Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drona OctoCopter budowa oraz lista części

18 Cze 2013 06:30 2157 1
  • Poziom 1  
    Witam,

Zabieram się za budowę własnie takiego drona - jestem programistą także wybaczcie że zapytam ale od strony elektroniki się nie znam.

Potrzebuje zbudować drona aby na nim testować moje oprogramowanie - od strony osftu sterowanie elektroniką jest na przyzwoitym poziome ale potrzebuje też strony elektronicznej i tutaj zwracam się do Was z pytaniem jakich części potrzebuje do budowy w/w coptera.

Na dzień dzisiejszy posiadam Raspberry PI model B oraz Arduino Atmega. to tego dokupię silniki oraz ESC ale jeszcze chciałbym GPS, WIFI, wysokościomierz, żyroskop.

Jesteście w stanie polecić mi jakąś "partlistę" oraz mniej więcej opis jak to złożyć ? Jężyk ang/pl preferowany. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • BotlandBotland
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jak duzy octodron kolega chce budowac?
    tu jest rama do octo wielkosci 1m srednicy. naprawde nie drogo I bardzo stabilna.
    hobbyking.com/en_us/hobbyking-x930-glass-fiber-octocopter-frame-895mm.html
    obecnie rozpoczolem skladanie tego cacka teraz bede dobieral silniki I smigla jak cos ciekawego znajde to podam linki stron.

Pozdrawiam Tomasz.