Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 - wymiana radia

18 Cze 2013 00:53 4053 3
  • Poziom 1  
    Witam,

od niedawna jestem posiadaczem Citroena C5 z 2003 roku. Mój problem polega na tym, iż fabryczne radio, w które wyposażone jest auto nie odtwarza najpopularniejszego formatu plików muzycznych (mp3). Dodatkowo chciałbym podłączyć wzmacniacz do skrzyni basowej. Tutaj pojawia się moje pytanie, czy istnieje możliwość wymiany tego radia na inne? (np. alpine) Nie chciałbym zbytnio ingerować w elektronikę auta, ale usłyszałem od pewnego mechanika, iż wymiana może skutkować efektem "choinki" w aucie, czy to prawda?. Dlatego też chciałbym poradzić się innych. Wiem, również, że istnieją różnej maści konwertery/przetworniki adekwatne do takich sytuacji, ale nie chciałbym po prostu nie bawić w takie sprawy. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 24  
    Witam.

Pocieszę Cię, w tej dziedzinie nie ma rzeczy niemożliwych ;)
    MateoF4 napisał:
    iż wymiana może skutkować efektem "choinki" w aucie

Jeszcze w życiu nie widziałem aby po wymianie radia takie cuda miały miejsce.
  • Poziom 23  
    Chyba że ktoś Sam Przerabia kostkę ISO i podłącza wszystko (np wzmacniacz) bez bezpieczników :). Bez problemu możesz zmienić radio. Ewentualnie jeśli będzie trzeba to zmodyfikować fabryczne złącze w samochodzie u elektryka jak się nie znasz.
  • Poziom 25  
    Pamiętaj, że bez zastosowania dodatkowego rozwiązania nie będziesz miał informacji o stacji na wyświetlaczu głównym w kokpicie. Pozostanie tylko ekran panelu radia. Taki zestaw możesz kupić w sklepach www, ale koszt to niemal tyle co koszt taniego radia. Możesz też wlutować się w płytę główną radia.