Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wideodomofon do domku jednorodzinnego?

monia_12 18 Cze 2013 10:34 22872 11
  • #1 18 Cze 2013 10:34
    monia_12
    Poziom 2  

Dzień dobry,
    potrzebuję kupić do nowego domku wideodomofon. Mąż pracuje w Anglii i kazał mi się tym zająć, a ja już głupieję od chodzenia po tych wszystkich stronach. Pomóżcie dobrać coś super, ładnego i bezawaryjnego, najlepiej w kolorze białym. Chcę też mieć take żetony dla dzieci do otwierania furtki (gdzieś o tym czytałam), tylko to ta kamera zewnętrzna musi mieć coś dodatkowego? Chcę mieć w domu dwa monitory (jeden w przedpokoju, a drugi w kuchni). Czytałam też, że są takie co sobie można między nimi rozmawiać? Czy to się sprawdza? Acha, odległość od bramki do domu to ok. 80m. Pan który robił elektrykę mówi, że są kable ośmio-żyłowe (podobno to ważne) i ostatnia rzecz, to mam dwie bramy i furtkę. Czy to się da radę otwierać z tych monitorków wszystko?
    Proszę o szybką odp. i pomoc!

0 11
  • Sklep HeluKabel
  • #3 18 Cze 2013 14:11
    andziabb
    Poziom 20  

Witam!
    Proponuję sprzęt firmy Wena, można u nich zamówić monitor który obsługuje furtkę i dwie bramy. Realizuje się to na przycisku interkomu, który zamieniany jest na przycisk sterowania drugą bramą. Nie napisała Pani jaki ma słupek przy furtce: metalowy czy murowany - jest to kwestia dobrania kamery bramowej natynkowej lub podtynkowej. Wspomniana firma ma w swojej ofercie kamerę bramową podtynkową z czytnikiem breloków. Linki do strony http://www.wena.biz/index2.php?go=monit

Potrzebne Pani będzie;
    1. monitor: MT670C-CK2P B 7" - 688,00 zł brutto + ok 100 zł przerobienie na dwie bramy
    2. stacja bramowa: SAC561C-CKA - 850,00 zł brutto
    3. Zasilacz do stacji bramowej - ok 30,00 zł

Jeśli chodzi o przewody to potrzebna ilość żył:
    monitory = zasilanie monitorów - 2 przewody
    monitor = monitor - 2 przewody
    kamera = monitor - 2 przewody
    kamera = zasilacz kamery - 2 przewody
    monitor napęd bramy - 2 przewody

Ma Pani dosyć dużą odległość od domu do furtki, sugeruję zasilanie stacji bramowej zamontować np. w napędzie bramy, lub położyć większą ilośc przewodów (przewód koncentryczny) aby wzmocnić sygnał i wizję.

Pozdrawiam
    http://www.eldomix.com.pl/

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Jeśli nie ma Pani wystarczającej ilość przewodów, ale większy zapas pieniędzy polecam jeszcze system Duo, który oparty jest na instalacji 2-przewodowej, ale koszt instalacji około 3 tysięcy złotych. Link http://farfisa-sklep.pl/89-zestawy-videodomofonowe..

0
  • #4 20 Cze 2013 09:00
    monia_12
    Poziom 2  

witam
    dziękuję za odpowiedzi. choć i tak nie rozwiało to moich wszystkich wątpliwości. nie znalazłam tam na stronie co mi podesłał link użytkownik andziaab czy jest możliwe podłączenie dwóch monitorków?? nie wiem czy źle patrze czy co? a mój instalator chwilowo ma duży montaż do dokończenia i dlatego piszę na tym forum bo gdyby był to by mi pomógł. a w ogóle to tak na pierwszy rzut oka to ta wena sprawia wrażenie takiej "ciężkiej". ja potrzebuje coś delikatnego. proszę pomóżcie jeszcze bo mam coraz mniej czasu. a z kablami to wiem, że mam do wideodomofonu te osiem żył, a ten instalator powiedział tylko, że jak będzie potrzeba to jeszcze mi te kable jakieś inne dołoży, a ja mam tylko sobie sprzęt wybrać.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #7 25 Cze 2013 10:37
    piotrek_falownik
    Poziom 15  

Witam ;)

Zasięgnij również informacji o produktach Leelen, jest tam model który na pewno spodoba się kobiecie!

Pozdrawiam

0
  • #8 03 Lip 2013 12:27
    monia_12
    Poziom 2  

Witam po długiej nieobecności (wreszcie urlopik)
    dziękuję wszystkim za odp. i pomoc. Na szczęście mój znajomy instalator ma już czas i pomoże mi dobrać ten cały sprzęt. waham się między tym vena a leelen. mam czas do 15 lipca (mąż wraca) i chciałabym zakończyć temat. a temu panu "piotr_falownik" chce powiedzieć, że rzeczywiście takie typowo "pod baby" szczególnie te białe, delikatne chyba model n60. Pozdrawiam wszystkich (monia)

0
  • #9 16 Lip 2013 11:50
    monia_12
    Poziom 2  

Witam ponownie
    Panowie monitorki wiszą od tygodnia w moim domku, a ja jeszcze się wam nie pochwaliłam:) Najwięcej radości mają moje dzieci, bo jeden jest u góry a drugi na dole i sobie rozmawiają miedzy nimi. Pan Jurek (mój znajomy instalator) powiedział, że instalacja tego wideodomofonu jest dziecinnie prosta. A wybrałam wideodomofon z czytnikiem kart i dwoma monitorkami firmy leelen. Ostateczną decyzję pomógł mi podjąć handlowiec z tej firmy (chyba pan Radosław), który był bardzo miły w rozmowie telefonicznej, cierpliwie wytłumaczył mi wszystko, a w drugim sklepie do którego dzwoniłam Pan mnie troszeczkę "zbył", i choć mieli podobne rozwiązania i troszkę niższą cenę wybrałam leelen, gdyż zależało mi też na pomocy technicznej przy instalacji.Mają też gwarancje door to door na ich koszt, co dodatkowo przemawia za nich na plus. Bo która firma gdyby nie była pewna swoich towarów dawałaby taką gwarancje?? Mój mąż jest zadowolony, też mu się ten sprzęt podoba. Polecam wszystkim leelen. Super to forum pozdrawiam wszystkich Monika Malbork

0
  • #10 16 Lip 2013 11:58
    andziabb
    Poziom 20  

Witam! Bardzo się cieszę, że zakup został już dokonany i spełnia Państwa oczekiwania. Życzę długiego użytkowania.

Pozdrawiam
    http://www.eldomix.com.pl/

0
  • #11 24 Paź 2013 20:49
    ...Paweł...
    Poziom 6  

Witam!
    Mam pytanie dotyczące wideodomofonu tzn jakiej firmy wybrać i w jakich sklepach najlepiej kupować takie rzeczy. Proszę opinię oraz polecanie jak najlepszych produktów jeśli chodzi o cene w granicach od 500 do 1500zl z góry dziękuję.

0