Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Odea Go - Ekspres nie puszcza wody ani kawy

kieliszek 18 Jun 2013 09:26 3333 2
    kieliszek
    Level 2  
    Witam,
    pewnego razu podczas czyszczenia zaparzacza uszkodziłem króciec wylewki kawy. To dałem radę naprawić, kupiłem nowy i wymieniłem. Teraz jednak pojawił się drugi problem. Bowiem po uruchomieniu ekspresu i samoczynnego sprawdzania ekspres się zacina.
    Wygląda to tak:
    1. Ekspres zaczyna sprawdzanie, zaczyna puszczać wodę.
    2. Wylatuje kilka kropel i słychać jak ekspres próbuje pchać wodę ale nie daje rady.
    3. Ekspres się blokuje. Dopiero po odpuszczeniu wody poprzez dysze do mleka ekspres powraca do stanu normalnego po czym znów próbuje się sprawdzić i wraca do pkt. 1.

PS. Zauważyłem, że z ekspresu wyleciał taki element. Oznaczony jest jako LX-205. Czy wiecie gdzie on się znajduje?

Saeco Odea Go - Ekspres nie puszcza wody ani kawy Saeco Odea Go - Ekspres nie puszcza wody ani kawy Saeco Odea Go - Ekspres nie puszcza wody ani kawy
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    cafedomino
    Level 20  
    Odkręć sito górne wyczyść. Dodatkowo na bloku zaparzającym masz zawór ciśnieniowy otwórz go i (przekręć talerzyk) wyjmij sprężynke jeśli po tym zacznie przepuszczać wode to znak że pompa do wymiany. Jak jest sprężyna to nie jest w stanie przepchnąć wody. Co do zdjęć ni cholery nie wiem co to jest!
    kieliszek
    Level 2  
    Serdeczne dzięki cafedomino!
    Po dosyć męczącej wymianie zapomniałem zakręcić talerzyka!!! Kilka razy go już rozbierałem, czyściłem i nic. A tu wystarczyło tylko wyjąć blok i dokręcić talerzyk.

Co do tych elementów, to ja też nie wiem. Może to jest część z innej maszyny, a ktoś mi ją podrzucił :S