia gryzą się przez to, że ip modemu było takie samo jak ip routera. Zmiana adresu ip routera z 192.168.1.1 na 192.168.x.1 nie pomogła. Nadal dzieje się dokładnie to samo. Nie mam pomysłów przez co może się to dziać. Podobno modem jest w pełni sprawny, więc czy na pewno można go wykluczać?
  • Poziom 18  
    Raczej nie ale trzeba zrobić test stabilności łącza programem winmtr ja miałem podobny przypadek , którym było niestabilne łącze, dopiero po zrobieniu testów i wykłóceniu się o swoje przyjechał technik z UPC i stwierdził słaby sygnał i go poprawił i problemu nie ma jak narazie, mój modem jest podłączony do routera tp-link wr740 i żadnych problemów nie mam z internetem i tv w UPC .
  • Poziom 9  
    Więc zrobiłem test tym programem, w host wpisałem elektroda.pl, ping 1472.
    Code:
    http://wklej.org/id/1068128/

Dla google.pl
    Code:
    http://www.wklej.org/id/1068136/
  • Poziom 33  
    Zaloguj się na modem i zrób zrzut parametrów pracy (US i DS).
  • Poziom 33  
    Parametry modemu wyglądają ok - pytanie jak działa router. Pingi do routera i modemu powinny rozwiązać problem.
  • Poziom 9  
    Mógłbyś napisać dokładniej, jak zrobić te pingi?
  • Poziom 33  
    Zakładam, ze masz łyndołsa: menu start ->uruchom wpisać cmd i enter (wersja xp), menu start w polu z kursorem wpisać cmd i enter (ver. vista , w7). Otworzy się czarne okno konsoli. wpisać ping -t adres routera enter, drugie okno ping -t adres modemu enter, ew trzecie okno ping -t wp.pl i patrzeć , gdzie gubi pakiety.
  • Poziom 43  
    To znaczy co się restartuje, modem czy router??
    Jeśli router może być to spowodowane zasilaczem, przegrzewaniem się - nie sądzę by to było spowodowane FW ale można zmienić OFW na Tomato.
  • Poziom 9  
    Pingi, nie znam sie, ale widać jakby jakieś opóźnienie.

Cisco EPC3212 Linksys WRT54GL - Modem restartuje sie co dany czas

Zeby wykluczyć router próbowałem podłaczyć bezpośrednio do laptopa modem i sprawdzić czy też będzie się restartował, ale wtedy nie chce się połączyć z internetem, albo nie umiem skonfigurować. :|

Cytat:
    To znaczy co się restartuje, modem czy router??
    Jeśli router może być to spowodowane zasilaczem, przegrzewaniem się - nie sądzę by to było spowodowane FW ale można zmienić OFW na Tomato.

Miałby się nagle router zepsuć po zmianie modemu, kiedy do tego czasu działał bezbłędnie?
  • Poziom 43  
    Nie wiadomo co tak na prawdę ci się dzieje:
    - sprzęt restartuje się
    - połączenie z ISP restartuje się
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Syncsta napisał:
    Zeby wykluczyć router próbowałem podłaczyć bezpośrednio do laptopa modem i sprawdzić czy też będzie się restartował, ale wtedy nie chce się połączyć z internetem, albo nie umiem skonfigurować. :|
    Restart prądowy modemu i wtedy będzie ok. Modem "pamięta" ostatni mac-adres.
  • Poziom 9  
    OK, więc podłączyłem sam modem bez integracji routera i to samo się dzieje, czyli jednak ich "sprzęt". Nie mam już pomysłów.
  • Poziom 18  
    Trzeba reklamować że internet nie działa najlepiej mailowo , bo dzwoniąc bo bok-u nie ma na co tracić czasu albo podjechać do biura obsługi i zgłosić reklamacje .
  • Poziom 9  
    Byl jakis problem z instalacja w drugim pokoju przez ktory poprowadzony jest kabel.