Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poczta Windows Live nie działa poprawnie

18 Jun 2013 03:33 4881 4
  • Level 9  
    Witam. Na komputerze stacjonarnym, od kiedy tylko pojawił się u mnie internet, używam poczty neostrady w programie Outlook Express. Wszystko działa bez zarzutu. Dzisiaj postanowiłem zalogować się na tę pocztę również na laptopie. Mam tutaj Windows 7 i skrzynka systemowa to Windows Live. Wszystko wygląda dobrze, wysłane wiadomości dochodzą. Problemem jest natomiast skrzynka odbiorcza. Na stacjonarnym w Outlooku doszło już kilkanaście wiadomości, na laptopie żadna. Kolejnym problemem, lecz trochę mniej poważnym jest to, że wysłane wiadomości z laptopa nie zapisują się automatycznie na stacjonarnym i na odwrót. Czy jest możliwość rozwiązanie tych problemów? Połączenia jakoś tych dwóch skrzynek tak, aby działały jak te internetowe, np. poczta google, gdzie widać wszystkie wiadomości niezależnie od miejsca zalogowania? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
  • Level 9  
    Serwer to poczta.neostrada.pl, port 587 w SMTP i port 110 w POP3, ale to chyba mało istotne. Mam POP3, przeczytałem to, co podałeś w linku i znam genezę problemu. Czy zmiana protokołu POP3 na IMAP jest możliwa bez żadnych strat? Z tego co do tej pory wyczytałem (tylko przejrzałem 2 strony) wygląda na to, że trzeba utworzyć nowe konto, na które można potem wrzucić stare wiadomości. Czy nowe konto ma możliwość bycia identycznym, jak to pierwsze? Chyba, że da się bezproblemowo po prostu zmienić ten protokół na istniejącym koncie. Co radziłbyś zrobić?
  • Level 31  
    Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz ale powiadomienie o odpowiedzi w tym temacie wylądowało mi w spamie i dopiero dziś go zauważyłem.
    kamino222 wrote:
    wygląda na to, że trzeba utworzyć nowe konto, na które można potem wrzucić stare wiadomości.

Nie, trzeba tylko na nowo ustawić klienta poczty. W twoim wypadku Outlook Express. Masz wtedy pełny dostęp do wszystkich swoich wiadomości z każdego skonfigurowanego w ten sposób komputera jak i bezpośrednio ze strony neostrada.pl. Usunięcie wiadomości na którymkolwiek komputerze będzie skutkowało usunięciem jej z serwera a co za tym idzie również z klientów pocztowych na każdym komputerze.
    kamino222 wrote:
    Czy zmiana protokołu POP3 na IMAP jest możliwa bez żadnych strat?

Tak
    Możesz oczywiście założyć sobie drugie konto, na którym będziesz przechowywał jakieś archiwum pocztowe (wiadomości, których nie chcesz mieć w kliencie poczty - Outlook Express, ale nie chcesz ich całkowicie kasować).
    kamino222 wrote:
    Czy nowe konto ma możliwość bycia identycznym, jak to pierwsze?

Nie, konto musi być inne.
  • User removed account