Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T w VLC Media Player - edycja listy odtwarzania kanałów

avarax2 18 Cze 2013 01:08 16383 0
  • #1 18 Cze 2013 01:08
    avarax2
    Poziom 12  

Witam!

W VLC Media Player możemy oglądać telewizję za pomocą tunera DVB-T.

Otwieramy VLC i klikamy kolejno Plik>Otwórz urządzenie przechwytywania>Tryb przechwytywania>DVB-T>Częstotliwość transpondera (tutaj wpisujemy wartość dowolnego MUXu w naszym zasięgu plus trzy zera) no i TV działa.

Lista kanałów znajduje się w Odtwarzanie>Program i mamy listę kanałów na danym MUXie. Możemy ja zapisać przez Pik>Zapisz listę odtwarzania jako plik... *.m3u Później poprzez dwukrotne kliknięcie VLC włączy nam dany MUX (oczywiście jeśli skojarzymy plik listy z VLC). Dla każdego z trzech MUXu powtarzamy czynności żeby uzyskać trzy listy.

No i tutaj pytanie: jak z'merge'ować te listy? Próbowałem stworzyć jedną listę przez edycje w Notatniku jednak VLC widzi wtedy tylko jeden MUX. Próbowałem stworzyć nowa listę odtwarzania z trzech list jednak też nie działa. Jakby ktoś wpadł na pomysł jak stworzyć jedna listę trzech MUXów, niech się podzieli.

EDIT:

Rozwiązanie jak takie: Wyszukujemy sobie każdy mux, ale nie zapisujemy pojedynczo listy. Dopiero po dodaniu trzech częstotliwości, mamy trzy pozycje na liście odtwarzania. Możemy kliknąć prawy i Właściwości i podpisać je sobie i dopiero wtedy zapisać całą listę trzech muxów w jeden plik. Między muxami poruszamy się przyciskami dolnego menu |<< i >>|, a kanały zmieniamy z Odtwarzanie>Program.

Niestety póki co program VLC nie posiada wygodniejszej formy obsługi telewizji DVB-T.

P.S Dla tych, którzy nie wiedzą jakie częstotliwości należy wprowadzić: wchodzimy na pierwszą pozycje w google "aktualne częstotliwości dvb-t", dla mnie była to strona przelaczenie.eu i tam znajdziemy nasze nadajniki wg. ustawień regionalnych.

4 0