Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG E2242 - Monitor kontra karta graficzna i migotanie obrazu.

j3zz 17 Cze 2013 19:21 1512 2
  • #1 17 Cze 2013 19:21
    j3zz
    Poziom 7  

Bohaterowie tematu :

Monitor: http://www.lg.com/it/monitor/lg-E2242-monitor-led

Karta graficzna : http://www.sapphiretech.com/presentation/prod...d=1&gid=3&sgid=1160&pid=1672&psn=&lid=1&leg=0

Monitor posiada tylko analogowe gniazdo VGA, karta graficzna 2 x DVI, HDMI i DisplayPort 1.2. Podłączona do monitora jest na przejściówce DVI -> VGA kablem jaki był w zestawie z monitorem. Kabel jest cienki i raczej brak mu ekranowania. Problemem są ciemne sceny w grach, ciemny pulpit, etc. W każdym przypadku widać "migotanie", coś w rodzaju delikatnych linii ... Bawiłem się już ustawieniami odświeżania, jednak na 1920x1080 jest max 60Hz i nic nie pomaga.

Czytałem trochę co jest napisane "w internetach" na podobny temat, wyszło, że powinienem kupić porządny kabel z dobrym ekranem. Teraz pytanie laika czy :

- kupić gruby, ekranowany kabel VGA - VGA i dalej korzystać z przejściówki czy,

- kupić kabel DVI - VGA i podłączyć monitor bez przejściówki - czy takie coś ma w ogóle prawo działać ?

Po prostu zgłupiałem w tym momencie bo tu jest gniazdo z sygnałem cyfrowym tu z analogowym i to ma prawo działać skoro sprzedają takie kable ?

0 2
  • #2 17 Cze 2013 21:23
    masterten
    Poziom 28  

Ja bym przed zakupem czegokolwiek sprawdził na 'krzyż' z innym monitorem, i monitor w innym komputerze/laptopie.

Są różne typy złączy DVI (cytuję z wikipedii):

Cytat:
    DVI-I - przesyła zarówno dane cyfrowe jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można je połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej
    DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe; niektóre karty graficzne posiadają możliwość przesyłania dźwięku poprzez złącze DVI. Należy jednak zauważyć, że nie jest to zgodne ze standardem DVI - w sposób niestandardowy wykorzystywane są jedynie niektóre piny, co pozwala na zastosowanie niestandardowej przejściówki DVI->HDMI.[1]
    DVI-A - przesyła tylko dane analogowe

W karcie masz na pewno DVI-I, obojętne czy użyjesz kabla D-SUB z przejściówką czy kabla D-SUB-DVI, i tak wszystko zależy od ich jakości.

0
  • #3 17 Cze 2013 21:34
    j3zz
    Poziom 7  

Monitor wcześniej był podpięty pod laptopa na zwykłym gnieździe VGA, nie zauważyłem wtedy żadnych problemów. Więc bardzo możliwe, że to jest jednak wina kabla a raczej jego ekranowania. W laptopie jak wiadomo było mniej kabli "dookoła". Obecnie za stacjonarką jest jak łatwo się domyśleć węzeł gordyjski ;) Kabel jest na prawdę cieniutki w porównaniu do tego co widziałem w sklepie oglądając inne. Wolałbym jeżeli jest to możliwe pozbyć się przejściówki przy karcie graficznej z racji zajmowanego miejsca przy ścianie.

0