Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio rd4 Peugeot napis "SILENCE"

18 Cze 2013 00:12 14031 19
  • Poziom 1  
    Pewnego pięknego dnia radio fabryczne w Peugeot 207 - RD4 - odmówiło posłuszeństwa - przestało grać: nie działa radio, nie działa CD, a na wyświetlaczu pojawił się komunikat "SILENCE". Nie pomogło odłączenie radia od akumulatora (funkcje w menu, tj. ustawienie języka, godziny itp. - działają).
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem - gdzieś wyczytałem że powodem może być zmasowanie w kostce ISO2 kabelka od wyciszenia (PIN z numerem 14 w złączu głównym). Może pomóc odpięcie tego kabelka od kostki. Dziś mam zamiar tego dokonąć jak się uda dam znać

• Poziom 10  
    Witam Panowie! Odświeżam temat.
    Czy wiecie co było przyczyną napisu "SILENT"?- u mnie ten sam problem.
  • Poziom 37  
    Piotr Kaszuba napisał:
    Witam Panowie! Odświeżam temat.
    Czy wiecie co było przyczyną napisu "SILENT"?- u mnie ten sam problem.

Tu masz odpowiedź :

Dodano po 15 [sekundy]:

grz_cho napisał:
    Mam ten sam problem - gdzieś wyczytałem że powodem może być zmasowanie w kostce ISO2 kabelka od wyciszenia (PIN z numerem 14 w złączu głównym). Może pomóc odpięcie tego kabelka od kostki. Dziś mam zamiar tego dokonąć jak się uda dam znać

• Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź! U mnie niestety brakuje przewodu w miejscu PIN 14. Może mam jakiś inny układ?
  • Poziom 37  
    Piotr Kaszuba napisał:
    Dziękuję za odpowiedź! U mnie niestety brakuje przewodu w miejscu PIN 14. Może mam jakiś inny układ?

A jakie napięcie masz na pinie 14 ?

Może radio zalane i będzie 0v.
  • Poziom 10  
    Tego się obawiałem... kilka dni temu czyściłem klimatyzację pianką, ale przez dwa dni było ok, aż do dzisiaj. Napięcie na pinie 13 to 0,37V, na pinie 14 0,0V. Wie kolega czy można to jakoś naprawić?
  • Poziom 37  
    Piotr Kaszuba napisał:
    Wie kolega czy można to jakoś naprawić?

Wiem.

Rozbierz radio i je wyczyść.
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki! Jutro się "pobawię" i dam znać czy coś się poprawiło.
  • Poziom 10  
    Po dokładnym wyczyszczeniu radia i kolejnym niepowodzeniu oddałem radio do naprawy. Jak zdołam wyciągnąć informację od Pana z serwisu audio to dam znać co mogło być przyczyną... ja stawiam na końcówkę mocy.
  • Poziom 10  
    witam. Miałem ten sam problem. Zrobiłem tak jak napisaliście wyjąłem pin 14 i wszystko już działa tak jak powinno. pytanie mam teraz co zrobić z tym wyjętym pinem> gdzie go podpiąć.?
  • Poziom 37  
    Jak nie masz zestawu głośnomówiącego to go zaizoluj i zostaw.
  • Poziom 11  
    Witam, czy udało się komuś rozwiązać problem w przypadku, gdy pin 14 bez kabelka. U mnie właśnie jest taka sytuacja. Radio nie zostało zalane. Po rozebraniu nie zauważyłem jakichkolwiek zabrudzeń, czy uszkodzeń.
    Czy istnieje jakiś inny układ? Czy problem dotyczący SILENCE może być wywoływany w innym miejscu (np. przy kierownicy, przy przyciskach obsługi radia).
    Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale mam wbudowany fabryczny zestaw głośnomówiący, który działa bez zarzutów.
  • Poziom 2  
    Dzień dobry. Czy udało się rozwiązać problem ? U mnie to samo , radio bez przewodu. 😭🙁
  • Poziom 11  
    Niestety nie. Nadal radio nie działa, choć czasem ma przebłyski. Ale generalnie to się już przyzwyczaiłem, że nie działa. Podejrzewam że problem może leżeć po stronie zestawu głośnomówiącego, bo to zapewne on wycisza radio. Nawet ostatnio myślałem, żeby wrócić to tematu i sprawdzić ten zestaw głośnomówiący. Jeśli coś mi się uda dam znać.
  • Poziom 11  
    Ja przez przypadek odkryłem u siebie taką zależność. Niestety dzisiaj już nawet nie pomogło wyłączenie dmuchawy.

Link
  • Poziom 11  
    U mnie podczas jazdy radio czasem się włącza (jak wjadę na dołek na przykład). I patrząc na ten filmik z dmuchawą oraz na moje doświadczenia zaczyna się w mojej głowie wykluwać pewna teoria.
    Być może problem wywołuje jakiś przewód, który jest uszkodzony i pod wpływem nawiewu i/lub wstrząsów się lekko przemieszcza, co sprawia, że przez jakiś czas jest ok.
  • Poziom 11  
    Twój przykład wskazywałby na zimny lut. Ja natomiast chyba okiełznałem tryb silence. Odłączyłem akumulator, później podłączyłem i przez 2min nie dotykałem samochodu, aby BSI "zainstalował" radio. Od tego momentu działa bez problemów.
  • Poziom 11  
    Cytat:
    Twój przykład wskazywałby na zimny lut.

A co na to wskazuje? Generalnie nic przy połączeniach radia nie robiłem. Poza tym wszystko działało bez zarzutów, aż pewnego dnia pojawiło się SILENCE. Znikało, znów się pojawiało i znikało, aż teraz już jest cały cas ze mną :(

Cytat:
    Ja natomiast chyba okiełznałem tryb silence. Odłączyłem akumulator, później podłączyłem i przez 2min nie dotykałem samochodu, aby BSI "zainstalował" radio. Od tego momentu działa bez problemów.

U mnie to niestety nie zadziałało. Po odłączeniu i podłączeniu akumulatora jest jak było niestety. Chyba, że coś nie tak robię z tym odłączaniem.
  • Poziom 11  
    Jeszcze jedno u mnie występuje. Jak włożę płytę CD to pojawia mi się pauza i kręci się klepsydra.