Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uzupełnienie niskich tonów w budzetowym ca.

Magister_123 18 Jun 2013 10:04 1044 2
    Magister_123
    Level 36  
    Witam.
    Postanowiłem delikatnie ulepszyć nagłośnienie ca.
    -Radio Kenwood 4044u po małej modernizacji tzn. usunięta końcówka mocy i wyciągnięte dodatkowe RCA (standardowo było 2xRCA, teraz jest 6xRCA: przód,tył,subwoofer)
    -Drzwi GMS6600 i GMS23 napędzane starym na wpół spalonym Blaupunktem 2x15W
    -Subwoofer STX GDN-32/150/4 SC w 60L/closed + wzmacniacz Blaupunkt gta flash 200.

Co chce zrobić:
    -Usunąć dwa Blaupunkty i zastąpić je jednym czterokanałowym wzmacniaczem którym napędzę drzwi jak i bagażnik. Wzmacniacz już kupiłem: Axton a495 4x60W 4Ω, 4x90W 2Ω i 2x190W 4Ω. Drzwi puścić od ≈80Hz w górę a dołem zajął by się subwoofer.
    -Wymiana subwoofera na mniejszego objętościowo i koniecznie w obudowie b-r. Obecny jest za duży i znudziła Mi się jego ''barwa'' :D dźwięku.
    Na obecną chwilę widzę tylko jednego kandydata na to stanowisko. Mianowicie SW.STX.10.2.400.2x2.F.S.PP w zalecanej przez producenta obudowie 30L@35Hz.
    Zastanawiałem się jeszcze nad Powerbass PS-10 ale poczytałem i Mi się odechciało :D
    Czy istnieje konkurencja dla wyżej wspomnianego STXa w przedziale do 200zł bo na tle mogę sobie pozwolić?
    Pozdrawiam.
    Pawel S.
    Level 39  
    Konkurencja dla tego STXa zaczyna się dopiero w okolicach 500zl! (chodzi o nowy sprzęt typowo CA)
    Głośnik dobry, nisko schodzi, wytwarza dużo basu... ale niestety lubi dużo mocy. Na twoim wzmacniaczu zagra, ale mile widziane 250-350W na samego suba!
    Magister_123
    Level 36  
    Pawel S. wrote:
    mile widziane 250-350W na samego suba!

Manie basu mam już dawno za sobą. Subwoofer ma tylko uzupełnić pasmo którego nie zagrają drzwi. Także podejrzewam że i tych 190W nie wykorzystam. Chodzi Mi jedynie o zadowalający mnie dźwięk przy zachowaniu rozsądnych kosztów.
    Dziękuje za opinie.
    Pozdrawiam.