Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Okablowanie kina domowego.

1demich 17 Cze 2013 18:21 1440 6
  • #1 17 Cze 2013 18:21
    1demich
    Poziom 2  

Witam ,
    mam pytanie odnośnie kabli w kinie domowym. A mianowicie chodzi o to że w przyszłości chcę kupić kino domowe w cenie do 2tyz zł. I teraz robiąc remont na jednej ze ścian chciałbym położyć już kable do głośników żeby później nie wisiały na ścianie. tylko były zamaskowane. I czy mogę tak zrobić. Czy nie będzie później gorszej jakości odbioru kina domowego jak poprowadzę kable do głośników.

0 6
  • #2 17 Cze 2013 19:29
    D214d3k
    Poziom 39  

To zależy od kabli, gniazdek i sposobu połączenia wszystkiego. Jeśli wrzucisz w ścianę odpowiednio grubą beztlenówkę, nie pomylisz faz, kupisz dobre gniazda i solidnie to poskładasz, ominiesz daleko kable zasilające, to będzie dobrze.

0
  • #3 17 Cze 2013 20:50
    Pablo1964
    Moderator

Jeżeli kupisz amplituner, takie okablowanie ma sens. Jednak w przypadku większości zintegrowanych zestawów nie zda egzaminu - tu będą konieczne oryginalne przewody zakończone dedykowanymi wtykami.

0
  • #4 24 Cze 2013 13:58
    Zimny_
    Poziom 13  

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie korytek na przewody. Są różne, montowane w ścianie, przy panelach itp. Polecam zastosowanie takiego rozwiązania, daje możliwość wymiany przewodów w dowolnym momencie.
    Poza tym teraz niektóre kina mają bezprzewodowe głośniki tylne. Też bardzo fajne rozwiązanie...

0
  • #5 24 Cze 2013 17:46
    Pablo1964
    Moderator

Zimny_ napisał:
    Poza tym teraz niektóre kina mają bezprzewodowe głośniki tylne. Też bardzo fajne rozwiązanie...

Żeby jeszcze jakość dźwięku była przyzwoita... Takie rozwiązanie dziś trzeba jeszcze traktować jako propozycję dla kompletnie niewymagającego użytkownika.

0
  • #6 24 Cze 2013 18:49
    Zimny_
    Poziom 13  

No tak, ale mowa jest o zestawach zintegrowanych, które w większości wypadków, nie zależnie od sposobu połączenia nie zadowolą zaawansowanego melomana. Również za takiego nie uważam się. Sądzę, że do słuchania muzyki najlepiej brać stereo. Chociaż dla mnie przestrzenny odsłuch jest również ciekawy. Takie zestawy służą głównie do filmów i dźwięk jest zadowalający.
    W zintegrowanych zestawach bezprzewodowe głośniki są już od paru lat. Ten system ciągle rozwija się. Ostatnio dostałem do zapoznania się zestaw BDV-N9100W z bezprzewodowymi, tylnymi głośnikami, podłączone do HX850. Jak to wygląda? Główna "baza" ma moduł Wireless. Ten łączy się z dodatkowym wzmacniaczem, który umieszczasz gdzieś z tyłu, między tylnymi głośnikami. Do głośników od dodatkowego wzmacniacza odchodzą już przewody. Także połączenie bezprzewodowe polega na nie przeciąganiu przewodów na długości salonu. Dodatkowy wzmacniacz wygląda tak:
    http://a248.e.akamai.net/pix.crutchfield.com/...ts/2012/22/158/x158BDV790W-o_ssurboxback.jpeg
    W ciągu paru tygodni nie zauważyłem problemów z połączeniem, brak opóźnienia itp. Moim zdaniem działa poprawnie.

0
  • #7 24 Cze 2013 19:38
    Pablo1964
    Moderator

Sądzę, że w budżecie autora mieszczą się już najprostsze zestawy oparte na amplitunerze. Dlatego nie polecę zintegrowanych zabaweczek. Ale to autor wybierze, jakie rozwiązanie mu odpowiada. Choć nie trzeba być melomanem by usłyszeć różnicę.

0